roef vunderink: "het mooiste voetbal is het spel zonder bal" tel. Anton Dokter zorgde vervolgens voor 21 na een verre uittrap van doelman Ton Hoogers en Dirk Spits vergrootte de voorsprong, door een dieptepass van Rob Rein bekwaam af te ronden. Het was Dirk Spits eerste goal in competitie-verband omdat hij voordien steeds als goalie fungeerde in de diverse Ajax-elftallen. Dat Jan Fleysman in de tweede helft de stand nog verder verhoogde tot 41, na een goed genomen vrije schop door Frans Grootenboer, is alleen maar van belang voor 't doelgemiddelde. De wedstrijd in Diemen tegen de club van die naam leverde een verrassende 30 nederlaag op. Ajax was oppermachtig, maar paal en lat stonden tot viermaal toe een goal in de weg, zodat Diemen vol goede moed aan 't tweede wedstrijdgedeelte kon beginnen, terwijl het in feite al op een grote achterstand had moeten staan. Toen zij bovendien bij een uitval 10 wis ten te scoren, kregen zij vleugels. Ajax moest nu met man en macht aanvallen, maar nam daarbij defensief te grote risico's. Doelman Ton Hoogers werd daardoor nog tweemaal kansloos gepasseerd. Ajax 6 speelde zijn ouverture tegen APGS 2. Door een betere spelopvatting konden wij de tegenstander constant onder druk houden, maar het duurde toch nog een half uur, alvorens Harry Sacksioni, na een taktisch overstapje van Anton Bouwman, met een strakke schuiver voor 10 kon zorgen. Vrij spoedig daarna strafte Theo van Haarlem slecht uittrappen van de APGS- keeper af (20). Na halftime bleven wij de toon aangeven en 't was Leo v. Wijk, die na goed aangeven van Harry Sacksioni, het derde doelpunt voor zijn rekening nam. Harry Sacksioni zelf deponeerde daarna nogmaals de bal in het net, waarna APGS er kort voor tijd toch nog in slaagde de eer te redden met een verdienstelijke treffer (41). In de uitwedstrijd tegen Oranje Zwart 2 werd het een draw (22). Harry de Waal opende de score in deze wedstrijd door een verdwaalde bal even buiten het strafschopgebied onder controle te brengen en vervolgens onhoudbaar in te schieten (01). De Noord-Amsterdammers trokken de score gelijk via een strafschop (11). In de tweede helft trof ons de tegenslag dat good old Ab Post moest uitvallen, maar desalniettemin was 't Leo v. Wijk die Theo van Haarlem met een scherpe voorzet in staat stelde een tweede doelpunt te maken en het zou zeker zo gebleven zijn als niet kort voor tijd een misverstand in de verdediging tot de gelijkmaker leidde (22). Al met al een verdienstelijk resultaat. Met Dirk Spits weer onder de lat op de plaats van de zieke Willem Meester stormde Ajax 6 over het tweede team van TABA heen. Het werd liefst 61 in 't voordeel van de Ajacie- den. Het scoreverloop was als volgt: Theo van Haarlem 10 en 20, Leo van Wijk zorgde voor de derde treffer, Ab Post voor de vierde en de zesde en Rob Lissauer maakte het halve dozijn vol. Echter deze spelers stonden slechts aan 't eind van verschillende zeer fraaie combinaties, waarbij het gehele elftal zijn inbreng had. Vijf punten uit drie wedstrijden mag zowaar een aardig ver jaardagscadeautje worden genoemd voor elftalleider A. W. v. Dijk. Wie kent hem eigenlijk niet? De wat jongeren misschien? Velen zal echter de naam: Vunderink bekend in de oren klinken. Een echte naam die in de Ajaxfamilie thuis hoort. In ieder geval is Roef Vunderink in Ajax maar ook daarbuiten een bekend figuur. Dat kan ook bijna niet anders wanneer men bedenkt dat hij dit jaar 60 jaar lang de club trouw is gebleven, dat hij in die 60 jaar talloze functies heeft bekleed en andere aktiviteiten voor de club heeft bedreven. Voor die veelheid van bewezen diensten is hij in 1950 tot Erelid benoemd. Dit jaar dan 60 jaar lid, een mooie gelegenheid om hem eens in ons clubblad aan het woord te laten. Mensen met een dergelijke staat van dienst moeten ongetwijfeld een hoop te vertellen hebben. In het begin is Roef evenwel niet zo erg voor een interview te „porren", houdt de boot een beetje af. Voor hem behoeft het eigenlijk allemaal niet, maar een beetje aandringen beweegt hem er toch toe mij op de avond van de 24ste september in zijn woning aan de Middenweg te ontvangen. De afspraak was: gewoon maar een beetje gaan babbelen en dan maar zien wat het wordt. Het valt allemaal erg mee. Roef praat erg rustig, goed door dacht, kan soms lang over een antwoord op één van mijn vragen zitten nadenken. Gooit er soms een heerlijke Amsterdamse uit drukking doorheen en gaat naarmate de avond verstrijkt steeds makkelijker vertellen. Uiteindelijk hebben we ruim drie uur zit ten kletsen over het heden en verleden van veel zaken die met Ajax te maken hebben. Daarbij houdt Roef er niet van om lang achterom te kijken. Het heden en de toekomst zijn veel interes santer. De op het moment van dit gesprek nog erg vers in het geheugen liggende wedstrijd PSVAjax komt als eerste ter sprake: „Ja zeg, nou moet je weten ik ga zelden of nooit meer naar „uit"-wedstrijden. Vroeger wel, maar tegenwoordig niet meer. Ter been wordt het wat moeilijker. Maar eh wat een wed- 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 13