BËLKR* BIESHAAR BELKR BIESHAAR BODEGA Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting strijdperk komen. Het ging ditmaal heel wat gemakkelijker dan enige weken geleden op Voorland. Door 3 treffers van Eddie Roelfsema en 2 treffers van Philip Uitenbogaard won Ajax deze wedstrijd met 05. Volgende week, jongens, tegen DWS zullen we op heel wat meer tegenstand moeten rekenen. JOSB1— Ajax B3 0—2 Onze B3-juniores hebben bij JOS een moeizame 02 overwin ning behaald. Moeizaam, én omdat met de rust de stand nog 00 was, én omdat vele opgelegde kansen werden gemist. Een pittig praatje in de rust alsmede een kleine wijziging in het team werkten verhelderend. Wim Wolfgramm wist nu de JOS-doelman 2 keer te passeren. Ajax ClDe Spartaan C1 12 Na de enorme overwinning, vorige week, tegen DWS uit, deze keer thuis tegen nr. 2 van de ranglijst: De Spartaan. De gebrui kelijke doelpuntenproduktie kwam niet op gang, ondanks een vrij redelijk gespeelde eerste helft. Rust 00. In de tweede helft speelde de Spartaan iets sterker én na 15 minuten kwamen zij op een 01 voorsprong, via een strafschop. Hierna werd ons elftal verkleind tot een tiental, zodat het doelpunten maken nóg moeilijker werd. Ondanks deze minderheid werd de stand vijf minuten voor tijd nog gelijkgetrokken (11) uit een indirecte vrije trap, in het strafschopgebied. Doch één minuut voor tijd wist De Spartaan toch de overwinning te pakken, via een schit tereend afstandsschot. Een enorme deceptie na het resultaat van vorige week. Ajax C2Sporting Zuid C1 32 Voor de tweede keer in dit seizoen moest de C2 aantreden tegen Sporting Zuid C1. Ditmaal op Voorland. Dat dit een moeilijke wedstrijd zou worden, stond bij voorbaat vast. De uit-wedstrijd was door Ajax met 21 verloren. Ook in deze wedstrijd kwamen w eal snel op een 10 achterstand door een snelle rush van de Sporting Zuid-rechtsbuiten, die met een hard diagonaal schot de Ajax-keeper passeerde. Doch spoedig kwam Ajax op gelijke hoogte. Mark Vrolik gaf een dieptepass op Gerry de Graaf, deze ging alleen op het doel af en scoorde (11). Na deze opsteker kreeg de C2 weer een tegenslag te verwerken. Wederom was het de rechtsbuiten van de tegenpartij, die ons de das omdeed. Zijn voorzet belandde op enigszins gelukkige wijze in ons doel. Dit betekende 21. Maar Ajax wist zich weer goed te herstellen. Door een omzetting in de achterhoede kreeg de voorhoede van Sporting Zuid geen kans meer. Net voor rust kreeg de C2 loon voor hard werken. Een hard schot van Eddy de Vries belandde tegen de paal. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Mark Vrolik, die keihard inschoot (22). In de tweede helft was Ajax heer en meester op het velde. Dit resulteerde dan ook in een derde doelpunt, door Richard v. d. Broek, wat 32 be tekende. Dit was ook de einduitslag. Een verdiende overwinning voor Ajax, verkregen door goed spel en grote inzet (wat ook wel gebleken is door tweemaal na achterstand terug te komen). Ga zo door, jongens. Ajax C3DWV C3 0—1 Een door Ajax slecht gespeelde wedstrijd werd met 01 ver loren. Bij Ajax was weinig inzet te bespeuren, zodat deze wed strijd maar gauw vergeten moet worden. Dorpstraat 9 Ouderkerk a/d Amstel VOOR UW ZAKELIJKE BORREL Tel. 02963-3918 VOORAL BUITEN AMSTERDAM Eigenaar: Dick v. d. Bosch Ajax AlVolendam A1 11 De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen Volen dam om de bovenste plaats eindigde in een 11 gelijkspel. De Ajacieden speelden een zeer goede wedstrijd, maar konden niet verhinderen dat Volendam de leiding nam uit een kopbal. Dit kon gebeuren doordat de Ajax-achterhoede te laat reageerde. Maar Ajax kwam goed terug door een schitterende goal van Peter v. d. Hengst, zodat de rust met een gelijke stand inging. Na rust was Ajax de betere ploeg, maar werd het scoren belet door het zeer goede keeperswerk van de Volendam-goalie. De stand bleef derhalve 1 1, zodat beide ploegen op gelijke hoogte aan de top van de ranglijst blijven staan. DWS A 2—Ajax A2 1—1 DWS was tot nu toe onze grootste concurrent, want ze stonden slechts 2 punten achter ons. Dat zou dus een zeer belangrijke wedstrijd worden. Het bleek al gauw dat onze tegenstanders wel fanatiek van leer trokken. Ze speelden zeer fel op de man en dit gaf aanleiding tot nogal wat overtredingen. Onze verdedi ging bleef echter goed gesloten en gaf geen kansen weg. DWS was wel wat meer aan de bal dan wij, maar kreeg weinig sco ringskansen. Onze counters waren niet van gevaar ontbloot, waardoor toch enkele kansjes voor ons ontstonden. De schoten troffen echter geen doel; steeds net naast of over. Met de bril- stand (00) brak de rust aan. Na de rust een nog feller spelend DWS, zodat wij onder druk kwamen te staan. Dit ging af en toe gepaard met overtredingen, die niet meer toelaatbaar waren. De scheidsrechter floot wel veel, maar trad veel te slap op. Aangezien door de zenuwen bij ons, slecht werd geplaatst, hadden we te veel balverlies en onze verdediging kreeg geen tijd om op adem te komen. We hielden echter de pot dicht en bleven keihard werken. Wim Brakenboer groeide zelfs naar grote hoogte. Bij één van onze schaarse uitvallen kwam de bal bij André Brandenburg op rechts. Zijn voorzet werd door Jan Let- scher tot 01 omgebogen. Dit was wel een beetje tegen de veld- verhouding in. Aangezien de scheidsrechter plm. 7 minuten lan ger liet spelen wegens teveel oponthoud, kwam de gelijkmaker in de laatste minuut van de blessure-tijd (11). Jammer, dit gelijke spel, maar een overwinning was toch iets te geflatteerd geweest. Al met al mochten we niet ontevreden zijn met dit gelijke spel, Ajax BIDe Spartaan B1 20 Door twee schitterende goals van Attie Klapmuts en Eef Heyt, in de tweede helft gescoord, werd ons werken naar behoren beloond. Het harde spel van de tegenstander was er oorzaak van, dat wij moeilijk in ons spel konden komen. Doordat onze verdediging goed aansloot en een straffe mandekking toepaste, RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 25