kroniek ajax-nieuws i 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Wat inmiddels de meesten uwer wel bekend zal zijn, Ere-Voor zitter Marius Jan Koolhaas is overleden. Woensdagavond 5 november jl. is hij rustig ontslapen. Op de leeftijd van 88 jaar. Eén van Ajax' grootste zonen is heengegaan een man met bijzonder veel verdiensten jegens onze club en ook nog daar buiten. Gaarne uw aandacht elders in deze editie voor het ,,ln Memoriam" van Wim Volkers, die vele jaren met Marius aan de bestuurstafel heeft gezeten en tot zijn beste vrienden behoorde. In onderstaande regelen vindt u het een en ander vermeld aan gaande de opening op ons Jeugd-Honk op Voorland. Daarin hebben wij ook de figuur van Marius Koolhaas betrokken, als zijnde te behoren tot degenen die destijds aan de totstand koming van dat Voorland-complex zo'n belangrijk aandeel heb ben gehad. Wij meenden dat het verscheiden van Marius geen reden be hoefde te zijn om hetgeen we uit de historie opdiepten, nu niet te publiceren. Integendeelwe dachten daarmede juist een post hu me hulde te brengen aan hem, die vooral in zijn bijna 25- jarige functie als voorzitter van Ajax zoveel belangstelling had voor de Jeugd. Wat ons overigens wel treft is de groet die hij bij ons bezoek op Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" I Maandblad Seizoen 1975/1976 - November 1975 - No. 3 I Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 Gemeente Giro A 2800 Redactie J M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres I Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie i Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 8 december J op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag: I Topscorer: Ruud Geels 18 oktober jl. verzocht aan alle vrienden te willen overbrengen en zijn goede wensen voor succes Zijn laatste groet Zij het ons dan verder vergunt hier, vanaf de redactietafel, waar in het verleden de persoon van Marius Koolhaas ook geruime tijd aangezeten heeft, aan mevrouw Koolhaas en de verdere familie onze welgemeende deelneming te betuigen. Marius Rust in vrede. Het was een mooie dag zaterdag 18 oktober 1975 een mooie AJAX-dag zij hier ter verduidelijking gezegd. Een huis een bestuurskamer vol genodigden, onder welke vooral de Ajax- mensen en in het bijzonder, dachten we, die van de Jeugd-Com- missie, in een feestelijke stemming verkeerden. Vandaag immers de grote dag: de officiële opening van het nieuwe Jeugd-Honk op Voorland. Want naast andere belangrijke zaken als: de inwijding van de Persruimte en de Recreatiezaal voor de A-Selectie, was het gebeuren op Voorland toch wel de hoofdzaak. En in zekere mate ook: onze herboren" indoortrainingszaal met als specia liteit: de kunstgrasmat. Nadat voorzitter Van Praag het welkomstwoord had uitgespro ken, daalde het gezelschap via de buitentrap een verdieping lager, waar allereerst de Recreatiezaal werd bewonderd (wer kelijk schitterend) en daarna de Persruimte, van alle gemakken ten aanzien van de communicatie voorzien, een omgeving die qua uitvoering ook buitengewoon fraai te noemen is. Op de begane grond langs de kamers voor resp. het Bestuur en de Technisch-Directeur, de kantoren van de Administratie naar de indoortrainingszaal. Iets unieks. Daar waren allen het over eens. Vooral ,,de mat" kunstgras het geschenk van werkende en ondersteunende leden, supporters en andere Ajax-vrienden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan) oogstte grote bewonde ring. Staande met een kleine groep Ajax-,.keien" dachten we nog eens even aan de indoortrainingsruimte (zou het 3 x 3 x 2 m geweest zijn?) vroeger op ons oude veld, het Ajax-TERREIN. Met de boksbal, de springtouwen, de veren-bundels, de ,,roei"- installatie etc., de tijd van Jack Reynolds laten we maar zeggen. Hoe primitief ook, vergeleken bij het heden Het was er. Nadat het gezelschap had plaatsgenomen in de kantine van de nieuwbouw op Voorland, heeft de Wethouder voor Sportzaken van de Gemeente Amsterdam, de heer J. J. Verhey, na een in leidende speech het Ajax-Jeugdhuis geopend. Vervolgens sprak de heer Jaspers, afd. Amsterdam van de KNVB liever hoort hij ongetwijfeld: AVB nog waarderende woorden onder aan bieding van een fraaie klok, heeft voorzitter Van Praag de velen die aan en tot de bouwerij hebben bijgedragen bedankt en ge complimenteerd, en ontving als herinnering een foto betrekking hebbende op het slaan van de eerste paal op 12 februari jl. door Marco Robijn (die het geschenk zelf aanbood). Vele belangstellenden voor de totale accommodatie (kleed kamers etc.), vele belangstellenden ook voor het uitstekend verzorgde borreltje-met-hapje" door Karei Kamlag en zijn staf. De pauze tussen de zojuist gememoreerde feestelijkheden èn de lichtwedstrijd tegen FC Utrecht benutten wij om een kort bezoek te brengen aan onze Ere-Voorzitter MARIUS KOOLHAAS, dit mede omdat zijn naam in nauw verband is te brengen met die van Voorland. Ja, hoe we ooit daar verzeild zijn geraakt. We dachten dat het wel aardig zou zijn daarover bij deze gelegen heid iets meer te vertellen èn te laten zien. Maar alvorens daartoe over te gaan: onze Ere-Voorzitter groet langs deze weg 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 2