De boigneur afspraak massages op gekocht, moest onze tegenpartij met 10 man verder spelen. De stemming in het veld werd er niet beter op. Hans Kok speelde nog een leuke partij. Het voorbereidende werk voor de goal van Ko van Eek (31) kwam van hem. Jan Letse her maakte er uit een slecht weggewerkte bal nog 41 van. Nog was de koek niet op. Peter Zinkstok passeerde op links grandioos 3 man en scoorde zeer fraai 51. Onze vijf doelpunten werden in de laatste 20 minuten gemaakt. Onze achterhoede, met Wim Bra- kenboer als uitblinker, gaf in de tweede helft geen kansen meer weg. Al met al een spannende-, ja toch een beetje benauwde wedstrijd van onze kant. Ajax A3TIW A1 1—2 Swift BI—Ajax B2 1—2 Met de B1-juniores van Swift hebben onze jongens nogal wat moeite gehad. Vooral in de eerste helft werd Ajax behoorlijk in de verdediging gedrongen en wist Swift verdiend een 10 voor sprong te nemen. Aan concentratie en inzet van Swift-zijde kon den wij een voorbeeld nemen. Na de rust werden de rollen echter spoedig omgedraaid en binnen twee minuten vond Eddy Roelf- sema het vijandelijk doel (11). Ajax bleef doorgaan en wist door raffinement in de aanvallen te brengen, snel een voorsprong te nemen. Het Swift-verweer werd steeds minder en hiervan wis ten onze jongens 5 minuten voor tijd te profiteren. Bij een knappe aanval over links kwam de bal strak voor het doel, waar René Jansen klaar stond om met een fraaie kopstoot de win nende goal (12) te scoren. Ajax B3—Fit B1 1—1 Deze wedstrijd was voor onze B3-juniores een zware kluif. Het tot dusver ongeslagen Fit pakte de zaken na de aftrap energiek aan, maar onze verdediging hield de zaak achter goed dicht. Het was Ajax, dat door toedoen van Rob Klaasen een gat in de Fit-verdediging forceerde en beheerst doelpuntte (10). Vlak voor rust zag Fit toch nog kans op gelijke hoogte te komen, door een onbenullig misverstand in onze verdediging (11). Na de rust konden de toeschouwers genieten van een gelijk opgaande wedstrijd, met aan beide kanten spannende momenten voor het doel. Verdere doelpunten bleven uit, zodat deze wedstrijd met een juiste stand (11) eindigde. DWS C1Ajax Cl 0—5 Uit tegen DWS speelden de C1-juniores een prima wedstrijd en terecht werd ons elftal van diverse kanten geprezen om zijn enorme ijver en kwaliteit. Voor de ogen van een vrij talrijk publiek kwam de C1 voor rust met 02 voor. Door Maurice van Zijst kwamen we door een afstandsschot op 01. Een schitterende aanval, ingeleid door Maurice van Zijst, bracht John Holshuysen links vrij voor het doel. Hij trok de bal terug op Henny Holster, die via de paal de stand op 02 bracht. De verdediging, met aan het hoofd Jacques Storm en „Ausputzer" Bert Rohde, loste alle problemen bijzonder bekwaam op, terwijl de zgn. snelle buitenspelers van DWS hun snelheid niet hebben kunnen tonen door het goede spel van onze backs Nieki Berentsen en Robert Sigaren - Sigaretten - Tabak MAGAZINES Voorverkoop voor alle wedstrijden Olympisch Stadion en Ajax Abonnementen Gemeente Vervoerbedrijf Jan en Wil Heil, Amstelveenseweg 286, Tel. 020-727842 Wilhelm. Ook de tweede helft overheerste de C1 van Ajax, vooral op het middenveld, waar Martin Cornet een grandioze wedstrijd speelde. Verdedigend speelde voorstopper Edwin Reynhout erg sterk en de voorhoede switchte zeer goed. Rob Hendriks, Leo Willems en John Holshuysen wisselden regelmatig van plaats, zodat de verdediging van DWS geen vat op de aanvallen van Ajax kon krijgen. Een hoge voorzet van Berentsen bereikte Hols huysen, die via een schitterende omhaal 03 scoorde. Een fou tieve terugspeelbal van een DWS-verdediger werd via Holshuy sen op Van Zijst teruggelegd, die simpel 04 maakte. En een hoge voorzet van Wilhelm werd door Leo Willems ineens op de schoen genomen, waardoor de eindstand op 05 werd bepaald. NFCC1— Ajax C2 1—3 In een wat rommelige wedstrijd wist de C2 van Ajax in de eerste helft de C1 van NFC nog niet op achterstand te brengen. Enige keren waren we zeer dicht bij een doelpunt, doch paal, lat en de keeper stonden succes in de weg. Ondanks de veldmeerderheid van Ajax kreeg NFC toch nog enige kansen door uitvallen over de vleugels, doch keeper Mey wist een paar keer zeer goed te redden. In de tweede helft ging NFC zeer provocerend voet ballen. Hard en veel overtredingen, die niet door de scheidsrech ter bestraft werden. Gelukkig kon Ajax al snel een voorsprong nemen. Uit een combinatie op rechts tusesen Simon Sijbrands en Jaap Vlieger, kon Jaap scoren, waarbij hij de hulp van de keeper meekreeg. Uit een vrije trap van Richard v. d. Broek scoorde Jaap Vlieger 02; hiermede was het verzet van NFC gebroken. Door een afstandsschot van Richard v. d. Broek werd het 03. Dat NFC nog tégen-doelpuntte via een afstandsschot (13) was niet meer belangrijk. Het hautaine NFC was verslagen. Ajax C3De Spartaan C2 00 Ajax C3 moest aantreden tegen De Spartaan C2. De tegen stander stond op de bovenste plaats, zodat op een zware partij werd gerekend. Ajax speelde een hele goede wedstrijd, was de gehele tijd in de meerderheid, doch doelpunten maken was er niet bij. Vele kansen werden nonchalant verprutst, zodat het einde kwam zoals was begonnen: 00. Ajax C4—SDW C3 1—0 De eerste helft van de wedstrijd ging gelijk op. De rust brak dan ook aan met 00. In de tweede helft kwam Ajax op 10 door een inzet van Ronald de Vries. Dit was tevens de eindstand in een sportief gespeelde wedstrijd. Meervogels '31 AlAjax Al 13 Ajax speelde een goede wedstrijd bij Meervogels '31. Voor veel publiek zette de A1 de stijgende lijn voort. Hoewel er voortref felijk gespeeld werd, leverde dit toch te weinig goals op. Doch de 2 goals die Hans Singerling maakte, waren bijzonder mooi. En de 3e goal, van Frank Lamain, bracht ook veel handen op elkaar. Het enige tegen-doelpunt werd ook door Ajax verzorgd, nl. in eigen doel. Zodat de eindstand 13 werd. Volgende week (2 november) volgt de moeilijke wedstrijd tegen aartsrivaal Volendam. Zowel Ajax als Volendam staan boven aan de rang lijst, met een gelijk aantal punten, zodat het een spannende strijd kan worden. DJK A1Ajax A3 0—1 WA BI—Ajax BI 1 1 In de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen WA B1 is zeker in de eerste helft door onze B1 goed gespeeld. De 01 voorsprong die hieruit voortvloeide was echter te weinig om voor het verdere verloop van de wedstrijd bepalend te zijn. Want 3 minuten na de rust werd de enige kans die onze tegenstander kreeg, uit een directe vrije trap, met de bekende kromme bal, in de uiterste hoek geschoten. Het verdere spel was van onze zijde erg onrus tig, waardoor enige scoringskansen op niets uitliepen. Al met al geen onaantrekkelijke wedstrijd, met een 11 resultaat. DCG B2—Ajax B2 0—5 Voor de tweede maal dit seizoen moest de B2 tegen DCG in het 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 24