jong ajax 'tersloopbaan kun je inderdaad een boek schrijven én ik neb er enorm veel relaties door gekregen. Of ik mij Ajacied voel? Nou ja, ik ben nooit lid kunnen worden, door die afkeuring van Jack Reynolds destijds. Maar ja, ik woon al 47 jaar in Amsterdam en ik kom veel bij Ajax. Bij internatio nale wedstrijden begeleid ik de buitenlandse scheidsrechters, ledereen kent me. Nét nog, iemand van Glentoran. Hij was blij mij nu eens eindelijk te ontmoeten, had al zoveel over Horn gehoord maar nog nooit gezien. Kijk, er zijn ook maar een paar scheidsrechters die zo bekend zijn. Hoor je iemand nog wel eens over Van Ravens?? Nou dan Zeg, hoe laat is het? Tien over acht. Moeten we gaan. Praten we straks nog even verder. Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto - inleveringsadres voor Ajax- B.P.C.- Spartaan - Maccabi - S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 Helaas, van dat verder praten kwam niets meer. Wat u nu ge lezen hebt was slechts ,,Een half uur Leo Horn". Het zou geen kunst geweest zijn uren met deze man te praten. En in ieder geval lang genoeg voor b.v. een best-seller". Tijn Middendorp door Ronald Klinkenberg AjaxFC Amsterdam 11 Onze tweede beker-wedstrijd, ditmaal tegen de FC Amsterdam, was zeker geen herhaling van de door ons eerder gewonnen com petitie-wedstrijd tegen ditzelfde elftal. We namen wel spoedig de leiding door Kick Seegers na een, in samenwerking met Simon Tahamata, goede aanval. Een goede opsteker zou dit moeten zijn maar helaas hoe is het moge lijk! in plaats van deze voorsprong gebruik te maken, werd alle initiatief aan de tegenpartij gelaten. De gehele Ajax-ploeg zakte weg. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld: een steeds maar aanval lend FC Amsterdam en het was dan ook zeker verdiend dat de gelijkmaker een kwartier voor tijd gescoord werd. Laten we eerlijk zijn we kregen door het gelijke spel (want verdere doelpunten bleven uit) meer dan we verdienden. WageningenAjax 03 Gelet op de voorgaande wedstrijd hadden we iets goed te maken. En dit kon een wedstrijd worden om toch weer eens in de punten te vallen, kortom, we waren verplicht weer eens iets goeds te laten zien. In de eerste helft werd er prima gevoetbald, hoewel het struikelblok van de laatste weken: het niét benutten van kansen, was er ook nu Rust 00. Gelukkig, in de tweede helft was het G. Staats, die door een „kromme" bal de stand op 10 bracht. We gingen makkelijker en vooral beter voetballen en dat resulteerde in nog twee goals van Alberts en Kok. Eindstand 03. Een duidelijk stijgende lijn Dat zouden we een week later zeker niet kunnen zeggen. AjaxDe Graafschap 01Brr. Over alle linnes zó zwak gespeeld zonder inzet Neen, heel gauw vergeten. HaarlemAjax 03 Voor de goede orde: de Haarlemmers als „koploper", met nog geen enkele nederlaag. Na afloop van de wedstrijd tegen ons was dat dus verleden tijd. Vandaag, 1 november 1975, werd bewezen dat wil en inzet twee zaken zijn, niet los te denken van het werkelijke voetbal; bovendien bleek dat die twee eigen schappen bij ons toch wél aanwezig zijn. Vanaf de eerste tot de laatste minuut heeft Ajax er voor geknokt, dicteerden wij de wedstrijd. Haarlem kwam er niet aan te pas. Bij de rust was het nog wel 00, maar ook in de tweede helft bleef Ajax de toon aangevende partij en het was A. Bouma, die na twintig minuten na 3x inschieten (de bal werd tweemaal op gelukkige wijze gestopt) scoorde. Verdere fraaie aanvallen en combinaties leid den er toe dat tien minuten later Bouma de voorsprong kon ver groten: een goede voorzet nam hij ineens-op-zijn-slof (02). Bij één van de vele solo's van Ling, werd deze door een „sliding" afgestopt, doch daarbij werd door een Haarlemmer „hands" gemaakt binnen de beruchte lijnen. Penalty. Het was Kick See gers, die de keeper geen schijn van kans gaf (03). Dat werd ook de eindstand. Het publiek (circa 3000 mensen) had een prachtige partij voet- ba Igezien, onder zeer goede leiding. Resteert nog de uitblinker van deze middag te vermelden: het- gehele-Ajax-elftal. Thuis tegen de collega's van de Go Ahead Eagles een eclatante 50 overwinning, door goals van Tahamata (2x, waaronder een bijzonder mooie kopbal), Bouma (2x) en Alberts. Zaterdag 15 november in Nijmegen tegen NEC werd de winst gedeeld (11). Rust 00, waarna de gasten eerst de leiding namen (blunder) doch invaller Rob Kok was degene die de par tijen op gelijke voet bracht en daar bleef het bij.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 15