BELKR BIESHAAR BEIKR BIESHAAR Slijterij-Wijnhandel De Unie ^sZ'eZ Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Vervolg van pagina 10 niet." Kijk, dat vind ik niet juist. Er zijn immers mensen die mak kelijk of graag praten en eerder iets zeggen dan anderen. Per soonlijk praat ik graag en ook wel makkelijk. Daarom zal ik misschien iets eerder wat naar voren brengen dan een ander, die hetzelfde had willen zeggen, maar het dan niet meer hoeft te doen, omdat ik of wie ook hem al vóór is geweest. Dan zou hij maar in herhaling vallen, wat natuurlijk zinloos is. Ik vraag mij overigens af of het aantal mensen in de ledenraad wel juist is. Een kleinere hoeveelheid heeft voordelen; men zal sneller tot een besluit kunnen komen, de discussies gaan sneller, met kleine groepjes werken gaat veelal makkelijker en effectiever. Aan de andere kant is het minder democratisch om slechts een kleine groep mensen te betrekken bij beslissingen in het belang van Ajax. Over wat het nu eigenlijk moet worden, heb ik geen uit gesproken mening. In het verleden is i.v.m. een bepaald vraag stuk wel eens een werkgroep actief geweest zonder kennisgeving aan de andere leden. Terecht kwamen daar bezwaren over. Het lijkt mij beter om met medeweten van iedereen, voor een bepaald probleem vanuit de ledenraad een werkgroep van vier of vijf mensen te vormen, die zich daarmee gaat bezighouden en naar verloop van tijd verslag uitbrengt aan de voltallige ledenraad. Daar zou ik wèl een voorstander van zijn. Zoals bijvoorbeeld over de vraag of Ajax er wel wijs aan doet het derde elftal te laten meespelen in een hogere afdeling. Het is natuurlijk van levensbelang dat op tijd wordt gezorgd voor opvolging van de ouderen. Ik bedoel: het kweken van kader. Dat is bij Ajax momenteel wel een probleem. Waar haalt men het kader vandaan? In de ledenraad ben ik een van de jongsten. Samen dan met Adri v. d. Eyden. Maar na ons komt er toch een tijdje niets. Met het oog op die opvolging vind ik het erg gevaar lijk onze amateur-teams op te heffen of een elftal als Ajax 6 af te danken. Uit de rijen der amateurs moeten toch onze toekom stige bestuursleden komen. Wanneer dan niet de gelegenheid wordt geboden om minder-getalenteerde spelers tóch in Ajax te laten voetballen, omdat van die spelers mogelijk naderhand iemand in een bestuursfunctie Ajax van dienst kan zijn, vind ik het niet verantwoord aan die amateurelftallen te tornen. Het heeft gewoon te maken met de continuïteit van de vereniging. Want Ajax moet over 10 of 20 jaar nóg kunnen bestaan. En voor het laten functioneren van een club is nu eenmaal kader nodig. En niet alleen een voorzitter, een penningmeester of een secretaris, maar ook mensen die in commissies zitting hebben, de amateurs en de jeugdelftallen begeleiden enz. enz. Die mensen zijn alle maal nodig. De vraag blijft: waar kan ik ze straks vinden? Is ons huidige bestuur niet erg kwetsbaar? Waar halen we b.v. een nieuwe voorzitter vandaan? Zijn er nog wel mensen die de am bitie bezitten dergelijke functies te willen, maar ook kunnen bekleden? ledereen weet hoeveel tijd Jaap van Praag aan Ajax besteedt. Ook kan besteden. Gezien diens huidige werkzaam heden als voorzitter, vind je bijna geen tweede die in een gelijke positie verkeert om ook zoveel tijd aan de club te geven. Moet je dan niet naar een andere organisatievorm toe, met bijvoorbeeld naast de voorzitter een manager zoals Van Gelder bij PSV en Brox bij Feyenoord? Een vraag die al enige tijd volop in discus sie staat. M.i. hebben we geen keus: we moeten. Doch dan weer. vind maar eens een juiste manager. En wat zal daarbij een accep tabele taakomschrijving zijn? Het is allemaal niet zo eenvoudig. W. W. Wassenaar Bols - De Kuyper Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Legner - Levert Telefoon 724905 Floryn - Bokma DE KUYPER VIEUX, de Vieux met de Franse brandy Maar er moet ook niet te lang worden gewacht om tot een besluit te komen. Daarvoor is het te belangrijk. Financiële commissie Zoals gezegd maak ik tevens deel uit van de financiële commis sie. Relatief hoor je weinig van dit orgaan. Ik kan mij dat wel voorstellen. Je moet deze commissie zien als een orgaan met een twee-ledige taak, namelijk controlerend en adviserend ten aanzien van de financiële aspecten binnen de vereniging. Veel werk van deze commissie is uit handen gegeven aan een accountantsbureau. Hier controleert men de boeken en geeft verslag aan de financiële commissie. Bovendien verricht ook de administrateur heel wat werkzaamheden. De financiële commis sie heeft daarnaast een adviestaak. Een voorbeeld: een trainer vraagt een bepaald bedrag voor de aankoop van nieuwe spelers. Bekeken wordt hoeveel daarvoor kan worden uitgegeven, hoeveel de club kan reserveren, zonder dat haar financiële positie wordt aangetast. Ons (FC) is het niet van primair belang welke en hoeveel spelers worden gekocht. Wanneer een miljoen gulden wordt vrijgemaakt voor nieuwe aankopen, zal het ons een zorg zijn of voor dat geld één speler of vier spelers worden gekocht. Het gaat zuiver om het financiële aspect. In het algemeen zijn bij veel zaken grote bedragen gemoeid, hoofdzakelijk bij trans fers, maar ook bij overboekingen naar de post reserve en/of conjunctuurreserve. Grootste moeilijkheid zijn de afschrijvingen. Niet op materialen, maar met betrekking tot spelers. Zoiets bestaat namelijk niet. Je kunt onmogelijk op spelers afschrijven. Daarnaast zijn er andere financiële problemen en al dat soort zaken wordt behandeld in de financiële commissie. Duidelijk een belangrijk orgaan in de vereniging, want het gaat uiteindelijk om de „centjes". Je kunt eindeloos discussiëren over de vraag of het transfer-systeem moet worden afgeschaft, of de spelers salarissen te hoog liggen en meer van dat soort zaken. Kort gezegd staat m.i. het transfer-systeem juridisch op losse schroe ven, waardoor ik het er nog wel eens van zien komen, dat het huidige stelsel overboord wordt gegooid. Maar dan ook wel tot gevolg zal hebben dat er meer „onder tafel" wordt gewerkt. Volgens de economische principes zijn de spelerssalarissen m.i. niet te hoog. Zolang veel mensen het kunnen en willen opbrengen dat zij iedere week veel geld neertellen om spelers te zien voet ballen, mogen deze laatsten ook veel geld verdienen. Top-toneel- spelers, top-acteurs, topwielrenners enz. verdienen ook veel geld, dus waarom topvoetballers niet. Subsidie? Tja ik vraag me af, waarom niet? Hoewel ik mij er terdege van bewust ben dat dat geen eenvoudige aangelegen heid is. Nü krijgt de ene club wél en de andere géén subsidie. Dat verschilt per gemeente. Principieel vind ik dat, als de ene club geld van de gemeente krijgt, de andere dat ook hoort te RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 15