hoede werd het 23. Het was een sportieve krachtmeting, met goede tegenstand. Beide elftallen werden met applaus beloond. alhoewel een gelijkspel zeker verdiend zou zijn geweest voor Ajax. Ajax A3—ADE A1 3—0 Deze wedstrijd is door ons gewonnen met 30; dat is het enige positieve wat vermeld kan worden. Een slechte vertoning van Ajax-zijde. Hopelijk zal het wat beter gaan als het elftal meer ingespeeld raakt. Ajax BIRood Wit B1 40 Onze B1-juniores, die de gehele wedstrijd gedomineerd hebben, konden toch in de eerste helft het net niet vinden. Deels door weinig doorzetten, deels door gebrek aan inzicht. Onze verdedi ging kon, met een constant goed spelende Rick v. d. Boog, de rood-witte aanvallen best aan. Toen in de tweede helft het tempo werd opgeschroefd, konden Remco Muller (1x), Donald de Vries (2x) en Ronnie Matteman (1x) scoren, waardoor toch nog een ecletante zege werd bereikt. Een compliment aan het midden veldspel: Eef Heyt en Johny Cornet. Houden zo! Rood Wit B2Ajax B2 05 Van Ajax-zijde gelukkig een betere vertoning dan de week daar voor. Door vlot combinatie-spel was de stand reeds voor de rust 02, door doelpunten van onze spits André Remert. Na de her vatting werd de score opgevoerd tot 05 door treffers van Uitenbogaard (2x) en Jeroen v. d. Beid. Uitblinker bij Ajax: Martinez, onze linkervleugelverdediger. Ajax B3CTO BI 10—0 Onze B3-juniores gaan onverdroten voort op het pad der over winningen. Ditmaal waren de B1-juniores van CTO de dupe van de Ajax-doelpuntenhonger. Na twee wedstrijden is het doelsaldo 232. Het gevaar is natuurlijk niet denkbeeldig, dat door deze grote overwinningen een zekere mate van zelfoverschatting ont staat. Daarom, mijne heren, elke wedstrijd weer geconcentreerd op het veld komen. Doelpunten-statistiek Roelfsema 5x, Wolf- gram 3x, Westerman 1x en Heil 1x. Ajax ClBlauw-Wit C1 00 De Cl-juniores speelden hun tweede competitiewedstrijd thuis tegen Blauw-Wit, een altijd moeilijke tegenstander. Onze voor hoede was na vijf minuten reeds gehandicapt door het uitvallen van onze doelpuntenmaker Johny Holshuysen, terwijl goalgetter nr. 2, Leo Willems, in de rust moest worden vervangen wegens een voetblessure. Een aantal omzettingen bracht toch niet de juiste stootkracht in de voorhoede en mede door het feit dat een tweetal droomkansen om zeep werd gebracht, was de eindstand gelijk aan die, waarmede we begonnen. Ajax C2—VDO C1 2—0 De tweede competitiewedstrijd van de C2 gaf een beter resultaat dan die tegen Sporting Zuid. De combinaties werden beter op gezet. Meteen vanaf het begin nam Ajax het initiatief. Hierdoor ontstonden een aantal mooie kansen, doch het duurde tot ver in de tweede helft, dat Richard van de Broek een voorzet van rechtsbuiten Eddy de Vries kon afronden. Ook daarna bleef Ajax in de meerderheid. Het vijandelijke doel stond voortdurend onder druk. Door deze druk ontstond het tweede doelpunt. Een hoge voorzet werd door een VDO-speler in eigen doel gewerkt. Hier bleef het bij. Voor het grote veldoverwicht een té magere over winning.i SDW C2—Ajax C3 1—0 De eerste competitiewedstrijd voor de C3 werd gespeeld tegen SDW. Na een gelijk opgaande eerste helft, die in een 00 stand eindigde, begon Ajax na rust druk uit te oefenen op het SDW- doel. Een „counter" van de thuisclub bracht, door een fout in de Ajax-achterhoede, de stand op 10. Wat Ajax ook probeerde, er was geen doorkomen meer aan. De onmogelijkste ballen wer den door de SDW-keeper uit het doel geranseld. En als die keeper gepasseerd was, stond er altijd wel een speler in het doel, die de bal retourneerde. Het bleef dan ook 10 voor SDW, 21 SEPTEMBER Ajax AlElinkwijk Al 11 Ajax speelde een gejaagde wedstrijd tegen Elinkwijk. Hierdoor veel balverlies en foutieve passes. Na 20 minuten kwamen de bezoekers met 01 voor, via een vrije trap. Beide doelverdedi- gers deden zeer goed werk. Vlak voor rust kwam Ajax op gelijke hoogte. Roel Brenker benutte 'n toegewezen strafschop (11). Na rust veranderde het spelbeeld niet. In het laatste fluitsignaal maakte Ajax nog een doelpunt, doch dit werd niet meer geteld. Zodat de wedstrijd gelijk eindigde, wat ook wel de juiste ver houding was. Ajax A2—DCG A2 6—1 Na een week van gedwongen rust (het veld van Blauw-Wit was afgekeurd) moesten we tegen DCG aantreden, met een iets gewijzigde opstelling. Willem Brakenboer geblesseerd en Martin Terstal stond bij de A1, vervanger was Wim Schepens. De eerste helft waren beiden partijen zeer tegen elkaar opgewassen. DCG speelde kort op de man, gaf weinig vrije ruimte en zat fel op de bal. In die periode kregen de DCG-mensen zelfs een beetje veldoverwicht. Veel echte kansen kwamen er echter niet, omdat onze verdediging goed afdekte. Het vizier van DCG was ook niet best gericht; zeer veel schoten kwamen over of naast het doel. Na plm. 20 minuten kregen we een cadeautje. De DCG-doelman schoot met het uittrappen van de bal tegen Peter Zinkstok aan en de bal caramboleerde van zijn lichaam in het lege doel (10). Met deze stand brak de rust aan. Na de thee maakte DCG uit een schermutseling met onze keeper Jan Schipper gelijk (11). Spanning was er nu weer volop. Ajax gooide er echter een schepje bovenop en het elftal ging zéér goed draaien. DCG kwam niet meer „aan de bak" en werd weggespeeld. Zeer goed opgezette aanvallen van ons zouden in diverse doelpunten wor den omgezet. Korte- en dieptepasses op maat volgden elkaar snel op. „Achterin" zat het potdicht. Onze beide vleugelver dedigers Beyne en Schepens groeiden in vorm. Een trekbal van Zinkstok werd door Peter v. d. Hengst keurig teruggekopt naar John Duyvelshoff en die trof de roos (21). Een zeer goed genomen vrije trap door Ko van Eek in de breedte naar de mee naar voren gekomen Hegeraad, en dit betekende 31. Goed doorzetten van Duyvelshoff bracht de bal bij Peter v. d. Hengst, die knalde hard tegen de paal. De terugspringende bal werd door André Brandenburg op maat voorgetrokken en Peter Zink stok rondde deze aanval met een pracht kopbal af (41). Onze jongens hadden er nóg niet genoeg van. André Brandenburg lan ceerde Peter v. d. Hengst in de diepte en Peter maakte geen ver gissing (51). Uit een pracht trekbal van Robert Weldam scoorde Duyvelshoff tenslotte 61. Het was jammer, dat Jan Schipper moest uitvallen, door een trap tegen z'n ribben. Willem Brakenboer keepte echter als een echte doelman. Het hele elftal draaide bijzonder goed, er werd keihard gewerkt, met als grote uitblinker Duyvelshof. Dit alles ging tot volle tevredenheid van leider v. d. Wal. TIW A1—Ajax A3 5—4 Hoe het mogelijk is een wedstrijd met 54 te verliezen als je een kwartier voor tijd met 24 voorstaat, behoort tot de raad selen. Dat het tóch gebeurde kan niet alleen op rekening van de scheidsrechter worden geschoven. Het bewijst eens te meer dat een wedstrijd niet is afgelopen voor het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Laten wij het er maar op houden, dat we de volgende keer 2 x 45 minuten voluit voetballen! Jammer, jongens. Hans Bijvank Tot onze spijt moeten we, wegens ruimtegebrek, wat de wed strijden der B- en C-Juniores op deze zondag betreft, volstaan met de uitslagen: SDW B1Ajax B1 10; Ajax B2Blauw- Wit B2 12; Animo B1Ajax B3 22; Blauw-Wit C2Ajax C2 1—3; Ajax C3—RKAVIC C2 50; Ajax C4—Schelling- woude C1 05. (Red.) 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 19