BRILLEN amateur-overzicht Oogmeting door W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Ditmaal een betrekkelijk kort overzicht, omdat dit clubblad nog vóór de komende feestdagen in uw bus zal glijden. Veel is er uiteraard in deze weken niet veranderd. Ajax 3 kwam tweemaal binnen de lijnen. Op Spieringerhorn moest de meerdere worden erkend in SDW 2. Het werd een 21 nederlaag. Voor rust scoorden de SDW-ers via een strafschop 10, maar kort na rust benutte Ajax eveneens een elfmetertrap door John van Meerlant. Toen was de strijd weer geheel open. De gastheren wisten echter diep in de tweede helft via een dieptepass met 21 de leiding te nemen en stonden die niet meer af. Vervelend was dat de SDW-er Hans Haakenhouth na een onge lukkige botsing met Kenneth Pont een lichte hersenschudding opliep. Wij hopen dat hij inmiddels alweer hersteld is. De thuiswedstrijd tegen Haarlem 3 leverde een 32 zege op. In een redelijk goed gespeelde wedstrijd werd in de eerste helft twee maal gescoord door Johan van de Water. Na de thee werd het nog 30, toen een goede pass van Henk de Jong door Rolf Grootenboer hard en onhoudbaar werd ingeschoten. De rood- broeken konden nog tot 32 terugkomen, doordat onze doel man niet zijn beste dag had. Maar dat mag, want Willem heeft ook wel eens de wedstrijd voor ons gewonnen. Bovendien bleef de overwinning in Ajax-handen, hetgeen wel verdiend was. Ajax 4 speelde ook tweemaal en het gelijke spel in Zuilen tegen Elinkwijk 2 betekende een eerste herstel. Het werd een prettige wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter H. J. Doorenspleet. Na ongeveer een half uur spelen nam Elinkwijk de leiding, toen een effectvolle voorzet via de binnenkant van de paal in ons doel belandde. Maar nog in dezelfde minuut was de stand alweer gelijk getrokken door John van Helvert uit een „onmogelijke" hoek gescoord. Hans de Vos raakte met een ver schot nog de lat bij de kruising, maar het bleef bij rust 11. In het eerste kwar tier van de tweede helft was Elinkwijk wat sterker, maar daarna nam Ajax wederom het heft in handen. Bijna was het kort voor tijd nog 12 geworden, maar John van Helvert deed het, alleen voor de doelman, net iets te mooi en deponeerde de bal aan de verkeerde kant van de paal. In de thuiswedstrijd tegen Pancratius 2 werd zelfs de volle winst gepakt, al was het een zege met de kleinst mogelijke cijfers (10). Gezien het grote aantal kansen echter had Ajax met veel grotere cijfers moeten winnen, maar dat is een kreet van ons, die u beslist al eens eerder gelezen hebt. Ronnie Oudendijk bleek in deze wedstrijd matchwinner te zijn met een solo direct na de aftrap 10). Ajax 5 kwam eveneens tweemaal binnen de lijnen en moest beide malen een nederlaag incasseren. Thuis tegen Voorland 2 werd met 01 verloren. In feite konden we deze wedstrijd eigenlijk niet verliezen. Ajax was heer en meester, maar zeer slecht schieten en slecht plaatsen stonden doelpunten in de weg. Bij een van de schaarse uitvallen van Voorland wisten de gasten val lend de bal langs doelman Spits te werken en dat betekende tevens de einduitslag. Op Ookmeer tegen WMS 3 werd met 21 verloren. In de eerste drie kwartier werd er vrij behoorlijk gevoetbald en snel geplaatst. Dit resulteerde echter slechts in één treffer van Martin Swinkels, die een dieptepass van Ronnie Mortel doeltreffend afrondde. Na de thee lag er een grote matheid over het spel en werd het ene foutje op het andere gestapeld. Eerst werd een bal in eigen doel gewerkt en dat gaf WMS extra kracht. Zij bleven counteren en uit één van deze verrassende uitvallen werd Ton Hoogers met een verre schuiver verschalkt. Heren van het vijfde elftal, we moeten er wel iets aan gaan doen. Ajax 6 kruiste de degens alleen met Sporting Zuid 5. Reeds vooruit stond vast dat het een zware wedstrijd zou worden. Onze tegenstanders bij Sporting Zuid staan altijd bekend als snelle jongens en dat is voor een elftal als Ajax 6 altijd het gevaar lijkste. Dan redt men het niet zo snel alleen met techniek en routine. Het werd een 42 nederlaag, maar gezegd dient te worden dat in de defensie onnodige fouten werden gemaakt en met name Michael Tefsen had een erg ongelukkige middag. Ab Post scoorde voor de rust uit een strafschop en Leo van Wijk zorgde er na de pauze voor, dat de einduitslag nog dragelijk bleef. We zijn er voor wat 1975 betreft doorheen. We hopen u ook in het volgend jaar regelmatig op de hoogte te kunnen houden omtrent de ontwikkelingen bij onze seniores-amateur-elftallen. Tot slot willen wij vanaf deze plaats allen zeer prettige feestdagen toewensen en een voorspoedig en sportief 1976. N.B. Zoals reeds in de Weekbrief van 7 december jl. vermeld heeft gestaan, zullen er op 23, 24, 25, 26 en 31 december, als mede 1 januari 1976, geen trainingen plaatsvinden. Voor zondag 28 december zijn er ook geen competitiewedstrij den vastgesteld. Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur - zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier voor alle ziekenfondsen 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 17