BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR jong-a jax Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting AjaxFeyenoord Dat we na twee competitie-wedstrijden nog geen enkel punt hadden weten te bemachtigen dat kon niet langer. Keiharde training praten en zo was iedereen voor de wedstrijd tegen Feyenoord sterk geconcentreerd. In de eerste helft kwamen we door een doelpunt van Kick See- gers aan de leiding. In plaats van dat dit succes inspireerde, overviel Ajax een slapte, onbegrijpelijk! Hiervan maakt de tegen partij gebruik om de gelijkmaker te produceren. Na de hervatting een Ajax binnen de lijnen, dat bereid was er voor te „knokken", de spelers blijk gaven als team te spelen, elkaar voor 100% te willen helpen, kortom de Amsterdamse „machine" liep. Toch zou het nog tot ver in deze tweede helft duren alvorens andermaal Seegers het verdiende winnende doelpunt kwam. TelstarAjax 21 (beker) De eerste wedstrijd in het bekervoetbal is slecht voor ons uit gevallen. Ondanks versterking uit de A-Selectie. Na tien minuten stonden we al achter. Onnauwkeurig en erg onsamenhangend speelde Ajax. Telstar deed het beter: eenvoudig, recht-toe-recht- aan wel effectief en wij wisten daar weinig raad mee. Na de thee hetzelfde beeld. Voor ons wel kansen, zéker wel, maar ze werden helaas niet benut. Door een afstandschot kwa men de IJmuidenaren op 20, waarna via een strafschop, benut door Henk van Santen, de eer nog werd gered. Telstar verdiende de overwinning zonder meer voor ons ech ter wel jammer. FC Den HaagAjax 20 Indien we uit deze wedstrijd de volle winst zouden halen, konden we aansluiting krijgen met de kopgroep. Ja, indien We hadden twee geschorste spelers, een zieke plus een gebles seerde. Na het beginsignaal was het Ajax dat direct het initiatief toonde, zich kansen schiep, doch (het wordt eentonig) deze niet wist te benutten. Staats loste eenmaal een keihard schot, dat van de onderkant lat achter de doellijn stuitte. Doelpunt! Maar neen, de scheidsrechter besliste: vóór de doellijn en doorspelen. Dat was pech voor Ajax. Maar de strijd bleef volkomen open met goede kansen voor ons. Na circa een half uur spelen leden we balverlies, een pass van een der Hagenaars en hun eerste doelpunt was geboren. Zo gin gen we de pauze in. In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, dat later toch het dient erkend een sterker FC Den Haag toonde, dat rustiger en meer bekeken voetbalde. Dat dit in nog een doel punt tot uitdrukking kwam, was dan ook volkomen verdiend. Jong AjaxJong FC Utrecht 20 - Uing in actie! Door afwezigheid van Ronald Klinkenberg (geblesseerd) hebben we verder geen verslagen ontvangen over Jong-Ajax. Wat we er van weten is, dat in een tegenvallende wedstrijd „thuis" tegen PEC Zwolle op het kantje toch nog gelijk werd gespeeld (33), dat op bezoek bij de FC Amsterdam het veel beter ging en door een goal van Atje Bouma de punten naar de Meer gingen, dat in een beste wedstrijd tegen FC Utrecht Kick Seegers en Robby Alberts voor de Ajax-goals zorgden, terwijl onze defensie in prima vorm de Amsterdamse poort gesloten kon houden. RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Aiax-diploma 10°/o korting 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 10