van de voorzitter HET KAF ONDER HET KOREN Er is bij de kwestie-Kraay door de Pers nogal tegen de benen van het Ajax-bestuur en diens spreekbuis, ondergetekende, aan geschopt. Is er de vraag of je, hier bóven staande, niet op dit schoppen moet reageren, aan de andere kant lijkt het mij gewenst dat óók de Ajax-leden resp. supporters en an deren, die zich bij het wel-en-wee van onze club betrokken voelen en die niet in de gelegenheid zijn Ajax-vergaderingen e.d. bij te wonen, wat „inside" informaties te geven. U mag dan weten, dat het absoluut juist is, dat onze oud-technisch directeur, de heer H. Kraay, reeds op 6 augustus jl. om ontheffing van zijn contract had gevraagd; het is hem op 12 augustus jl. verleend. Het feit, dat het bestuur van de AFC Ajax alsnog tot een gedeeltelijke betaling van het lopend contract met de heer Kraay is overgegaan, heeft men de Pers niet willen opvatten als een „geste" van het Ajax-bestuur. Elk weldenkend mens zal toch begrijpen, dat wanneer WIJ de heer Kraay hadden ontslagen, hij zijn volle contract, dat tot 30 juni 1976, liep, uitbetaald had moeten krijgen. Wat de komst van de heer Michels betreft kan ik u verzekeren, dat er géén contac ten waren vóór de ontslagaanvrage van de heer Kraay. Pas na een interview van de heer Michels met de journalist Rob v. d. Dobbelsteen in „Het Parool" en na een interview voor de radio in het programma „Goal" met de heer Bep van Houdt (beide vonden plaats op 15 augustus jl.) is officieel contact gezocht. Als op 14 augustus de journalist Rob v. d. Dobbelsteen ondergetekende opbelt en hem vraagt of het waar is c.q. of het juist was, dat de heer Michels al reeds op een bestuursvergadering van Ajax was om over zijn contract te praten en ik dit dan naar waarheid ontkennend kan beantwoor den, hij tóch blijft aandringen en ik ten einde raad om hem te overtuigen zeg: „Rob, bij alles wat mij lief is, hij is er niet geweest", gebruikt hij deze uitlating tégen mij in zijn krant van 18 augustus, wanneer hij schrijft: „Van Praag heeft gezworen bij alles wat hem lief is, dat Michels niet bij Ajax zal komen." De heren Frits Barend en Henk van Dorp weten in „Vrij Nederland" te melden, dat een delegatie van de Ledenraad van Ajax, onder aanvoering van de heer Leo van Wijk en buiten het bestuur van de AFC Ajax om, is aangewezen een persconferen tie, die de heer Kraay heeft gehouden, bij te wonen. Ik kan u verklaren, dat bedoelde heren juist mét medeweten van het be stuur deze persconferentie hebben be zocht. De heer Ariese van „NRC-Handelsblad" spuwt zijn gal uit over Ajax, simpel en alleen omdat het Ajax-bestuur zich aan de gemaakte afspraak houdt zoals over eengekomen met de heer H. Kraay over diens ontslagaanvrage geen verder com mentaar te geven. De „b/7/arf-specialist" Ben de Graaf van „De Volkskrant" laat mij in zijn krant en in zijn artikel „de trekker van een revolver overhalen" die, zoals hij schrijft: Hans Kraay zelf op zijn borst heeft gezet. De concurrentiestrijd onder de heren jour nalisten om in negatieve zin over Ajax te schrijven bereikt zijn toppunt, wanneer fotograaf Jan Stappenbeld („De Tele graaf") als een detective de heer Michels volgt en foto's weet te maken van het vertrek van deze laatste na zijn bezoek aan het Ajax-bestuur op 17 augustus jl. Tenslotte het geval van onbehoorlijk ge drag van de heer Joop Niezen, hoofd redacteur van „Voetbal International" en nota bene voorzitter van de Nederlandse Sportpers, tijdens een door het Ajax- bestuur op 1 september jl. georganiseerde persconferentie. Van deze bijeenkomst heeft de heer Niezen ongevraagd en zon der dat het bestuur van de A.F.C. Ajax daarvan kennis droeg, derhalve zonder toestemming van dat college een band opname gemaakt en deze 's middags bij de heer Kraay, vóór diens persconferentie, afgedraaid. De opmerking dat een dergelijke handeling niet gerekend kan worden als te behoren tot de fatsoenlijke journalistiek lijkt mij even juist als de conclusie dat hiermede de heer Niezen 50 punten op zijn naam ver kregen heeft in de door zijn eigen „Voetbal International" ingestelde competitie voor de „Prix Vinaigre". J. van Praag

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 5