kroniek ajax-nieuws De jaarlijkse Ledenraadvergadering is geweestde jaarlijkse Algemene Ledenvergadering werd gehouden (van beide evene menten in deze uitgave een verslag), er waren ,,ups" (o.a. succes eerste ronde UEFA-beker), er waren „downs" (PSV Ajax 62!!!), kortom, we zitten temidden in het (voetbal-)leven. We verlieten u de vorige keer na SpartaAjax 11waar we een beter resultaat hadden verwacht, de uitslag tegen Excelsior in het Olympisch Stadion (20) hadden we ons ook wel wat hoger voorgesteld en toen kwam dan de laatste zondag van augustus, toen dat voetballeven weer wat meer kleur kreeg, gezien een 31 overwinning in het Zuiderpark op de FC Den Haag. Aanvankelijk stonden we achter via een penalty (bijna had Piet Schrijvers de bal nog te pakkenmaar in de tweede helft was eerst een afstandsschot van Ruud Krol te machtig voor doelman Thie, daarna deed Ruud Geels er nog twee goals bij, zodat we met de volle winst huiswaarts keerden. De lichtwedstrijd tegen Rod a JC werd een moeizame 21-zege. Moeizaam ja, maar bij Vrouwe Fortuna kon er deze avond ook geen lachje voor Ajax af. Als onze tegenstanders met een 41 of 5nederlaag naar huis waren teruggekeerd, was dat niets bijzonders geweest. Nu moesten we uiteindelijk nog oppassen, dat ons niet een puntje in eigen huis werd afgepikt. Weinig geluk dus maar „het liep" om zo te zeggen ook nog niet erg. Er is nog veel te doen. Zonder meer. De tocht naar Noord-lerland (UEFA-beker) is in tweeërlei op zicht goed afgelopen. Elftal en officials heelhuids terug én door I Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad I J Seizoen 1975/1976 - Oktober 1975 - No. 2 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar I i Postgiro 123977 Gemeente Giro A 2800 Redactie t M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag i Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp J Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 j j Layout en druk I 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. j Kopij J 1 voor het volgend nummer moet vóór 31 oktober 1975 op het redactie-adres aanwezig zijn I Foto omslag I Entree seizoen 1975/1976. Veel succes een 61 -overwinning de beide punten. Voor de goede orde zij nog gememoreerd dat Ruud Geels vier maal scoorde, Geert Meyer en René Notten elk één maal. PSVAjax de barre nederlaag 62! We kunnen kort zijn: DIT Ajax was op zaterdagavond 20 september 1975 niet opgewassen tegen DIT PSV. Toch mag onze spelers geen gebrek aan inzet worden verweten. Zeker niet. Dat niettemin als elftal Ajax de nederlaag aan zichzelf te wijten heeft is o.i. een gebrek aan organisatie, die weer „op poten" moet worden gezet. The right man on the right place. Té lang hebben we geteerd op de vroegere „opbouw", té lang is het onderhoud daarvan en de ver dere ontwikkeling achterwege gebleven. We zullen weer opnieuw moeten beginnen. Zaterdagavond 27 september 1975. Aan het einde van een dag met storm en regen en om dit laatste nog eens extra te accen tueren gaf Pluvius nauwelijks een uur voor de aanvang nog een paar wolkbreuken weg. Was de wedstrijd AjaxDe Graafschap er nu niet één, waarvan de neutrale toeschouwer zegt: DIE móet ik zien de zojuist geschetste weersomstandigheden waren er dus ook niet naar om dit alsnog te bevorderen. Integendeel. Daarbij nog denkend aan onze jonge (en dure) grasmat, dan ware het Ajax heel wat aan genamer geweest als „ref" Gans had gezegd: „Heren, we houden het voor gezien, volgende keer beter." Nu waren er (desondanks) nauwelijks 6000 mensen, die in een met recht glibberige wed strijd Ajax met 30 zagen winnen (Hulshoff, Geels - penalty - en weer Geels). Veel rumoer van de tegenstanders bij praktisch ieder doelpunt; wat de laatste goal betreft meenden ook wij dat het protest gerechtvaardigd was, al delen wij niet de mening van De Graafschap-trainer, die sprak van 7 a 8 meter buitenspel. Dat was dan wel gezichtsbedrog. En de verrassing van deze avond in Rotterdam: SpartaPSV 10! De bal blijft rond Mr. Dr. Emile Walter Catz is overleden, op 15 september jl. in de leeftijd van 80 jaar. Elders in dit clubblad wordt Emile in een „In Memoriam" door Wim Volkers, een van zijn beste vrienden, herdacht. In de herinnering aan hem, in het bijzonder bij de werkzaam heden van de Structuur-Commissie, waarvan Emile voorzitter was, blijft hij persoonlijk bij ons voortleven als een vooral stijlvol mens, karakteristiek in zijn bewoordingen, hoffelijk, het uitge sproken type van de aristocraat. En een geweldig Ajacied Emile Rust zacht. Wanneer het clubblad „NEC-Flitsen" op onze redactie-tafel be landt, weten we bij voorbaat dat we kunnen lezen in een alge meen goed verzorgd orgaan. Een bijzondere pluim willen wij steken op de Nijmeegse redac tie-hoed wat betreft de totstandkoming van het Jubileumboek „75 jaar NEC-historie"een prestatie in woord en (uitvoerig) beeld, die grote bewondering afdwingt. We vinden er o.a. ook een pagina in, waarbij de wedstrijd AjaxNEC om het kampioenschap van Nederland anno 1938- 1939 door Sytze Henstra getekend (karikatuur) in beeld wordt gebracht, waarbij we de „koppen" ontdekken van Gerrit Keizer, Wim Andriessen (f), Ger Fischer, Erwin van Wijngaar den, Rinus Bijl (f), Piet van Reenen (f) en Gerrit Gischler. „Kampioen van Nederland werd Ajax, dat alleen in NEC 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 2