van de voorzitter Allereerst zij hier aandacht gewijd aan het overlijden van één onzer allergrootste Ajacieden, Ere-Voorzitter Marius Koolhaas. Het is velen en in ieder geval de ouderen onder ons bekend, welke enorme verdien sten deze man voor Ajax heeft gehad. Persoonlijk breng ik graag met dankbaar heid tot uitdrukking de geweldige steun die ik in de moeilijke beginjaren van mijn voorzitterschap van Marius mocht onder vinden. Het is typerend voor de man dat, waar ik de afgelopen jaren ook kwam, hetzij op vergaderingen van de KNVB, op recepties e.d., maar ook in het buitenland, altijd nog gevraagd werd: hoe is het toch met Marius Koolhaas Ik dacht dat, wanneer iemand zo zijn stempel heeft achtergelaten, nog zó in de herinnering van anderen voortleeft, hij zijn naam onverbrekelijk aan Ajax verbonden heeft. Het ,,ln Memoriam" wordt geschreven door Wim Volkers; ik zou het daarom hierbij willen laten, echter niet zonder met ere de naam van Door Koolhaas te heb ben genoemd, voor de wijze waarop zij vooral de laatste jaren Marius heeft bij gestaan. Ik wens haar van harte de nodige kracht toe. Op verzoek van het Sectie Bestuur Be taald Voetbal van de KNVB is er een Rapport gemaakt over de zgn. vrije nieuwsgaring, met name de vraag of de NOS gerechtigd is met het programma „Langs de Lijn'' zonder betaling het luis terend publiek zondags tussen 14.00 en 18.00 uur op de hoogte te houden over de stand van zaken bij de wedstrijden in het Betaalde Voetbal. Reeds eerder heb ik namens het Bestuur van de AFC Ajax bij het Bestuur van de KNVB (Betaald Voetbal) bedoeld programma „Vijand no. 1" genoemd voor de bezetting van de tribunes op zondag middag. Daarom verheugt het mij bijzon der dat nu dat Rapport is verschenen, waarvan de samenstellers (advocaten en hoogleraren) zeggen dat er geen enkel argument is aan te voeren, waarom de uitzending anders dan tegen een adequa te beloning zal moeten geschieden; verder redelijk is dat betaald wordt voor de gelegenheid die het publiek buiten het Stadion geboden wordt om via T.V. of Radio volledig omtrent het verloop van een wedstrijd geïnformeerd te worden." Dat door de T.V. betaald wordt is bekend maar van de Radio heeft nog nimmer een club of liever gezegd de KNVB die voor de verdeling moet zorgen een cent ontvangen. Wanneer met ingang van 1 januari a.s. de NOS niet betaald, zal het afgelopen zijn met „Langs de Lijn". Er zijn vele millioenen te weinig (Raad voor het Betaalde Voetbal) om de zaken gaande te houden. Mocht het programma ophouden dan ben ik er van overtuigd dat meerderen de weg naar de wedstrijden gaan vinden en hierdoor het financiële tekort zullen doen dalen. Men zal wellicht aanvoeren dat de men sen in de ziekenhuizen, alsook anderen (bejaarden) die zich niet of moeilijk kun nen verplaatsen hiervan misschien de dupe worden, maar het is toch zo dat, wanneer om half-vijf de uitslagen gepu bliceerd worden en dan 's avonds op de beeldbuis de nodige wedstrijden zijn te zien, men toch volledig op de hoogte is en zich niet benadeeld behoeft te ge voelen. Op de vergadering Betaald Voetbal op 15 november jf. heb ik het Ajax-standpunt in deze nog eens uiteengezet. Het is ver heugend dat ons inzicht door de afge vaardigden van het Betaald Voetbal met algemene stemmen is geaccepteerd! De Wethouder van Sportzaken, de heer J. J. Verhey, vergezeld van zijn echt genote, nodigde mij met mijn echtgenote na de wedstrijd FC AmsterdamAjax uit, de nieuwe sporthallen die achter het Olympisch Stadion gebouwd zijn, te be zichtigen. Ik moet u zeggen: ongelooflijk, je weet niet wat je ziet. Zó prachtig, met schit terende zalen voor de diverse sporten, een kamer ik noem die maar „folter kamer" waarin werktuigen en appara ten voor de conditie-training etc. etc. Werkelijk onvoorstelbaar mooi. Met na druk zou ik iedere Ajacied willen aan raden (iedereen kan er in) daar een kijkje te gaan nemen, want deze Sporthallen zijn een sieraad voor ons mooie Amster dam. Vanaf deze plaats zou ik de Wethouder én de bouwers (Firma Pellikaan) hulde willen brengen voor de totstandkoming van zo iets geweldigs in onze stad. Op 1 december a.s. gaat Dr Greep onze medische staf verlaten. Hij is benoemd tot Hoogleraar te Maastricht en zal daar mede zijn werkzaamheden bij het Lucas- ziekenhuis te Amsterdam opgeven, het Lucas-ziekenhuis, waaraan wij, dank zij Dr Greep zulke verplichtingen hebben ge zien de uitstekende behandeling c.q. ver zorging die, indien nodig, onze spelers daar ontvangen. Binnenkort zullen wij uiteraard onze technisch-directeur alsmede Dr Rolink een bespreking hebben met de opvol ger van Dr Greep over de verdere wijze van samenwerken met de Staf van het Lucas-ziekenhuis, een samenwerking die vanzelfsprekend onder leiding van Dr Ro link blijft. Ik wil vanaf deze plaats Dr Greep bijzon der hartelijk dankzeggen voor alles wat hij voor Ajax heeft gedaan en dat was niet gering waarbij ik verder de wens uitspreek voor veel succes in de nieuwe omgeving. Zeker zullen we in de toekomst daar ben ik van overtuigd Co Greep nog bij wedstrijden van Ajax als een wel kome gast mogen begroeten. Gaarne wil ik hier gewag maken van de tot standkoming van twee Ajax-boekjes. Een Hollands boekje, waarin vele informa ties staan die leden, supporters en andere belangstellenden zullen interesseren. Het tweede boekwerkje in de Engelse taal is meer bestemd voor het buiten land, met daarin de historie van Ajax, resultaten behaald in de voorbije jaren, foto van het elftal en van de spelers apart etc. Ik wil de samenstellers en in het bijzonder onze hoofd-redacteur van het Clubblad, de heer M. J. W. Middendorp, gaarne mijn compliment maken voor hun werk. J. van Praag 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 13