verwachte tegenstand van een sterk bewegende en goed storende Soester formatie, zo meldde ons elftalleider Rob Been. Toch wis ten de Ajacieden de eerste, zo belangrijke, goal te maken. Henk de Jong was de maker van, naar later bleek, de winnende treffer 10). De wedstrijd tegen Hilversum 2 op het VVGA-veld was een bik kelhard gevecht. Hilversum kwam aanvankelijk op voorsprong, maar Hans Kronenburg zorgde met een kromme bal voor de gelijkmaker. We lieten tenslotte toch de halve winst nog schieten (1—2). De uit-wedstrijd tegen Zeeburgia 2 werd een flinke 30 neder laag. Reeds na vijf minuten profiteerden de gastheren van een slechte terugspeelbal (ziekenhuisbal) van Kenneth Pont (10). Met een afstandsschot, dat onze keeper verraste, werd het nog voor de thee 20 voor de Kruislaanbewoners. In het tweede gedeelte herstelde Ajax zich enigszins, maar de voorhoede ver gat de doelrijpe kansen te benutten. Het was zelfs Zeeburgia dat kort voor het einde uit een scrimmage 30 wist te scoren. Thuis tegen Rood Wit A 2 werd het opnieuw een nederlaag. Toch werd er behoorlijk gevoetbald en Wim Thiel drukte dit dan ook al spoedig in cijfers uit. Uit een pass van Arie van Eyden doelpuntte hij feilloos (10). Maar daarmee was de Ajax-produktiviteit voorbij. Rood Wit kwam op gelijke hoogte, toen een vrij onge vaarlijk schot afstuitte op een Ajax-been en vervolgens onhoud baar voor onze doelman in het net sloeg. Nog voor rust nam Rood Wit de leiding, toen een bal van de linksbuiten helemaal op rechts belandde, waar een Rood Wit-speler, praktisch op de doellijn staande, de bal strak onder de lat wist te jagen. Een lucky goal. In de tweede helft wist Ajax de bakens niet meer te verzetten en zo bleef de stand 12. Ook de ontmoeting tegen Amstelland 2 eindigde voor ons helaas negatief. Het was weer het oude liedje: een fel jagende tegen stander en een te lankmoedig optredend Ajax-elftal. Zolang de aanval wordt opgebouwd gaat 't allemaal vrij behoorlijk, maar de afwerking ontbreekt. Reeds voor de rust keken we dan ook weer tegen een hopeloze 20 achterstand aan en hoewel het in de tweede helft een stuk beter ging, kwam er geen Ajax-goal op het score-bord. Spelers van het vierde elftal: Waar blijven de schutters? Ajax 5 behaalde tegen Rivalen 3 een verdiende overwinning, die echter wat moeilijk tot stand kwam. In de eerste helft werd er slecht geplaatst en te weinig over de vleugels gespeeld. Toen dit in de tweede helft beter verzorgd was, werden wij gevaar lijker. Anton Dokter liep eerst goed door op een dieptepass, wat de gelijkmaker betekende (1 1) en vervolgens legde Dirk Spits de bal keurig neer voor Frans Grootenboer, die de bal daarop in de kruising joeg (21). De uit-wedstrijd tegen Rapiditas 3 was een faire wedstrijd, waarin de spelers bijzonder prettig tegenover elkaar stonden. Het was daarom jammer, dat de arbiter de dissonant was. Hij ging met iedereen in discussie en dat veroorzaakte onnodige irritatie ten opzichte van de leiding. Door te veel balverlies in onze defensie waren de drie gescoorde Ajax-goals te weinig voor DOLF DESMIT 80 JAAR Op 1 november jl. bereikte Dolf Desmit de respectabele leeftijd van 80 jaar, met welk heugelijk feit wij ons Ere-Lid namens zijn vele Ajax-vrienden en bekenden vanaf deze plaats alsnog van harte feliciteren. Ongetwijfeld was de fraaie overwinning deze dag op Feyenoord 'n mooi verjaardagscadeau voor ,,Adé", die dat geschenk met zijn ega Rie als toeschouwer bij de wedstrijd in ontvangst nam. Dolf, hou' je taai all the best! T. M. Sr. de overwinning, omdat Rapiditas vijfmaal resoluut de fouten af strafte (53). In een met zorg tegemoet geziene wedstrijd tegen Herenmarkt 2 bleven we tenslotte met 41 aan de positieve kant van de score. Tijdens één van de eerste snelle uitvallen wist Martin Swinkels de juiste richting te vinden 10). Door een strafschop kwamen de gasten terug tot 1 1, maar deze ten onrechte toegekende penalty was net de stimulans voor Ajax om door te drukken. C. van Eyden benutte vervolgens ook een strafschop en toen Herenmarkt daarop alles op de aanval gooide, scoorden Martin Swinkels en Dirk Spits binnen enkele minuten 31 en 41. In Bovenkerk tegen Roda '23 2 moest een goed spelend Ajax toezien hoe een nog beter Roda '23 enkele minuten voor tijd vrij gelukkig maar we! verdiend een 10 voorsprong nam. Deze ach- trstand kon in de resterende minuten niet meer worden goed gemaakt. Max Vischschoonmaker was nog het dichtst bij een doelpunt, toen hij de buitenspelval wist te ontwijken. De ver uit zijn doel gekomen Roda-goalie wist echter een treffer te voor komen. Vermeld dient te worden de prima leiding van arbiter Schuit, die de wedstrijd goed aanvoelde en beide partijen liet voetballen. Alhoewel Aristos 3 hekkesluiter is in de afdeling, deed ons shirt met de rode baan weer eens wonderen. Van Ajax winnen blijft zo belangrijk voor vele teams, dat de rest van de wedstrijden rustig verloren mag worden, als ze die tegen Ajax maar winnen. Aristos nam dan ook door een misverstand in onze achterhoede de leiding en eerst ver in de tweede helft wist een sterker Ajax de winst naar zich toe te trekken. Eerst was Martin Swinkels de defensie te glad af en vervolgens was het dezelfde speler, die zó'n verwarring stichtte dat een verdediger van Aristos niets beter kon doen dan de bal in eigen doel werken (21). Ajax 6 moest in een uitermate spannende en sportieve ontmoe ting tegen Abcoude 2 met 10 het onderspit delven. De krachts verhoudingen lagen vrijwel gelijk, maar de agressiviteit (in de goede zin van 't woord) van Abcoude gaf toch wel de doorslag. Toch heeft Ajax de beste kansen gehad, maar mede door 't goede doelverdedigerswerk van de Abcoude-goalie kwam Ajax niet tot scoren. Doelman Daan Schalm, die actief zijn doel ver dedigde, moest uiteindelijk zwichten voor een ziedend schot van een der Abcoude-voorwaartsen. Tegen ZSGO 4 werden de twee punten weer veroverd. Een domi nerend Ajax kwam voor rust niet tot scoren, maar in de tweede helft wist men elkaar wat beter te vinden. Een goede combinatie Herfst-Sacksioni bracht Leo van Wijk in schiet-positie en deze faalde niet. Tien minuten later werd het 20, toen Anton Bouw man alleen door mocht gaan en zijn rush afsloot met een hard schot. In de resterende tijd wist ZSGO toch nog te scoren, maar de zege kwam niet meer in gevaar (21). Tegen Voorland 3 werd het een pijnlijke 51 nederlaag. Echter, er zijn nogal wat verzachtende omstandigheden. In de eerste plaats waren er door de vele blessures geen reserves voorhanden en toen ook de doelman na een botsing nog moest uitvallen, waren de Ajax-kansen verkeken. We wachten maar op de re vanche! Een jong Uithoorn 3 trok de week daarop fel van leer en heerste volledig op het middenveld. Een half uur lang wisten we echter het Uithoorn-initiatief te ontregelen, Toen werd een door Dirk Spits verweg gestompte bal direct weer op ons doel geschoten en dat was voor onze doelman te veel. Kort voor rust mocht Theo van Haarlem een strafschop nemen, maar de lange, goede Uit hoorn-doelman wist de bal uit zijn doel te ranselen. Na rust had Ajax het initiatief, maar de afwerking bleef helaas erg slordig. Uithoorn nam de beide punten mee, maar een gelijkspel was beslist wel verdiend geweest (01). In de uit-wedstrijd tegen DCG 5 had de thuisploeg aanvankelijk de beste kansen, maar goed uitlopen van Daan Schalm voor kwam moeilijkheden. Na ongeveer twintig minuten veroorzaakte Nico van Vliet door een wat onbesuisde overtreding een straf schop, die door DCG werd verzilverd. Vlak voor rust scoorde Theo van Haarlem 11 (een goal met een buitenspelluchtje). Na de thee speelde Ajax vanuit een hechte defensie en creëerde 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 18