werden gebracht, bleef de wedstrijd toch spannend. Pas in het laatste deel van de tweede helft besliste Lai, met een goede doorloopbal, voor ons de partij. Het goede resultaat bewijst dat dit elftal in deze competitie nog veel succes kan behalen. Ajax BI—AFC B1 5—0 Na vijf minuten wist Remco Muller een terugspeelbal op te pikken, keurig de keeper te omspelen en beheerst te scoren. Deze goal was bepalend voor de wedstrijd. Wederom wist Remco Muller (2x) te scoren, na goed opgezette aanvallen. Hierbij de aantekening dat Henk Panday en Cor Smit zeer sterk speelden. In de tweede helft, die van minder gehalte was, wisten Ëef Heyt en Hans Kok beiden één keer te scoren, na goed doorzetten. Zo dat de eindstand 50 voor Ajax was. Al met al een sterk gespeelde wedstrijd. DEC B1Ajax B3 1—0 Onze B3-juniores hebben zich danig „verslikt" in de BI van DEC. Weliswaar een kléine nederlaag, maar wel een nederlaag (10). Dat team van DEC had nu juist iets wat wij misten, nl. overtuiging en de wil om voor een overwinning te knokken. En zo kregen zij loon naar werken en wij de kous op de kop. Ik heb het jullie al zo vaak verteld: onze tegenstanders willen in het bijzon der van Ajax graag winnen. En om dit te bereiken, gaan ze door dik en dun. Voor elke plag gras en elke meter grond wordt gestreden. Het is deze mentaliteit, die jullie missen (misten?). Vandaar deze nederlaag. Niet zeuren over een grensrechter of een scheidsrechter, hand in eigen boezem steken. Meer doel punten maken dan je tegenstander. Verder wil ik over deze wedstrijd niets meer zeggen. Ajax ClWA C1 5—0 In de wedstrijd tegen WA C1 werd er door de C1-juniores van Ajax goed gespeeld. Door goede doelpunten kwamen we voor rust met 40 voor. De tweede helft verliep wat minder. Daarin werd nog één doelpunt gescoord, zodat de eindstand op 50 werd bepaald. DWG C1—Ajax C2 0—2 De Cl van DWG had tot nog toe goede resultaten behaald, met veel doelpunten. Ajax zou dus een moeilijke wedstrijd tegemoet gaan. Doch het pakte anders uit. De C2 van Ajax dicteerde, was de hele wedstrijd sterker, wat resulteerde in een 01 voorsprong. (Uit een corner van Eddy de Vries kwam de bal bij Richard v. d. Broek. Dit betekende 01.) Ook in de tweede helft speelden we een goede wedstrijd. Goed opgezette aanvallen op links en rechts brachten constant gevaar voor het DWG-doel. Uit een voorzet van Eddy op rechts kwam de bal bij de op links meegekomen Jaap Vlieger. Deze knalde van dichtbij keihard in. Dit betekende 02, wat tevens de eindstand was. Van Ajax- zijde een prima gespeelde wedstrijd. Volhouden zo, jongens. AFC C2—Ajax C3 4—1 Over deze wedstrijd kan leider Van Genderen kort zijn: Het was van Ajax-zijde geen beste wedstrijd. Door enkele fouten in de achterhoede werd de eerste helft afgesloten met een 40 ach terstand. Direct na de rust wist Ajax er 41 van te maken, wat tevens ook de einduitslag was. WA C2—Ajax C4 1—1 Na een gelijk opgaande wedstrijd eindigde deze wedstrijd in een gelijke stand 11). In de eerste helft kon Ajax door een enigs zins vreemde vrije trap (Schulp) via de VVA-muur op 10 komen. In de tweede helft bereikte WA een gelijkspel door een fout in onze defensie. Ajax Al— HBCA1 9—1 Een sterk gemotiveerde A1 wilde voor eigen publiek er een goede partij van maken, daar het wedstrijdritme er in de vorige ont moetingen volgens de spelers zelf en hun trainers, niet uitkwam. HBC werd nu door onze nieuwe formatie duidelijk weggespeeld. Aanvoerder Erik van Aken maakte met een schitterend schot van REGELING VAN DIPLOMA'S EN SEIZOENKAARTEN BIJ EUROPA- (UEFA CUP WEDSTRIJDEN a. Houders van de navolgende diploma's t.w. Werkend- en Bui tengewoon Lid, Donateur, Junioren A, B, C en Pupillen, kunnen op vertoon van diploma plaatsnemen in vak A en B. b. Houders van diploma Obligatiehouder kunnen plaatsnemen op de Marathon-tribune vak C. Zij hebben een reserverings- kaart voor het gehele seizoen 1975-1976 in hun bezit. c. Houders van seizoenkaarten Eretribune vak B-C hebben op vertoon van seizoenkaart toegang tot vak A en B. d. Houders van seizoenkaarten Reynolds-tribune vak K en L hebben op vertoon van seizoenkaart toegang tot vak D. e. Houders van seizoenkaarten Staantribune vak P en F heb ben op vertoon van seizoenkaart toegang tot vak S. Wij maken u er op attent dat bovenstaande regeling niet van toepassing is voor Dameskaarten en Kinderkaarten. Zie tekst desbetreffende diploma's. Hiervoor worden op de Administratie kaarten verkocht (op ver toon van diploma) voor het vak A en B. Voor deze wedstrijd gelden de Ajax-parkeerkaarten, mits alle inzittenden in het bezit zijn van een plaatsbewijs. Bestuur AFC „Ajax" - Amsterdam zeker 25 meter een droom van een goal. Dit doelpunt werd gevolgd door 3 goals van Peter v. d. Hengst, 2 goals van Joost Schroder, 2 goals van Gerrit Faassen en 1 goal van Roel Bren- ker. Al deze doelpunten waren van goede kwaliteit, waarbij het venijn in de kracht van het schot zat. Tenslotte mocht HBC de eer redden uit een penalty. Aan dit succes werkten mee: P. Jager, Meyer, Lamain, Van Aken, Drost, Visser, Brenker, v. d. Hengst, Faassen, Terstall, Schroder. Ajax A2Rapiditas A1 51 We hadden in deze wedstrijd een zwakke start. Reeds na vijf minuten kwamen we op een 01 achterstand, omdat één van onze verdedigers in het centrum royaal over de bal heentrapte. Nauwelijks van de schrik bekomen, kropen we door het oog van de naald. Eén van de Rapiditas-aanvallers kwam voor open doel, maar gelukkig voor ons, faalde hij. Anders hadden we na tien minuten al tegen een 20 achterstand aangekeken. We namen hierna het initiatief van onze tegenstanders over en zetten hen onder zware druk. Er ontstonden hierdoor enige fraaie kansen, welke echter niet benut werden. Jan Letscher kwam op 3 meter alleen voor de keeper, maar schoot tegen hem op. De terug springende bal verspeeld hij verder door te treuzelen. Ko Jager kreeg ook nog een prachtkans, maar ook deze werd om zeep geholpen. Zodoende gingen we met deze 01 achterstand thee drinken. Na plm. 15 minuten in de tweede helft werd Letscher binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald, maar de toegekende strafschop werd door Duyvelshoff gemist. John herstelde zich hierna echter, door een teruggekopte bal via Ko in te schieten en het was 1 1. Een keurige trekbal van Peter Zinkstok werd fraai langs de grond ingeschoten door Peter Hegeraad (21). John Duyvelshoff moest met een liesblessure uitvallen en werd vervangen door B-junior Hans Kok. Aangezien één van de Rapi- ditas-spelers tegen de scheidsrechter zei, dat deze was om- Noteert u alvast de datum van de a.s. Kienavond: VRIJDAG 19 DECEMBER! Leest u hetgeen de Clubavond-Commissie daar over schrijft. 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 23