BODEGA vergadering van de ledenraad op 1 december 1975 VOOR UW ZAKELIJKE BORREL VOORAL BUITEN AMSTERDAM Dorpstraat 9 Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-3918 Eigenaar: Dick v. d. Bosch ontvangen. Het blijft zeker wel een moeilijke zaak, zoals er zo vele zijn in het hedendaagse voetbal. Ondermeer vind ik, dat onmogelijk een bepaalde wijziging in bijvoorbeeld transfermoge lijkheden nationaal kan worden genomen. Het voetbal wordt duidelijk steeds meer een internationale zaak en ieder besluit moet danook als zodanig worden bezien. Eenzijdige beslissingen kunnen averechts werken op het nationale voetbal. Neem alleen al het verschil t.a.v. belastingen in de verschillende landen. We moeten ons hoeden voor een uittocht van goede spelers. Technische commissie Ook op dit punt, het instellen van een technische commissie, is al geruime tijd enige discussie aan de gang. Deze commissie zie ik qua taak hetzelfde als de financiële commissie; laatstge noemde groep geeft advies aan de penningmeester; de tech nische commissie aan de trainer/technische leiding. Ja, er zijn wel wat bezwaren. Wat is wijs om hóe te handelen? Tja, de meningen verschillen nog wel. Het heeft ook al weer met de totale organisatie te maken. Wat zal ons überhaupt de toekomst brengen? Enkele punten: transfers, sponsoring, Europese com petitie? Ajax is een topclub. Alles in het nationale en internatio nale voetbal heeft met Ajax te maken. Om Ajax op topniveau te houden, moet er enorm veel werk worden verricht. Hier is goed kader voor nodig, maar daar hebben we het al over gehad. Ja, ik voel mij erg aan Ajax verbonden; je blijft ook niet zómaar 17 jaar lid van 'n vereniging. Ik ken veel mensen, heb veel vrien den. Voel me er zeer thuis. Bovendien vind ik het nog steeds in teressant een club als Ajax van nabij mee te maken. Gewoon om te weten wat er binnen zo'n club leeft. Buiten Ajax heb ik op voetbalgebied nog weinig contacten. Misschien komt dat nog. Inderdaad, je kan over Ajax eindeloos praten. Het is 'n boeiende zaak die mijn interesse blijft houden. Voor wie weet hoe lang wel Tijn Middendorp r3fc3fc3f3fc3fc3f3fc3f3f3f3f3fE3fc3fc3fc3p3f3r3f^f3^r3f3f3fc3f3{i3(3fc3f3f3fgf3(g(3[3|gfc3r3f3f3r3f3f3f3f3f3fc3f3f3[^ Om 20.15 uur heet voorzitter Van Praag de aanwezigen welkom en doet allereerst enige zakelijke mededelingen. De heren P. van Deyck en A. van Dijk zijn wegens ziekte af wezig. Verder zijn verhinderd de heren C. Bouwens en J. Hor dijk, komt de heer J. Potharst later en is de heer Boerkoel nog niet gearriveerd. Een woord van welkom ook tot de Ere-Leden W. Volkers, R. Vunderink, G. de Jongh en J. de Boer Sr (later ook C. H. Geudeker), alsmede tot de bestuursleden A. Kraan en D. Boering. Vervolgens besteedt de voorzitter aandacht aan het overlijden van Ere-President Marius Koolhaas, alsook aan het verscheiden van mr. dr. E. W. Catz, laatstelijk eerste-plaatsvervangend voorzitter van de Ledenraad. Er volgen hierna enkele ogenblikken stilte. Na de installatie van de heer H. J. W. Pil als nieuw lid van de Ledenraad worden de Notulen van de vergadering d.d. 4 sep tember 1975 na een enkele wijziging door voorzitter Van Praag gearresteerd en ontvangt de samensteller, secretaris J. Westrik terecht een verdiend applaus. De verkiezing van een Ie en 2e plaatsvervangend voorzitter het punt (no. 5) van de Agenda dat hierna aan de orde is wordt verschoven tot na de pauze, in afwachting van de komst van de heer Potharst. Hierna komt de behandeling van het Structuur-Rapport ter tafel. Voor de goede orde en ter herinnering: in 1974 legde het Be stuur aan de Ledenraad een zgn. Praatplan voor, behelzende een wijziging in het het structuurbeleid van Ajax. Daar is een Rapport uit geboren, samengesteld door een Commissie van zeven Ledenraadsleden, waarvan de verschijning door allerlei omstandigheden langer geduurd heeft dan aanvankelijk de be doeling was (o.a. door ziekte van wijlen mr. Catz). Maar in middels is de zaak nu toch wel zo ver gevorderd dat tot een eind-conclusie gekomen kon worden. De daarbij genomen be sluiten zijn thans overgedragen aan de Reglements-Commissie voor opneming in, c.q. wijziging van, het Huishoudelijke Regle ment. Hiermede zal nog even moeten worden gewacht. Bij de KNVB is nl. nog geen beslissing genomen ten aanzien van de deelname van 3e elftallen van clubs als de onze, om met in gang van het seizoen 1976-1977 te worden ingedeeld in de standaard-klasse. Gebeurt dit en dat is waarschijnlijk dan zal zulks niet onbelangrijke veranderingen in onze organi satie tot gevolg hebben, die uiteraard moeten worden geregle menteerd. Na de pauze komt dan het punt voor de verkiezing Ie en 2e plaatsvervangend voorzitter van de Ledenraad aan de orde, doch met algemene stemmen wordt, op voorstel van de voor zitter, besloten deze verkiezing die tot nu toe meer „onder ons" werd behandeld voortaan een officieel karakter te geven. Dit betekent dat, gelijk voor andere functies candidaten zullen worden gesteld (vóór 1 januari a.c.) om een en ander in de volgende Ledenraadsvergadering te behandelen. Hierna geeft penningmeester Timman als bestuurmededeling een indruk van de huidige stand van zaken, onze financien betreffend, waarbij de beheerder van onze gelden zeker geen pessimistische informatie geeft. Aan de Rondvraag nemen deel de heren Middendorp, Neefjes, Kamlag, Fischer (nieuwe kunstgrasmat), L. van Wijk (gereser veerde plaatsen), Pil (verzekeringen en kussentjes-gooi-affaire), Potharst (FBO), Van der Zwaag (bericht Parool), Lambregts (nieuwe Deense spelers). Hierna volgt de sluiting. Voorzitter Van Praag spreekt van een zeer prettige vergadering, met van verschillende kanten een goede inbreng. Wat de stand van zaken rond ons eerste elftal aangaat meent hij dat er reden tot tevredenheid kan zijn. Dan valt op deze avond de voorzittershamer voor de laatste keer. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 16