20. Tijdens de pauze instrueerde Bob Haarms de jongens het tempo te verhogen en afstand te nemen van het langzame spel van onze tegenstander. Direct na de aftrap belandde de bal bij onze linkervleugelverdediger Eddy Meyer, die snel langs de lijn naar voren stormde en de goed meegekomen voorstopper Freek Lamain zorgde voor 30. Hans Singerling bracht de stand met een keihard afstandschot op 40. Hierna knalde de hard werkende Joost Schroder tegen de lat, waarna de terugspringen de bal door André van Galen ingeschoten werd. In de laatste minuut zorgde Joost Schroder voor 60. Ajax A2Orient A1 71 Na enige vriendschappelijke wedstrijden begon vandaag de com petitie tegen Oriënt. Onze jongens hadden er trek in, want we begonnen in een behoorlijk tempo en fris voetbal. Dit resulteerde al na vijf minuten in een 10 voorsprong. Een mooie dieptepass op rechts werd door Brandenburg op maat voorgetrokken en Martin Terstal (de kleinste van het hele veld) kopte de bal glas- zuiver in de bovenhoek. Dit was een goede ruggesteun. Terstal deed even hierna wat niemand verwachtte. Een keurig passje door het midden, naar de mee opgekomen John Duyvelshoff en een goal: 20. Peter v. d. Hengst was goed naar links uitge- zwenkt en zijn trekbal werd verzilverd via de voet van Terstal en het was 30. Met deze stand gingen we de rust in. Vijf minuten na de thee werd Brandenburg weer goed in de ruimte gelanceerd, uit welke trekbal Robert Weldam er 40 van maakte. Ons middenveld, bestaande uit Weldam, Duyvelshoff en Terstal, werkte als paarden en daardoor waren we oppermachtig. Korte passes werden zeer goed afgewisseld met „lange" ballen op maat in de diepte. Duyvelshoff maakte er via een strafschop 50 van. Onze achterhoede, met Jan Schipper aan het hoofd, werkte zeer efficiënt, goede dekking, zodat de tegenpartij maar weinig kansen kreeg. Wim Brakenboer en Peter Hegenraad in het centrum hielden de boel potdicht en onze vleugelverdedigers Hannie Beyne en Peter Passchier lieten hun tegenstanders geen moment los. Al met al bekwaam werk. Onze afspraak de vleugels bezet houden, werd zeer goed uitgevoerd. Veel gevaar kwam hier danook niet vandaan. Van Eek werd weer eens goed gelan ceerd op links. Een pracht van 'n trekbal volgde en André Bran denburg scoorde 60. Peter Zinkstok zorgde nog voor 70. Oriënt scoorde uit een penalty tegen. Van Ajax-zijde dus een zeer goed gespeelde wedstrijd. Onze tegenpartij was na de rust nergens meer. Ajax A3Voorland Al 23 De eerste wedstrijd van de competitie werd een nogal ongeluk kige 23 nederlaag. Bij de rust waren wij met een 11 stand nog lang niet verloren. Maar waarschijnlijk doordat de jongens nog wat onwennig met elkaar waren, konden wij de wedstrijd niet in ons voordeel beslissen. DWV B1—Ajax BI 0—2 In een door onze B1 met elan gespeelde wedstrijd werden de eerste twee punten verdiend gepakt. Onze verdediging, die het in deze wedstrijd niet zo moeilijk had, kon naar hartelust aan de opbouw van de aanvallen deelnemen. Echter in de eerste helft moest vanuit de tweede lijn Remco Muller de score openen met een hard 18 meter schot. Hierna was de zuiverheid uit ons spel verdwenen en werd alleen door onze betere conditie het resul taat positief. Ronnie Matteman kreeg in de tweede helft loon naar werken door uit een voorzet van links, bij de tweede paal, hard in te koppen. Wetende dat er een opgaande lijn in dit elftal te bespeuren valt, ziet leider Boerkoel de toekomst bemoedi gend in. Ajax B2DCG B2 3—0 Na twee sterke oefenwedstrijden als voorbereiding op de nieuwe competitie waren de verwachtingen t.a.v. onze B2-juniores optimistisch. Terecht, DCG zou het eerste slachtoffer worden. Zoals dat zo vaak bij het edele voetbalspel gaat, liet DCG zich helemaal niet even naar de slachtbank leiden. Integendeel. Onze jongens hadden de grootste moeite met enerzijds de stug ver dedigende tegenstanders en anderzijds het erbarmelijk slechte speelveld op Voorland. Met de rust een 00 stand. In de tweede helft namen we een gelukkige voorsprong door een fout van de DCG-goalie. Rob Kaman profiteerde hier handig van en scoorde 10. Nu was het DCG-verzet gebroken en scoorde Philip Uiten- bogaard beheerst het 2e en 3e doelpunt. Een compliment ver dient hier onze doelman Paul Holtgreive, die enige prachtige reddingen verrichtte. ADE BI—Ajax B3 2—13 Onze B3-juniores zijn het seizoen 1975-1976 bijzonder overtui gend gestart met een 132 overwinning. In de korfbalsport zijn dergelijke uitslagen de normaalste zaak ter wereld. Tegenstander was het B 1-junioresteam van ADE uit Weesp, dat weinig verweer had tegen het pressie-voetbal van onze B3. Topscorer op deze heerlijke zondagochtend in Weesp was Wim Wolfgram, die kans zag de ADE-doelman maar liefst 5 maal te verschalken. Gememo reerd moet voorts ook worden het fraaie doelpunt van Onno Koopman. Het was een afstandschot van circa 40 meter, dat als een projectiel achter de ADE-keeper insloeg. Een typisch Onno Koopman-doelpunt. Tussen de bedrijven door zagen wij ook nog kans twee strafschoppen te missen. Ja, mijne heren, dit kan na tuurlijk niet. De doelpunten-lawine werd tot stand gebracht door de volgende spelers: Wim Wolfgram (5), Otto van Haarlem (3), Ronald Eilts (2), Onno Koopman 1Walter Westerman 1en René Enthoven (1). Duidelijk is intussen wel, dat dit team doelpunten kan maken en dat blijft in voetballen de voornaamste taak om tot een overwinning te komen. Last but not east dient vermeld te worden, dat onze achterhoede nog twee goals tegen kreeg, maar dit is m.i. toe te schrijven aan de omstandigheid, dat onze verdedigers zich voor het doel van Ruud Haarms in de zon stonden te koesteren, een bezigheid, die men in Zandvoort aan Zee veelvuldig bedrijft, edoch niet op een voetbalveld SDW C1—Ajax Cl 0—3 De start van de competitie bracht een 03 overwinning op een fel verdedigend SDW. De eerste minuten was de C1 sterk in de aanval, hetgeen tot een 01 voorsprong door Johny Holshuysen leidde. Tegen het einde van de eerste helft liepen de aanvallen niet zo vlot meer, mede door het feit dat onze jongens zich druk gingen maken over de beslissingen van de scheidsrechter, die inderdaad een enkele maal niet gelukkig floot. Ondanks het grote overwicht wisten de Ajax-spelers ook in de tweede helft het doel niet meer te vinden. Tót vier minuten voor tijd Leo Willems aan alle onzekerheid een eind maakte door twee keer raak te schieten. Sporting Zuid C1Ajax C2 21 In 'n enigszins rommelige wedstrijd, van onze kant, wist Sporting Zuid via z'n twee snelle buitenspelers een 20 voorsprong te nemen. Ajax kon hier niet meer dan 1 doelpunt (Richard v. d. Broek) tegenover stellen. Voor de C2 een mager en teleurstel lend resultaat. Maar de competitie duurt nog lang. Met wat meer overleg (dat wel) en meer zuivere passes (óók dat!) was dit verlies beslist niet nodig geweest. DWG C2—Ajax C4 Na een goed begin van Ajax-zijde werd de wedstrijd bij een 00 stand door de scheidsrechter gestaakt. Eén der spelers van de tegenpartij had bij een ongelukkige val z'n arm gebroken. Wat vreemd om hierdoor de wedstrijd niet voort te zetten. 14 SEPTEMBER RCH A1—Ajax Al 2—3 Na 8 minuten aanvallend voetbal van Ajax-zijde, kwamen we door een verrassende Haarlemse uitval op een 10 achterstand te staan. Faessen stimuleerde onze jongens en bracht in dezelfde minuut de stand op 11. Hierna knalde Van Galen tegen de lat, daarna duurde het pas tot de 40e minuut eer Joost Schroder 12 scoorde. Vlak na rust zorgde Roel Breuker voor 13. Door een misverstand in onze overigens goed spelende achter- 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 18