„Quatre-Vingts" De Wethouder voor Sportzaken, de heer J. J. Verhey, luidt de bel het Jeugdhonk is officieel geopend rollen te brengen. De Stichtenaren, die in de bekerwedstrijd tegen de FC Twente (ook op die dag in goede vorm tegen Feyenoord) een fikse nederlaag (92) hadden geleden, bleken toch wel in staat de schaal voorlopig in evenwicht te houden. Doch na een goed half uur was het toch gedaan. Geels opende de score via een kopbal natuurlijken nog vóór de pauze slaagde Geert Meijer erin, ook met het hoofd, doelman Hendrik- sen voor de tweede keer te passeren. In de tweede helft voerden eerst Ruud Geels (2x, waarvan één uit een strafschopen Brokamp ons totaal op tot 50, alvorens de gastheren via Oostrom (balverlies afgestraft met een af standschot) de eer konden redden. Van onze kant: een goede wedstrijd. Zonder meer. Mét daarin de opgaande lijn maar nog veel te doen. Een proef van bekwaamheid zo kon het hierna door Ajax af te werken programma wel worden aangeduid. Woensdag 22 ok Bar-Restaurant Noorddammerlaan 80 Amstelveen-Bovenkerk Telefoon 020-454881 Klaas C. Alberts Recepties, Lunches, Diners Wim H. v. d. Velde tober: Hertha BSC-Berlin ,,uit" voor de UEFA-Cup; zondag 26 oktober de derby" FC AmsterdamAjax; 1 november: Ajax Feyenoord; 5 november: AjaxFlertha BSC. Het eerste treffen in de strijd om de UEF A-Cup tegen Hertha BSC te Berlijn is geen grootse wedstrijd geworden. Een vooral sterk verdedigend Ajax en alsmaar aanvallende ,,Berliners"dat ontwikkelde zich uiteraard niet tot een partij, die de toeschou wers deed watertanden. Integendeel! Pas in de laatste 20 minu ten van deze ontmoeting kwam Ajax tot meerdere aan-(uit-)- vallen en daarbij had Geert Meijer zelfs nog een mooie kans de gelijkmaker op zijn naam te kunnen brengen. Maar het lukte niet. Trouwens, eerder had Brokamp ook al gelegenheid gekregen verandering in de nul-voor-Ajax op het scorebord aan te brengen. Natuurlijk zij hierbij niet vergeten, dat de veste van Piet Schrij vers, waarin onze doelman overigens een prachtige partij speel de, verschillende malen aan een doorboring ontsnapte. Tegen de FC Amsterdam op 26 oktober dus traden Barry c.s. aan zonder de geblesseerde Ruud Geels; Amsterdam miste de geschorte (en inmiddels veel besproken) Nico Jansen. Ajax werd gecompleteerd door Arno Steff en hagen, die in deze overi gens niet enerverende wedstrijd de man was die de beide goals produceerde. Aldus een einduitslag: 20 voor Ajax. Over naar zaterdagavond 1 november 1975, opnieuw het Olym pisch Stadion, nu voor ,,de topper": AJAXFEYENOORD. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 8