IN MEMORIAM MARIUS JAN KOOLHAAS Met grote droefheid ontvingen wij het bericht, dat op 5 november 1975 was verscheiden onze Ere-Voorzitter op de leeftijd der zeer sterken: ruim 88 jaar. Nochtans hadden wij deze sympathieke Ajacied gaarne nog vele jaren in ons midden gehouden. Een groot verlies, niet alleen voor zijn familie, maar ook voor zijn vele vrienden, in het bijzonder die van zijn club Ajax, waarvan hij sinds 1958 Ere-Voorzitter was. Deze geweldige Ajacied heeft zeer veel voor ons be tekend. In totaal was hij 40 jaar bestuurslid, daarnaast vele jaren voorzitter van de Stichting „Voorland" en bekleedde hij diverse functies, te veel om op te noe men, in verscheidene commissies. Daardoor bouwde hij een grote ervaring in het verenigingsleven op, die, naast de persoonlijke kwaliteiten van Marius, veel heeft bijgedragen tot de groei en bloei van onze club. Immers, wat heeft hij niet gepresteerd bij het arran geren van buitenlandse trips, waardoor de naam Ajax al jaren geleden een bijzondere klank in het buiten land bezat. Wat verder te zeggen van zijn intense bemoeiingen ten aanzien van het behoud van ons Sta dion, toen dit in 1940 geheel door de Duitsers werd bezet Ik heb het voorrecht gehad om circa elf jaar als Pen ningmeester onder zijn Presidentschap te mogen wer ken. Dat was een prachtige tijd. Toen in 1956 de voorzittershamer aan mij werd overgedragen, heb ik kunnen profiteren van zijn waardevolle adviezen. Bij zijn afscheid in 1956 werd hij, voor zijn vele ver diensten, zeer terecht onderscheiden met benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau en kon op nieuw een ere-teken worden gelegd naast de vele die hij reeds bezat. Echter, hoe zou Marius het vele, vele werk ooit hebben kunnen doen zonder de steun van zijn vrouw Door. Zij is een schat voor hem geweest en dankzij haar geweldige zorg hebben wij hem nog lange tijd als Ajacied en vriend mogen meemaken. Van harte hopen wij dat zij, met haar zoon, schoon dochter en de twee kleinkinderen, de kracht moge vinden dit zo zware verlies te dragen. Marius heeft bij codicil zijn lichaam aan de weten schap afgestaan om daarmede anderen misschien te helpen. Een REUS is van ons heengegaan. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Dat hij ruste in vrede. Met veel dank namens geheel Ajax, Wim Volkers 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 3