het bier is best bij Karei Kamiag bij de wedstrijden tussen de groten van Amsterdam en Rotter dam Herinneren we ons een 93 zege voor Feyenoord in de Rotterdamse Kuip, een 71 voor Ajax in de Meer, in 1960, de beslissing om de nationale titel, de wedstrijd van Wim Bleyen- berg (51ons 10e Landskampioenschap. En in ,,De Feyenoor- der"zojuist van collega Heesakker ontvangen, zegt deze: eenzelfde ondergang van onze ploeg. Ook tegen Ajax. Dat was op 13 november 1966 op het Ajax-terrein. Wij verloren daar met 5O, dus net zo erg als nu. Wie stonden er toen in ons team? Pieters Graafland, Piet Romeyn, Rinus Israel, Hans Kraay, Cor Veldhoen, Piet Fransen, Wim Jansen, Ruud Geels, Ove Kind- vall, Harry Bild, Coen Moulijn. Toch wel een team dat er zijn mocht. Dus ook met Ruud Geels als verliezer. Nu voltrok hij het vonnis over ons. Het kan raar lopen." Ja, die tweede helftBij de pauze hadden Barry en de zijnen nog maar) een 1O voorsprong uit een magnifiek aangegeven bal van René Notten, fraai door Ruud Geels benut. Vóórdien echter had Piet Schrijvers met een meesterlijke reactie een ach terstand voorkómen, nadat Jansen gevaarlijk inkopte. Toen we in de rust ons kopje koffie gingen nuttigen, scheen de strijd danook nog geheel open. Schéén ,,Old ref" Joop Martens fluisterde ons toen in het oor het oog van de meester dat hij na de hervatting een grote(re) score van Ajax voorzag. En dat bleek goed gezien te zijn. Maar of hij aan 6O heeft ge dacht Nadat Steffenhagen met een ,,lob" over Treytel heen de stand op 2O had gebracht, knapten de Rotterdammers af. Het werd: alles of niets ver opdringen maar daarbij leek het of iedereen in de Feyenoord-ploeg het hoofd verloren had. Uit een prachtige voorzet van Gerrie Mühren kopte Geels ongelooflijk mooi no. 3 in het net. Ook de overige drie goals kwamen op zijn rekening. Zoals hijzelf later zei: ,,Zó'n vrijheid had ik onvoor stelbaar." Ja, zo was dat. Op 1 november 1975. In het uitverkochte Olym pisch Stadion. Natuurlijk Amsterdam had volop genoten. We denken eerst nog even aan hetgeen we eerder schreven: de proef van bekwaamheid. Uit het door ons opgesomde rijtje ont breekt nog de UEFA-Cup-wedstrijd: AjaxHertha BSC. Wéér zitten we met nog zo'n kleine 50.000 belangstellenden ,,op de Amstelveenseweg" (andermaal: Olympisch Stadion!). Ajax speelt zonder de zieke Pim van Dord, waarvoor Henk van Santen invalt. Vanavond móeten we het maken tegen de discipelen van Georg Kessler. We staan dus met 1O achter, derhalve weten Barry en zijn mannen wat hen te dóen staat, wil op vrijdag 7 november voorzitter Van Praag een plaats in het vliegtuig richting Zürich moeten reserveren voor de volgende loting. Wel, het verliep aanvankelijk moeizaam. We namen weliswaar de leiding door Brokamp uit een fraai doorgekopte bal van Barry Hulshof! en kon Ruud Geels de score tot 2O verhogen door een toegestane penalty (dubieus?) te benutten, doch de goede stem ming zakte ver weg, toen nog vóór de rust Kostedde met een kopbal er 21 van maakte! 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 10