Aangezien er geen tegenkandidaat is, vraagt hij de vergadering om de heer Van Praag bij acclamatie te herbenoemen. Hiermede gaan alle Ledenraadsleden akkoord. De heer Van Praag zegt hierna, dat hij ongeveer twaalf jaar geleden tot voorzitter werd gekozen, bij gebrek aan een betere. Nu wil hij blijven bij gebrek aan een ander! Hij zal met dezelfde ambitie zijn taak blijven vervullen, maar hij deelt nu vast mede, dat het absoluut zijn laatste drie jaren zijn. Het is voor Ajax van groot belang, dat zeker één jaar eerder bekend is wie zijn opvolger zal worden, zodat hij deze kan inwerken en voorstellen aan alle buitenlandse relaties, want dat is zeer belangrijk. Hij wil de Ledenraad nogmaals dankzeggen voor het in hem ge stelde vertrouwen en wil besluiten met de hoop uit te spreken, dat hij met zijn mede-bestuursleden, rechts en links naast hem, met veel ambitie in het belang van Ajax zal kunnen voortgaan. (Applaus 10. Verkiezing van één lid voor de Financiële Commissie Aftredend is de heer Drs. L. M. van Wijk. Deze stelt zich her kiesbaar. De voorzitter stelt voor, de heer Van Wijk bij acclamatie te her- IN MEMORIAM Met diep leedwezen namen wij op 15 september jl. kennis van het overlijden van ons Werkend Lid Mr. Dr. Emile Walter Catz op de leeftijd van 80 jaar. Emile was een rasechte Ajacied, die alles voor zijn club over had. Ik zal nooit de blijdschap die van hem uitstraalde vergeten, toen ik, als voorzitter van Ajax, hem in 1956 (hij was toen al jaren Ondersteunend Lid) met toestemming van de Algemene Leden vergadering mocht benoemen tot Werkend Lid, als blijk van waar dering voor de zeer vele door hem bewezen diensten aan onze vereniging. Emile Walter Catz heeft in vele commissies van Ajax bekwaam werk verricht en was tot zijn verscheiden vele jaren vice-voorzitter van onze Ledenraad, waarbij dit college dikwijls gebruik kon maken van zijn waardevolle adviezen. Twee „zaken" als ik in zijn juridische taal mag blijven wil ik hier aan de vergetelheid ontrukken: 1. zijn grandioze arbeid inzake het rechtsgeding rondom de ,,kwestie-Sal", waarbij ons toenmalig bestuur volkomen on gemotiveerd door de KNVB werd geschorst op beschuldiging van: ontvoering van de speler Sal. Het proces werd gewon nen en het bestuur volkomen gerehabiliteerd. 2. Zijn bekwame juridische begeleiding en steun aan ons bestuur om in 1956 van de Gemeente Amsterdam voortdurende erfpacht van ons Stadion te verkrijgen. Voor dit alles zal onze dank blijven voortleven. Hij had de leeftijd der zeer sterken bereikt, een voorrecht. Nog vele jaren hadden wij hem zo gaarne in ons midden willen houden. Helaas Onze gedachten met troost gaan uit naar zijn vrouw en kinderen. Mogen zij de kracht vinden dit voor hen zo zware verlies te dragen. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere worden gehouden. Waarde vriend Emile, rust in vrede. Namens geheel Ajax, Wim Volkers benoemen, waarmede iedereen akkoord gaat. Hij feliciteert de heer Van Wijk met de herbenoeming; deze bedankt voor het in hem gestelde vertrouwen. 11. Vaststelling Officieel Orgaan Uiteraard blijft het Ajax-Nieuws ons officieel orgaan. 12. Verkiezing Commissie van Redactie Deze commissie bestaat uit de heren: M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag. De heren stellen zich herkiesbaar. (Gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 3 van het Huishoudelijk Reglement.) Ook deze drie heren worden bij acclamatie herkozen. De heer Van Praag feliciteert de twee andere leden met hun her benoeming. 13. Benoemingen Het bestuur stelt voor: a. De heren C. C. Kamlag en W. F. Schoevaart te benoemen tot Lid van Verdienste. b. De heren H. Bijvank en P. H. Petersen, beiden lid van de Jeugdcommissie, te benoemen tot Werkend Lid. Ad a. De heer Van Wijk zegt dat in de voorgaande vergadering was afgesproken, dat het bestuur de ledenlijst zou nagaan om te zien of er nog leden waren, die in aanmerking kwamen voor een benoeming tot ere lid of lid van verdienste. De heer Van Praag zegt dat dit gebeurd is en dat het resultaat is vermeld in dit punt. Hij meent dat het onnodig is om de dien sten, die beide heren aan Ajax hebben bewezen, te gaan op noemen, omdat deze bij alle aanwezigen voldoende bekend zijn. Beide heren worden hierna met algemene stemmen tot Lid van Verdienste benoemd. De heren Kamlag en Schoevaart bedanken voor de aan hen verleende onderscheiding. Ad b. Ook het voorstel om de heren H. Bijvank en P. H. Peter sen te benoemen tot Werkend Lid wordt met algemene stemmen aanvaard, nadat voorzitter Van Praag heeft gezegd, dat het ge bruikelijk is om leden van commissies die nog geen Werkend Lid zijn, nadat ze enige jaren in functie zijn, te benoemen tot Wer kend Lid, mede omdat ze daardoor stemrecht krijgen. De heer Lambregts is het niet eens met de gevolgde procedure c.q. publikatie vooraf. Het zou kunnen gebeuren dat het bij voor stellen van benoeming tot ere-lid, lid van verdienste of werkend lid, de vereiste meerderheid van stemmen niet wordt verkregen. Het betrokken lid zou dan toch lelijk in zijn hemd komen te staan. De heer Van Praag zegt, dat de heer Lambregts gelijk heeft. In de toekomst zal hierin anders worden gehandeld. 14. Rondvraag De klok is niet ver van het middernachtelijk uur als aan de rond vraag wordt begonnen. Op het rij-tje af zijn het achtereenvolgens de heren P. van Deyck (Rep, de Financiële Commissie op bui tenlandse reizen, inzage Balans etc.), J. Potharst (mede namens de heren Leentvaar en Volkers (opheffing Commissie van goede diensten zaak-De Wit), W. F. Schoevaart (overleg i.z. trainers), A. W. van Dijk (Horn/Televizier), G. Fischer (reglementswijzi ging. Reglementscommissie benoemd: de heren H. G. A. Tim man, J. Lambregts en G. Fischer), A. R. Been (blessures Bro- kamp en Mulder), Middendorp (behandeling rapport Structuur- Commissie) en A. Boerkoel (staat achter opmerking van Wim Schoevaart). 15. Slotwoord In zijn slotwoord gewaagt voorzitter Van Praag van een bewogen vergadering. Hij is de Ledenraad erkentelijk, dat het beleid van het bestuur werd goedgekeurd; „de tijd zal leren dat dit bestuur de raad en daad van de Ledenraad op prijs stelt". Het is 00.30 uur als de voorzittershamer voor de laatste keer valt. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 8