a ja x-visdag Op zondag 12 oktober 1975 was het weer zover Onder leiding van Karei van Mourik, Tijs Lindeman, Joop Minder- houd, Frans de Breet, Cor Timman, Frans Louwaard en Joop v. d. Berg trok de meute naar het frisse Noorden. Om vier uur 's morgens stond Bram Jansen al krentenbrood te smeren, zaten we om 5 uur bij hem en Tante Leen aan de koffie, streken we om 8 uur neer in Restaurant ,,De Vergulde Vos" in Oostwoud. Daar kregen we allemaal hengels (Frans de Breet), snoer en wurmen kwamen uit een bekende hengelsportzaak in de Moluk- kenstaat 133 en dat alles bracht een bonte rij van 45 vissers aan de waterkant. De eerste ronde stond geheel in het teken van Bram Jansen. Die kwam toevallig bij een bruggetje te staan en haalde daar maar liefst 7 vissen uit! Dat heeft hij de gehele dag moeten horen. Maar ere-wie-ere toekomt; de volgende 5 ronden heeft hij zijn klasse als visser gedemonstreerd door (zonder bruggetje) er nog 15 exemplaren uit te slaan en daarmede danook Kampioen 1975 werd. En wie gunde hem dat niet, deze gezellige Mokum- merdie er na zijn zware operatie nog jeugdiger uitziet dan voorheen. Ja, ja! Onze gewezen voorzitter, Cor la Fleur, die jarenlang bij een dag als deze de supervisie had, heeft nu ook prettig mee-gevist. Het was zoals hij zei: de jongeren doen het geweldig, ik laat me lek ker verwennen. In de pauze een heerlijke lunch: o.a. prima panharing (familie Hoopman), zure leverworst (Dries Blankert), Chocomel (Dirk Bindt), bier, cola, roggebrood-met-kaas, bananen en ga zo maar door. Geweldig! En die lunch werd genuttigd aan de waterkant, op het weiland, bij een boerderij, tussen het vee zo uit het vuistje, heerlijk buiten op deze wel koude- maar ook zonnige en in ieder geval gezonde visdag. De grootste vis werd gevangen door A. Hoogstraten (31 cm) en de laatste doorW. Koek. Dat was een leuke vinding van de leiding: na het einde van de laatste ronde moesten alle vissers een verse wurm nemen, zich langs het water opstellen met een tussenruimte van 40 cm, waarna Karei van Mourik het sein gaf: „Hengels boven het watervissen maar!" En ja hoor, Willem Koek, de langste van het gezelschap, kon het verste komen en ving! De laatste vis De weg terug naar Amsterdam verliep, luisterend naar NEC Ajax, zeer vlot en prettig. Tegen 18.00 uur kwamen alle deelnemers weer bij elkaar in het Ajax-Stadion, nu vergezeld van hun allercharmantste dames. Het was een streling voor het oog. Verder prachtige tafels versierd met een vaasje bloemen voor de dames, aangeboden door het Ajax-Carnaval-Comité. Wel, het werd een geweldige avond, een heerlijk diner waarvoor de koks vanachter hun fornuis werden weggeroepen om een applaus in ontvangst te nemen en de heer Jan Ferron een groot compliment verdient. Natuurlijk werd de sfeer niet weinig verhoogd door onze Tante Leen met begeleiding van Harry de Groot en dé verrassing van Ome Bram Jansen: het optreden van Johnny Jordaan! Het feest was compleet. Als gedelegeerde van het Bestuur was de heer J. Westrik aan wezig. In zijn traditionele- en als altijd voortreffelijke rede, die hartverwarmend overkwam, vertelde hij ons het een en ander over ons Ajax. ledereen was stil Een daverend applaus was de dank van de aanwezigen. Toen uitreiking van de prijzen, weer bijzonder mooie prijzen en ik dacht hier nu te moeten eindigen. Echter niet alvorens de mensen die deze heerlijke dag weer in elkaar hebben gedraaid, daarvoor hartelijk namens allen te danken, zo ook de schenkers van de prijzen, kortom allemaal! W. Meester Resultaten van de visdag 1. B. 2. W 3. L. 4. W 5. L. 6. H. 7. J. 8. H. 9. H. 10. W 11. O. 12. C. 13. H. 14. F. 15. C. 16. C. 17. H. 18. A. 19. H. 20. T. Jansen van Oosrom van Sunder Hoopman Bloemendaal Hessels Bouwmeester van Groot Hoopman Koek Keyser la Fleur Blomvliet Jubels van Dekken Geelkerken Raatsie Hoogstraten Spraakman Merk 22 17 17 16 14 14 13 13 11 11 10 9 9 9 9 9 8 8 8 8 21. W 22. J. 23. C. 24. J. 25. A. 26. D. 27. J. 28. J. 29. P. 30. C. 31. J. 32. F. 33. J. 34. A. 35. H. 36. T. 37. F. 38. W 39. H. 40. G. Meester Rettich van Blitterswijk Hekster Verkaart Bindt Hoopman Ledegang Mendes Deegen Izaks Jansen Tjepkema Stotel Stam Alleman van Hazendonk Zevenboom Meyer Fischer 7 7 7 7 7 7 6 6 6 6 5 5 5 4 4 4 4 4 3 1 Grootste baars (31 cm): A. Hoogstraten. Extra prijs voor de laatste vis: W. Koek. VAN DE CLUBAVOND-COMMISSIE Iedere vrijdagavond vinden vele Ajacieden elkaar in het Ajax- restaurant. Zij zitten daar gezellig te kaarten, spelen een partij biljart of bespreken de laatste wapenfeiten van hun favorieten. Zonodig onder het genot van een drankje. Ook u bent daar als werkend-, buitengewoon- of ondersteunend lid van harte welkom. Tot vrijdagavond. KIENAVOND De jaarlijkse kienavond wordt gehouden op vrijdag 19 december a.s. Aanvang 20.00 uur precies in het Ajax-restaurant. Natuurlijk wordt het beschikbaar stellen van prijzen voor dit traditionele gebeuren bijzonder gewaardeerd. De heren M. Lindeman J. H. Minderhoud K. W. van Mourik C. Welling tel. 121248 tel. 167883 tel. 251172 tel. 945820 zijn gaarne bereid tot in-ontvangst-name. Nadrukkelijk zij er nog op gewezen, dat alleen op vertoon van diploma's (werkende-, ondersteunende- en buitengewone leden) toegang wordt verleend en dat het meebrengen van introducees NIET is toegestaan. 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 27