rondom de jeugd De maand augustus is benut geworden voor een uitgebreid oefen programma. De Al beet daarbij de spits af, door deelname aan een toernooi bij Volendam. Vorige jaren altijd een moeilijke opgave voor Ajax, met tegenvallende prestaties. Deze keer zou anders blijken. Via Sparta (00) een 40 zege op PSV (alle goals van nieuwe ling Faessen; een uitstekende wedstrijd van Ajax), een 30 overwinning op Haarlem (vorig jaar toernooi-winnaar) en 10 tegen Rot-Weiss Essen (Letcher rondde een trekbal van Nol Boerkoel mooi af) bereikten we de finale. Daarin moest worden aangetreden tegen het fysiek sterkere FC Brugge, dat van begin af aan inderdaad overheerste. Onder tropische omstandigheden. Goede reddingen van Peter Jager hielden de schade in de eerste helft tot 10 beperkt. Na de thee kon Ajax er een gelijk op gaande strijd van maken, waarbij Faessen tweemaal de kans kreeg ons tot winnaar te promoveren. Maar helaas het lukte niet. Met ere dus no. 2. Ajax kan terugzien op een prima gespeeld toernooi. Toernooi Alkmaarse Boys (Juniores A2 en BI) De A2 speelde een teleurstellend toernooi, met één gelijkspel en drie verloren wedstrijden. De B1 deed het beter: Ajax't Gooi 10; AjaxForesters 40; StormvogelsAjax 11; Hubert SneekAjax 05. Door deze resultaten eindigde Ajax in punten gelijk met Storm vogels, doch kwam één doelpunt te kort om in de finale te spelen. De strijd om de 3e en 4e plaats eindigde in een 10 winst van de onzen op Alkmaarse Boys. De overige elftallen speelden tegen De Spartaan en wonnen alle! De Al: 1—0; A3: 2—1; B2: 2—0; B3: 3—1; Cl: 5—1; C2: 5—0; C3: 4—0; C4: 9—1! De jaarlijkse oefenwedstrijden tegen Feyenoord waren dit keer in Rotterdam. De C1 speelde een uitstekende wedstrijd en rolde Feyenoord C1 met 60 op. De B1 had heel wat meer moeite. In de rust keek Ajax tegen een 20 achterstand aan. Na de pauze werd er beter door ons gespeeld, wat uiteindelijk resulteerde in een gelijke eindstand (3—3). De A1-wedstrijd zou een harde prestige-slag worden. Ver in de tweede helft kwam Ajax met 10 voor, doch vlak voor tijd maakte Feyenoord gelijk door een fout in onze achterhoede (11). Qua spelbeeld een goede uitslag. De volgende dag alweer de A1 (vroeg uit de veren), nu in het Rat Verlegh-toernooi van NAC te Breda. Ajax speelde de eerste wedstrijd tegen Sparta en weer kon onze ploeg niet scoren ondanks een veldoverwicht (00). Tegen FC Den Haag ging het beter. Eef Hoff opende de score na een solo (10). In de tweede helft strafte Jan Letcher een fout in de Haagse verdediging af (20). De derde wedstrijd (tegen PSV) was er één om gauw te vergeten. In niet onze sterkste opstelling (door verschillende geblesseerde spelers) bleef het 00. Een zeer slechte wedstrijd. Door deze resultaten eindigde Ajax in zijn poule gelijk met Sparta. Penalties moesten dus de doorslag geven. Wij benutten er vier, Sparta vijf. Ajax moest zodoende om de 3e en 4e plaats spelen en wel tegen Feyenoord. Een herhaling derhalve van de vorige dag. Het werd echter geen herhaling qua resultaat. Ajax speelde als herboren. Feyenoord had niets in te brengen. Vóór rust met Juniores B2 tegen Blauw-Wit. - Uitzichtloos voor de doelman 10 voor, na een solo van Faessen; na de thee strafte Joost Schroder een fout in de Rotterdamse verdediging af (20), wat ook de eindstand was. De finale, gespeeld tussen Sparta en Volendam, eindigde gelijk. Na 50, jawel vijftig, strafschoppen bleek Volendam de sterkste. Rest mij nog Jan van Gorp te danken voor het prima verzorgen van de A1-spelers vóórdat hij naar Amsterdam vertrok. Oefenprogramma tegen Rijswijk: Rijswijk Pup. A1Ajax Pup. A1 13. Voor de Ajax-pupillen hun eerste wedstrijd. En prima gespeeld. De C1 deed hiervoor niet onder. De doelpunten- machine was weer in werking. Het werd nu 05 voor Ajax. Bij de B1 ging het niet zo vlot. Pas vlak voor tijd kon Ajax de wed strijd in zijn voordeel beslissen (01). In Den Haag: ADO B1Ajax B1 10. In een voorwedstrijd bij FC Den HaagAjax had de B1 van Ajax pech met z'n schoten. Eén van de weinige uitvallen van ADO resulteerde in een doel punt (10), wat niet de verhouding weergaf. Oefenen tegen SDW: SDW A2Ajax A2 14; SDW BI Ajax B2 0—7; SDW B2—Ajax B3 1—4. De C-juniores (4 elftallen) speelden bij De Volewijckers om de J. Th. Broeren-beker. Tegenstanders: 't Gooi, De Spartaan en De Volewijckers. Met grote overmacht wonnen we dit toernooi. Van de 24 te behalen punten had Ajax er 23, met de score 32 doelpunten voor en 0 tegen! 7 SEPTEMBER: Ie competitiedag voor de juniores Ajax AlAlways Forward 60 In de eerste helft werd er nogal gespannen gespeeld, waardoor veel balverlies en veel gemiste kansen. Het eerste doelpunt werd gescoord door Faessen in een flitsende combinatie met Roel Brenker. Deze beide jongens zorgden vlak voor rust ook voor 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 16