BRILLEN Oogmeting met koploper ZSGO B1. Reeds bij de rust was de stand 03 door treffers van Donald de Vries en een doortastende Eddie Roelfsema (2x). Na de pauze werd de produktie verdubbeld door treffers van (weer) De Vries (2x) en Rob Kaman. Een fijne wedstrijd die vertrouwen geeft voor de toekomst. DCG C1Ajax Cl 06 De C1 behaalde deze keer een regelmatige overwinning op DCG. Na 5 minuten strafte J. Holshuysen een fout van de DCG-doel- man goed af. De voorsprong werd vóór rust uitgebouwd tot 03 door doelpunten van M. Cornet en Hendriks, beide door uit stekend opgezette aanvallen. In de tweede helft werd de stand binnen 20 seconden op 04 bepaald, waardoor de tegenstander de moed geheel in de schoenen zonk. Oppermachtig speelden onze jongens toen de wedstrijd uit, waarbij verder nog doel punten van Willems en Holshuysen vielen te noteren. Zodat de eindstand 06 werd. Ajax C2—Rood Wit A Cl 3—0 De C2 moest aantreden tegen Rood Wit A Cl. Vorig seizoen waren dit moeilijke wedstrijden. Wij waren dus gewaarschuwd. Achteraf viel het nogal mee. We kwamen al vrij snel op 10 door Eddy de Vries. Zijn schot werd door de Rood Wit-keeper niet goed beoordeeld. Uit een goede pass door het midden kon Viggo Waas alleen op de keeper afgaan. Dit betekende 20. De gehele wedstrijd dicteerde Ajax het spel. Het mooiste doelpunt kwam van de voet van Richard v. d. Broek. Een afstandsschot belandde keihard in de touwen. Een goed gespeelde wedstrijd van Ajax-zijde. Blauw-Wit C3—Ajax C3 2—2 Ajax C3 heeft na een spannende wedstrijd de punten gedeeld met Blauw-Wit C3. De uitslag was 22. Ajax begon goed; Blauw-Wit kwam de eerste 10 minuten niet aan de bal. De scheidsrechter gooide echter roet in het eten; Ajax kon geen goed bij hem doen. De man floot overal voor, maar dan wel steeds ten nadele van Ajax. Ook de grensrechter van Blauw-Wit liep maar te vlaggen. Als de bal over de achterhoede van Blauw- Wit gespeeld werd, ging de vlag de hoogte in voor buitenspel. Meer van deze sportieve mensen en je wint geen wedstrijd meer. Een volgende keer beter, jongens ('t Lijkt ons dat dat voor de ,,ref" en zijn Blauw-Wit-assistent geldt. - Red.). De Volewijckers C2Ajax C4 23 De C4-juniores konden vandaag hun éérste winstpunten in de wacht slepen tegen de C2 van De Volewijckers. In de eerste helft kwam Ajax op 02 door doelpunten van v. d. Heuvel. De Vole wijckers kwam voor rust nog op gelijke hoogte door eerst een buitenspeldoelpunt te scoren en daarna een goede goal. In de tweede helft was het een gelijk opgaande wedstrijd; door een derde doelpunt van v. d. Heuvel kon Ajax de volle winst grijpen. Ajax Al—HMS 2—2 Een moeilijke wedstrijd voor onze ,,A1" tegen de Utrechtenaren. Beide teams hadden evenveel punten. Ajax was wel wat sterker, doch vlak voor rust kwamen we toch achter door een ongelukkige actie van een onzer achterhoede-spelers. Nog voor rust echter kwam Ajax op gelijke hoogte, ook door een ,,goal" in eigen Stichtse doel. In de tweede helft werd Ajax sterker, wat resul teerde in een doelpunt (21). Doch vlak voor tijd moest toch nog de volle winst uit handen worden gegeven, door een doelpunt van HMS (22). Door deze gelijke stand blijven Ajax en HMS ook in de rangschikking op gelijke hoogte. Rivalen A1Ajax A2 24 Direct na het beginsignaal bleek, dat Rivalen over een pittige ploeg beschikte en dat het deze zondag niet gemakkelijk zou worden. De thuisclub zat fel op de man, was in de voorhoede gevaarlijk en gaf ons weinig ruimte. Hierdoor moest onze achter hoede goed op z'n tellen passen en steeds attent zijn. Ko van Eek was onze voorstopper; na een aarzelend begin kwam die er steeds beter in. Na circa 10 minuten werd door een foute pass uit onze achterhoede Ko van Eek uitgespeeld en keek Ajax tegen een 10 achterstand aan. We lieten ons door deze tegenslag echter niet ontmoedigen en onze tegenstander werd onder druk gezet. Dit resulteerde in diverse fraaie aanvallen en enkele mooie kansen, maar de afwerker ontbrak. Zeer jammer was het, dat deze kansen niet benut werden. Rivalen kwam na een afgeslagen aanval van ons, razendsnel uit de verdediging en maakte er zeer fraai 20 van. Niemand geloofde op dat moment nog in een gunstig resultaat voor ons. Na de thee zorgde Peter Zinkstok uit een rommelige situatie voor 21. Ons spel was toch erg nerveus en ongeorganiseerd. Alsmaar veel foutieve passes, wat geheel niet nodig was. Dit werd echter wel gecompenseerd door 100% inzet en keihard werken. Een bal in de ruimte op rechts bereikte de goed mee opgekomen Peter Passchier. Zijn voorzet op maat werd goed door Peter Zinkstok benut (22). Rivalen kreeg door deze gelijkmaker mentaal een tik en onze jongens putten hier kracht uit. Het spel werd niet mooier, wel harder. De scheidsrechter floot steng en correct, anders was deze wed strijd uit de hand gelopen. Een hard ingeschoten bal van Peter v. d. Hengst werd door een Rivalen-verdediger van richting ver anderd en gelukkig voor ons was de keeper toen kansloos (23). Tien minuten voor tijd kreeg Peter Zinkstok een droom- kans. Inplaats van te doelpunten schoot hij hard tegen de onder kant van de lat, maar na eerst de bal van zijn been af te laten springen, scoorde Peter v. d. Hengst in tweede instantie (24). Rest nog te vermelden, dat we de 20 achterstand niet door mooi voetbal, maar door karakter in een 24 overwinning wisten om te buigen. Alhoewel, gezien de kansen, we in de eerste helft al afstand hadden moeten nemen Voorland A1Ajax A3 70 Een gehandicapt Ajax-elftal moest voor de tweede maal in korte tijd aantreden tegen Voorland. Er werd over alle linies dermate zwak gespeeld, dat binnen zen half uur reeds tegen een 30 achterstand werd aangekeken. Het plaatsen was zeer slecht ver zorgd en de afwerking van onze spaarzame aanvallen liet veel te wensen over. Een uitslag, Ajax onwaardig. ,,Het komt mij voor," aldus de heer Van Dijk, ,,dat de jongens daar in de komende weken snel verandering in willen aanbrengen." Rest mij nog te Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen Ie klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 21