HAARUITVAL? KALEND? KAAL? STAR TOP HAARWERKSTUDIO'S Opening Jeugd-Honk: Welkomstwoord van voorzitter Van Praag teur der Waterleidingen, die hiervan onmiddellijk overtuigd was en op buitengewoon prettige wijze er voor gezorgd heeft, dat U straks het drinkwater in onze kleedkamers uit de kraan kunt zien komen. Bij dit hebben wij steeds een hevigen strijd te voeren met het geld. Er wordt wel eens gezegd, dat men ieder dubbeltje moet omdraaien, aleer het uit te geven, ik kan U zeggen: wij hebben iederen cent omgedraaid en nóg komen wij tekort! In de eerst volgende maanden zal de financieele positie van onze Stichting ons dan ook heel wat hoofdbrekens kosten! Aanwezigen: ik moet mij beperken. Nogmaals, om niemand te willen vergeten, allen, die ons medewerking hebben verleend, hartelijk dank. Ik spreek de hoop uit, dat tot in lengte van dagen op ons com plex eerlijk, sportief en fair gespeeld zal worden, tot meerdere glorie van ons geliefd voetbalspel, in het belang van de lichame lijke ontwikkeling van de Amsterdamsche jeugd. Met een STAR TOP herstellen wij uw uiterlijk! (Oude pasfoto's meenemen) Mag ik dan tenslotte U, wethouder Boekman, uitnoodigen, het complex officieel te openen. Aldus Marius Koolhaas op 21 oktober 1939. Na verloop van tijd deed zich de behoefte gevoelen aan meer kleedruimte. Als op beide velden werd gespeeld en er daarbij ook nog meerdere wedstrijden achter elkaar moesten worden verwerkt, werd het binnen vaak al te benauwd. Ook voor de scheidsrechters. Maar ja de oorlogsjaren, daarna nog ge ruime tijd gebrek aan materialen en een dure tijd gaven steeds aanleiding tot nog-even-uitstellen en het zou tot 1953 duren ook toen, Karei), dat op zaterdag 21 maart naast het bestaande houten lokaal een fraai uit steen opgetrok ken clubhuis door voorzitter Koolhaas kon worden geopend. Waarbij uiteraard ook woorden van hulde en dank vielen: de heren J. Sebus (belangeloze medewerking), architect K. J. Mijn- arends, aannemer H. Bosstadt, de firma M. Volkers e.a. Geschen ken va terreinknecht Henk Angel, van de Supportersclub (heer La Fleur), mevrouw Lens (mascotte) e.a. alsook een hulde van de Jeugd aan het bestuur in de persoon van de president: een fraaie bak met bloemen. Van die 21ste maart 1953 vonden we in ons archief nog een enkel plaatje", dat wij u niet willen onthouden. Het was een vreugdevolle dag op 21 oktober 1939 én op 21 maart 1953 én op 18 oktober 1975. Zoals we in de aanhef reeds schreven, een mooie een echte Ajax-dag. Dat de nieuwe omgeving niet alleen sportief succesvol mag zijn, Plantage Middenlaan GG de Clercqstraat 104 Amsterdam Telefoon 229002 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 6