algemene ledenvergadering 15 SEPTEMBER 1975 Om ongeveer 20.00 uur opent voorzitter Van Praag de bijeen komst. Schriftelijk bericht van verhindering is binnengekomen van de heer Strikkers; telefonisch hebben de heren Klok, Pot- harst, Boerkoel en Tak hun abscentie laten weten. De voorzitter meldt verder de afwezigheid van Secretaris J. Westrik, in verband met het feit dat deze als bestuurslid mee is met het eerste elftal, op reis naar Belfast voor het spelen van de wedstrijd tegen G lento ran in de eerste ronde om de UEFA- Cup. De heren Van Praag en Boering (Commissaris Algemene Zaken) zullen het gezelschap morgen (16-9) nareizen. De zaak-Kraay, zo ook de komst van de heer Michels, zal de voorzitter bij de Rondvraag behandelen. Na de namen te hebben genoemd van hen die ons het afgelopen verenigingsjaar door de dood ontvielen en daarvoor, zoals ge bruikelijk, enige ogenblikken stilte te vragen, deelt de voor zitter mede dat in de nacht, voorafgaande aan de vergadering Mr Dr E. W. Catz is gestorven. In het kort memoreert de heer Van Praag de grote verdiensten van de overledene jegens onze club en meldt verder dat de begrafenis op 18 september op de Nieuwe Oosterbegraafplaats zal plaatsvinden. Hierna verklaart de voorzitter de vergadering geopend. Vervolgens is aan de orde de huldiging van dé kampioens-elf- tallen en hun begeleiders: Ajax 4 (Hr Been), Juniores A1 voor de 2e maal in successie kampioen van Nederland (Hr Fleys- man), Juniores A2 (Hr D. Groot), Juniores C3 (Hr Helman) en Juniores C4 (Hr Van Genderen). Applaus uit de vergadering onderstreepte de hulde. Punt 2 van de Agenda: Ingekomen stukken. Die zijn er niet. Punt 3: Notulen van de jaarvergadering dd 19 september 1974. Deze Notulen worden, bij afwezigheid van Secretaris J. Westrik, voorgelezen door de heer Boering, die alszodanig de vergade ring van hedenavond ook zal notuleren. Er zijn geen op- of aanmerkingen op het verslag van de heer Westrik, zodat dit onder dankzegging aan de samensteller kan worden goedgekeurd. Punt 4. Verkiezing 8 leden voor de Ledenraad. Aftredend zijn de heren: A. Boerkoel, J. A. Bouwens, A. Brand- steder, W. P. Deegen, G. Fischer, M. J. W. Middendorp, H-A. Smit en Drs L. M. van Wijk. Alle heren stellen zich herkiesbaar, met uitzondering van de heer W. P. Deegen. Door de leden zijn kandidaat gesteld: de heren G. H. Couton, A. G. H. van Genderen en H. J. W. Pil. Als de heer Bartelsman Sr. vraagt of ook niet in de plaats van Mr Dr E. W. Catz moet worden voorzien, zegt de voorzitter dat hij zulks op dit huidige moment niet juist vindt. De heer Van Praag wijst er op dat uit de gestelde kandidaten 8 nieuwe leden moeten worden gekozen en dat een stembiljet derhalve alléén geldig is, als daarop de namen van 8 leden zijn ingevuld. Op verzoek van de President aanvaarden de heren W. F. Vol kers, C. W. F. Timman en J. Neefjes het stembureau. Later op de avond maakt de voorzitter de uitslag van de stemming bekend: Aantal uitgebrachte stemmen: 68 Af: blanco of van onwaarde: geen Volstrekte meerderheid: 35 Ge- of herkozen blijken te zijn met daarbij aangegeven het aantal verkregen stemmen: A. Boerkoel (60), J. A. Bouwens (65), A. Brandsteder (67), G. Fischer (63), M. J. W. Midden dorp (59), H. J. W. Pil (50), H-A. Smit (59) en Drs L. M. van Wijk (65). Voorzitter Van Praag heet de heer Pil van harte welkom in het College van de Ledenraad. Punt 5. Jaarverslag van de Secretaris, over het verenigingsjaar 1974-1975, waarin opgenomen een verslag over de werkzaam heden van de Ledenraad. De voorzitter wijst er op dat het jaar verslag in verkorte vorm in het Clubnieuws is gepubliceerd en vraagt of iemand er prijs op stelt, dat alsnog voorlezing van het gehele verslag plaatsvindt. Niemand heeft daar behoefte aan. De heer Van Praag bedankt de Secretaris met zijn prachtig stuk werk, welk dankwoord door de vergadering met applaus wordt onderstreept. Hierna is er een korte pauze. Punt 6. Jaarverslag van de Penningmeester over het boekjaar 1974-1975. Na voorlezing door de heer H. G. A. Timman van zijn financieel overzicht, blijkt dat niemand aanmerking heeft, noch toelichting behoeft. De Voorzitter stelt dat de penningmeester dan voor allen zeer duidelijk is geweest, bedankt ook hem voor zijn geweldige werk waarmee de aanwezigen duidelijk hun instemming be tuigen. Punt 7. Mededeling van de Financiële Commissie. Penningmeester Timman leest het verslag voor, dat deze Com missie aan de Ledenraad heeft uitgebracht in de vergadering van 4 september 1975. In aansluiting hierop deelt hij mede dat de Ledenraad het door de Commissie gegeven advies om de penningmeester en de overige bestuursleden décharge te ver lenen, met algemene stemmen heeft gevolgd. Punt 8. Rondvraag. Hierbij geeft dan allereerst voorzitter Van Praag tekst en uitleg inzake het weggaan van de heer Kraay en de komst van de heer Michels. Na uitvoerige informatie door onze praeses geeft geen der aanwezigen in de vergadering te kennen over een en ander vragen te willen stellen. Er is wél instemming met de opmerking van de heer Van Praag als deze zegt dat hij en zijn bestuur er langer voor passen door de tegen partij voor leugenaars te worden uitgemaakt. De heer Van Minden merkt op dat de diploma's aangetekend" worden verzonden. De portikosten bedragen 3,50! Kunnen die diploma's niet worden afgehaald, dat scheelt aanmerkelijk in de kosten. De heer Timman antwoordt dat met ingang van het volgende seizoen aan administratiekosten 4,in rekening zal worden gebracht. Betaling per giro en verzending per aangetekende brief is het veilig en beter en kost minder werk. De heer Wendt vraagt om uitbreiding van de gereserveerde plaatsen. Hij krijgt als antwoord hierop dat het bestuur zulks in overweging heeft 100 plaatsen). Daarvoor moet dan een bepaald gedeelte van de tribune worden afgesloten. Er wordt thans bekeken óf voor deze uitbreiding (van gereserveerde plaatsen) voldoende belangstelling bestaat. De heer Schouwenburg vindt dat de donateurs te weinig er kenning ondervinden. Medezeggenschap hebben ze niet. Hij wil meer „stem" hebben in o.a. het clubavondbeleid. De heer Timman merkt zijdelings op: „donateurs kennen we niet meer, ze heten nu: ondersteunende leden." De heer Van Praag zegt dat er wel degelijk grote waardering bestaat voor de onder steunende leden. Zij behoren tot die vaste kern van trouwe leden, zonder welke Ajax niet kan bestaan. Punt 9. Sluiting. Voorzitter Van Praag kondigt aan dat dit zijn laatste „ambtstermijn" zal zijn. Hij heeft de Ledenraad ge vraagd hem tijdig te informeren omtrent zijn opvolger; deze kan dan worden ingewerkt c.q. hier en daar worden geïntrodu ceerd. Na de hoop te hebben uitgesproken op een succesvol seizoen voor ons aller „AJAX" wordt de bijeenkomst gesloten. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 9