a mateur-overzicht De Soigneur afspraak ca:mna.» massages op door W. W. HEISTERKAMP en W. F. SCHOEVAART Inmiddels is de nieuwe competitie weer van start gegaan, de eerste resultaten vindt u verderop. Wij willen eerst nog even stil blijven staan bij de voorbereiding voor dit nieuwe seizoen. In verband met een uitnodiging van NEC om deel te nemen aan een toernooi ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan, begon voor een gedeelte van de spelers de training reeds vroeg en wel in het Amsterdamse Bos onder leiding van onze nieuwe trainer Herman Wijn an ds. Er werd gespeeld in twee poules. Ajax speelde aller eerst gelijk (00) tegen Borussia Dortmund, won vervolgens van NEC met 30 en overklaste tenslotte FC Uden met 50, hetgeen een finale-plaats betekende. In de andere poule bereikte Feyenoord eveneens de finale, zodat wij een interessante strijd om de jubileumbeker kregen tussen Ajax en Feyenoord. Hoewel de Rotterdammers via een indirecte vrije schop reeds na tien minuten de leiding namen, bleek na de rust dat Ajax meer kracht had dan Feyenoord. Vooral Rob Ombre trok keer op keer de vijandelijke defensie uit elkaar en in samenwerking met Wim Stuut, Johnny v. Helvert en John van Meerlant scoorden wij twee fraaie treffers. Deze voorsprong gaven wij niet meer uit handen en dat betekende dat Arie v. Eyden de eerste prijs in ontvangst mocht nemen van de voorzitter amateur-voetbal van NEC. Een zeer fraai resultaat zo aan 't begin van een nieuw voetbaljaar. Verder vonden nog talrijke oefenwedstrijden plaats zoals een week later een uitnodiging van de vereniging Flakkee te Middel- harnis. Het werd hier op een zeer goed veld en bij een leuke accomodate een 11 gelijk spel. De week daarop oefenden drie Ajax-combinaties. De eerste combinatie nam deel aan het zeer sterk bezette RCH „Zilveren Molen" toernooi. De resultaten waren als volgt: AjaxRCH AjaxEDO Ajax—SVW '27 1—0 0—1 0—1 Het betekende een eerste prijs voor EDO en slechts een vierde prijs voor de Ajacieden. In Hazerswoude verloor een tweede elftal met 40 van Ber- nardus, maar een derde team, hoofdzakelijk bestaande uit rou tiniers, pakte een lager elftal van Bernardus met liefst 121 in. Zondag 24 augustus waren de twee hoogste combinaties te gast bij het Haagse HBS, eens een roemruchte tegenstander van ons eerste elftal. We hernieuwden de kennismaking met de heren Van Rijswijk (speciale groeten aan onze ere-voorzitter Marius Koolhaas en zijn vrouw), Stamer, Vaandrager, Domini- cus en oud Nederlands elftalspeler Anton van der Vegte. De wedstrijden waren erg aantrekkelijk. HBS 1 won van ons eerste amateur team met 10 (door een strafschop), terwijl ons tweede team de reserves van de Hagenaars klopte met dezelfde cijfers. Wij danken onze vrienden uit de Residentie voor de zeer pret tige ontvangst en wij hopen ze, zodra de gelegenheid zich voordoet, bij ons in de Meer te kunnen begroeten. De twee overige amateurteams oefenden op eigen veld tegen De Meer 2 en 3. Het waren nuttige wedstrijden, waarin eens te meer bleek dat verschillende spelers conditie te kort hadden. Weliswaar speelde tegen De Meer 2 een bijna geheel nieuw elftal, maar tegen de vinnige Kruislaanbewoners kwamen we toch steeds een tempo te kort. We verloren dan ook verdiend met 12. Het andere elftal won met 10 van De Meer 3. Dit elftal, ge vormd door spelers die al jaren met elkaar spelen, had weinig moeite om deze kleine voorsprong vast te houden. Op de laatste zondag vóór de competitie oefenden alle elftallen nog eenmaal. Ajax 3 en 4 speelden tegen het Rotterdamse Excelsior. In beide gevallen werd het een overwinning, respec tievelijk met 20 en 10. Belangrijker echter dan 't resultaat was, dat de kontakten met de amateurafdeling van de profclub Excelsior weer eens werden verstevigd. Ajax 5 speelde een nuttige oefenwedstrijd tegen het zaterdagmiddagteam van Neer- landia waarbij vier goals eerlijk werden verdeeld (22). Ajax 6 tenslotte speelde in Den Haag tegen VVP, dit gold een tegenbezoek van de destijds in Amsterdam gespeelde wedstrijd. Ook nu weer bleek het Ajax-team veel te sterk en won met 1—6. DE COMPETITIE 1975-1976 Ajax 3 begon de competitie merkwaardigerwijs drie maal met een gelijkspel van 22. In Utrecht tegen DOS '01 2 nam Ajax in de eerste speelhelft na een kwartier de leiding door Johan van de Water die een fraaie voorzet van John van Helvert bekwaam afrondde. In de tweede helft werd het gelijk. Welis waar maakte Wim Knaap tweemaal uitzonderlijk knap schoten onschadelijk, maar tegen de derde inzet was ook hij kansloos. Vijf minuten later benutten de Utrechtenaren een strafschop waardoor ze op 21 kwamen en toen iedereen al dacht dat dit ook de eindstand zou worden, was het John van Meerlant die met een afstandschot enkele seconden voor tijd alsnog de gelijkmaker op het scorebord bracht (22). De jaarlijkse topper tegen Volendam 3 in de Meer dreigde aanvankelijk op een kansloze nederlaag uit te draaien. De Volendammers namen nl. een 20 voorsprong. Eerst klopte de buitenspelval niet en werd Wim Knaap kansloos gepasseerd en toen George Dekeling een doorgebroken Volendammer neer legde, werd het uit de toegestane penalty 02. Nog voor rust krabbelden wij iets terug, toen Johan van de Water een fraai opgezette aanval van Rob Ombre en Johnny van Helvert af rondde. Na de hervatting scoorde Rolf Grootenboer 22 na een bijzonder knappe aanval. Daarna deden zich voor beide doelen nog mogelijkheden voor, maar gescoord werd er niet meer. Gezegd dient te worden dat zowel Volendam als Ajax een goede wedstrijd speelde. Op sportpark „Goed Genoeg" moest het altijd lastige AFC 2 worden bestreden. Het werd een wedstrijd met hele goede en hele slechte momenten. Johan van de Water opende voor Ajax de score, maar nog voor rust kwamen de Reds op 11. De tweede helft gaf een veel sterker Ajax te zien, dat zich ver schillende kansen schiep, maar deze niet benutte en zoals zo vaak komt dan bij een uitval een goal aan de andere kant. Ajax bleef echter pressie uitoefenen en het was Hans de Vos, die opkomend een fraaie combinatie met een verdiende gelijk maker afrondde (22). Ajax 4 heeft evenals we direct bij Ajax 5 zullen zien, te kampen met opschuivingen door het grote aantal geblesseerde spelers. In het derde elftal waren spelers als Arie v. Eyden, Ron Ouden dijk en Herman Landman niet beschikbaar en van 't vierde elftal stonden Hans Kronenburg en Jan Buskermolen op de blessure- Sigaren - Sigaretten - Tabak MAGAZINES Voorverkoop voor alle wedstrijden Olympisch Stadion en Ajax Abonnementen Gemeente Vervoerbedrijf Jan en Wil Heil, Amstelveenseweg 286, Tel. 020-727842 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 11