jaarvergadering ledenraad 4 SEPTEMBER 1975 1. Opening Voorzitter Van Praag heet om kwart over acht de aanwezigen welkom. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden J. de Boer Jr., J. A. Bouwens en Mr. Dr. E. W. Catz. De heer W. P. Deegen is nog niet aanwezig; zou later komen (is niet meer verschenen). Ere-voorzitter Marius Koolhaas en de ereleden G. de Jongh en J. de Boer Sr. hebben eveneens bericht van ver hindering gegeven. De voorzitter verwelkomt in het bijzonder Piet van Deyck die, na een lange absentie wegens ziekte, hedenavond weer aanwezig kan zijn. Tenslotte begroet hij de ere leden Geudeker, Volkers en Vunderink en de bestuursleden Kraan en Boering, welke laatsten geen deel uitmaken van de Ledenraad. Naar de mening van de heer Van Praag zal deze vergadering in het teken staan van de ontslagname van de heer Kraay. Bij de behandeling van punt 8 van de agenda (Bespreking bestuurs beleid) zal hij deze zaak uit de doeken doen. Hierna worden met enige ogenblikken stilte de leden herdacht, die ons in het afgelopen verenigingsjaar ontvielen. De voorzitter verklaart hierna de vergadering geopend; hij hoopt dat het een nuttige en goede bijeenkomst zal worden. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat er alleen een brief is ingekomen van Mr. Dr. E. W. Catz, d.d. 2 september 1975, luidende als volgt: Aan de Ledenraad van de A.F.C. Ajax Mijne Heren, Na acht weken opname in de Boerhaave-Kliniek heb ik per 29 augustus het voorrecht gehad huiswaarts te keren. Het moge u echter duidelijk zijn, dat ik in de komende weken in eigen omgeving herstel van krachten moet zoeken, zodat het mij onmogelijk is geworden uw vergadering van 4 dezer en evenmin de leden-bijeenkomst bij te wonen. Ik groet u inmiddels allen zeer, verzeker u nogmaals van mijn vriendschappelijke gevoelens tegenover elk uwer en wens u een vruchtdragende vergadering. Steeds gaarne t.t. (w.g.) E. W. Catz In aansluiting op vorenstaande brief deelt de secretaris mede, dat hij vandaag van de heer Timman had vernomen, dat de heer Catz afgelopen nacht wederom was opgenomen en in een zuur stoftent ligt. 3. Notulen van de vergadering van 15 mei 1975 Voorzitter Van Praag zegt dat deze notulen de leden tijdig zijn toegezonden en vraagt of iemand nog op- of aanmerkingen heeft. Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto inleveringsadres voor Ajax-B.P.C.-Spartaan - Maccabi- S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 Alleen de heer Fischer heeft een bemerking, die een aanvulling tot gevolg heeft, waarna de notulen, onder dankzegging aan de secretaris, door voorzitter Van Praag worden gearresteerd. 4. Jaarverslag van de Secretaris over het verenigingsjaar 1974-1975 Dit boekwerk werd de leden óók reeds toegestuurd. De heer Been merkt op, dat het een fantastisch verslag gewor den is. De heer Klok stelt voor, de door de secretaris gemaakte 12 jaar verslagen hem in één band gebonden, aan te bieden. De heren Leentvaar en Boering verzoeken om een enkele cor rectie. De heer v. d. Zwaag wil gaarne iets weten over 53 buitengewone leden, waarvan 28 contractspelers resteren 25 buitengewone leden. De heer Timman antwoordt dat dit voor het merendeel oud-honk ballers en oud-contractspelers zijn, reeds jarenlang lid, waarom hij de Ledenraad danook machiging verzoekt om deze buiten gewone leden zoveel mogelijk te doen overboeken naar; werkende leden. De gevraagde machtiging wordt door de Ledenraad verleend. Het is de heer Van der Zwaag opgevallen, dat steeds alle com missie-leden bedankt werden voor het werk dat ze voor Ajax hadden verricht, maar hij mist dit bij het hoofdstuk dat betrek king heeft op de Redactie-commissie. De secretaris zegt dat dit een ,,slip of the pen" is geweest, want het stond wel in zijn kladaantekeningen. Hij stelt de volgende aanvulling voor: „Zonder de andere twee leden van de commissie te kort te willen doen, wil ik hier vermelden dat nummer 4 van het Clubnieuws, betrekking hebbende op het 40-jarig bestaan van ons Stadion, en het Jubileumnummer, bijna geheel op het conto van de heer M. J. W. Middendorp kunnen worden geschreven, waarvoor hem mijns inziens een extra woord van dank namens het bestuur toekomt. Vanzelfsprekend ook woorden van dank aan de andere twee commissie-leden." Aangezien niemand meer iets heeft op te merken, feliciteert de voorzitter de secretaris met het lijvige en mooie jaarverslag. (Applaus) 5. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1974-1975 De penningmeester laat eerst een xero-kopie uitreiken van: a. de Balans per 30 juni 1975 en b. de Rekening van baten en lasten over het boekjaar 1974-1975. Hierna leest de heer Timman zijn financieel verslag voor, dat door de leden, dankzij de uitgereikte bescheiden, goed kan wor den gevolgd. Voorzitter Van Praag complimenteert de penningmeester met zijn uitgebreid verslag. Applaus Vragen inzake transfers e.d. komen hierna van de heren Van der Zwaag, Klok en Neefjes. Deze laatste roert ook de mededeling aan inzake de verwachte kosten met betrekking tot het onder houd van ons Stadion. Mét de heer Timman gaat hierover o.a. de heer A. W. van Dijk in discussie, terwijl de heer Lambregts met betrekking tot deze aangelegenheid ook nog aan het woord komt. 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 6