amateur overzicht Tegen Feyenoord speelde WIM SUURBIER zijn 500e wedstrijd voor Ajax, welke „score" hij bereikte na 332 competitiewedstrij den, 38 keer opgesteld voor de strijd om de KNVB-Beker, 57 keer deed hij mee in ontmoetingen om de Europa Cup I, II of III (UEFA-Cup), terwijl het totaal op 500 komt door 73 vriend schappelijke partijen. Na afloop heeft voorzitter Van Praag de jubilaris toegesproken en hem de bekende enveloppe-met-inhoud overhandigd, was er dat andere mooie cadeau: de overwinning op de Rotterdammers. Wim, we zeiden het al in het „Officieel Programma": voor de verdere toekomst nog veel succes je toegewenst. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij bestuur, kennissen en familie onze hartelijke dank voor de blijken van belangtelling bij de geboorte van onze zoon Sander Rogier. Els en Frits Andriese door W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Doordat de weergoden ons dit jaar bijzonder gunstig gezind zijn, waren er weinig afgelastingen en is inmiddels een derde deel van de competitie reeds afgewerkt. Ajax 3 speelde ook zijn vierde competitiewedstrijd gelijk en ook voor de vierde keer werd de uitslag 22. Ditmaal was de tegen stander DCG 2. Met de rust nog bezaten wij een fraaie 20 voorsprong en alles wees er op, dat Ajax de overwinning binnen bereik had. Maar hoe anders zou het in de tweede helft uit pakken. DCG drukte ons met de rug tegen de muur en wist een gelijk spel uit het vuur te slepen. De schutters voor Ajax waren Rolf Grootenboer na goed aangeven van Teun Bogaard, en Her man Landman, die een fraaie pass van Rolf Grootenboer af rondde. De uit-wedstrijd tegen JOS 2 werd eindelijk een flinke overwin ning. Het werd 05 na een aanvankelijk zwakke eerste helft, waarin Rolf Grootenboer pas enkele minuten voor rust de score kon openen. In de tweede speelhelft werd JOS volledig uitge speeld en zo ontstonden er nog vier treffers met een hattrick van Johan van de Water en een treffer van Hans de Vos. In Castricum werden de degens gekruist met Vitesse '22 2. Het werd een 20 nederlaag, doordat de inzet van Ajax veel minder was dan die van Vitesse. Een wedstrijd om bijzonder snel te vergeten. Daarna was het Utrechtse UW 2 te gast in De Meer. In een goede wedstrijd werd het een regelmatige 20 overwinning, met een fraaie goal van Henk de Jong en een enorm afstands schot van Rolf Grootenboer, die daarmee de voor zijn doel staan de goalie verschalkte. Op Sportpark De Eendracht moest de zege met het kleinst moge lijke verschil aan De Spartaan 2 gelaten worden. Elftalleider G. Fischer meldde ons weinig opwekkend nieuws en daarom laten we het hier maar bij. De thuiswedstrijd tegen koploper Blauw-Wit 2 werd een verras sende 21 zege. Het betekende de eerste nederlaag voor de blauw-witten. Het is vooral een prestatie, als we weten dat de achterhoede van de gasten in de voorgaande acht wedstrijden slechts drie maal werd gepasseerd. Johan van de Water scoorde de eerste goal kort voor rust, toen hij de buitenspelval omzeilde en de Blauw-Wit-verdediging bleef staan. In de tweede helft werd het door W. Stuut 20, toen hij alleen door de defensie brak. Korte tijd voor het einde werd het door een onverdiende penalty nog wel 21, maar verder liet Ajax zijn tegenstander niet komen. Tussen de bedrijven door vonden nog twee nuttige oefenwed strijden plaats, waarin trainer Herman Wijnands enkele jonge spelers wilden uitproberen. Zij hebben nu een kans gekregen om zich ook in de competitiewedstrijden te bewijzen. Tegen BPC, de club van trainer Bennie Muller, werd het een 20 nederlaag, terwijl tegen zaterdagmiddag-eerste-klasser Huizen slechts met 10 werd verloren. Ajax 4 maakt een bijzonder moeilijke periode door. Na het kam pioenschap van vorig jaar is iedere ploeg er uiteraard op uit om juist van Ajax te winnen. In de uit-wedstrijd tegen AFC 3 werden beide punten veroverd. Het werd een 10 zege dankzij een doelpunt van Hans Kronen burg kort na rust. Doordat de achterhoede de noodzakelijke rust bleef bewaren, kon deze voorsprong tot het einde gehandhaafd blijven, alhoewel Kok Hoogeboom nog een enkele keer handelend moest optreden om de gelijkmaker te voorkomen. In de thuiswedstrijd tegen SEC 2 stuitten wij op sterke, niet 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 17