De scheidsrechter kan wel corrigerend optreden in twee gevallen. In de eerste plaats indien er een situatie is waardoor de scheids rechter van mening is dat de voordeelregel kan worden toe gepast, en in de tweede plaats wanneer de grensrechter zich schromelijk heeft vergist, bijvoorbeeld omdat hij een verdediger die op de doellijn staat niet heeft gezien. In de officiële mededeling staat, dat een aantal landen in Europa deze maatregel reeds in het vorige seizoen hebben ingevoerd. Het is gebleken dat zowel de scheidsrechters (zeker een aantal van hen) als de spelers niet zo gelukkig zijn met deze nieuwe regel. In de loop van het afgelopen verenigingsjaar werd door de zo genaamde gemengde verenigingen wederom een poging onder nomen om hun 3e elftal ingedeeld te krijgen bij de standaard elftallen. Hiervoor werd een commissie gevormd onder de naam Inventarisatie-commissie, waarvan namens Ajax het bestuurslid de heer A. Kraan deel uitmaakte. De commissie voerde verschil lende besprekingen, o.a. met het dagelijks bestuur van de KNVB. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat de poging met succes zou worden bekroond, werd voornamelijk door tegenwerking van de voorzitter van de FBO, de heer Klaas Molenaar, deze ver wachting niet bewaarheid. Op aandringen van vele afgevaardig den werd in een buitengewone vergadering van de FBO het besluit genomen om achter het voorstel van de gemengde ver enigingen te gaan staan. Laten we hopen, dat het uiteindelijk in het seizoen 1976-1977 zal gelukken om de 3e elftallen van de gemengde verenigingen ingedeeld te krijgen bij de standaard elftallen. LEDEN In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de volgende 20 leden: Werkende leden: F. H. W. de Bruyn, H. Geestman en A. J. ten Herkei. Ondersteunende leden: J. Bindt, C. Deegen Sr., H. Hausknecht, J. Hulscher, E. Jacks, N. Kloosterman, T. J. C. Kool, J. Lak- maker, L. Liefveld, D. A. Mortel, J. T. Postma, W: F. v. d. Raaij, J. Rietbergen, P. W. Sloenhoek, D. E. Struwe, F. B. Warendorf en H. C. Wiechert. Dat zij mogen rusten in vrede. In de loop van het kalenderjaar 1975 zal het voor de onder staande leden 25, 40, 50 of 60 jaar geleden zijn, dat zij lid van Ajax werden. 25 jaar lid: K. Bakker, J. A. Bouwens en J. Ditmeijer. 40 jaar lid: G. Beumer, C. C. Kamlag, C. Post en G. Gischler. 50 jaar lid: J. L. Aarsen, W. Dronkers, P. Paternotte en H. F. Twelker Sr. 60 jaar lid: L. Aarsen en R. P. J. Vunderink. Zoals het de laatste jaren traditie is geworden, zal het bestuur vorenstaande leden met hun dames op een zaterdagochtend in het komende najaar uitnodigen om tijdens een gezellige bijeen komst in de bestuurskamer hun onderscheidingen in ontvangst te willen komen nemen. Het comité Bordjesclub", bestaande uit de leden J. de Boer Sr., W. F. C. Bruijnesteijn, G. Fischer, M. J. Koolhaas, M. J. W. Mid dendorp en W. F. Volkers, had alle leden, die 25 jaren of langer lid van de vereniging waren, per circulaire uitgenodigd 18 maart 1975 aanwezig te willen zijn in het Restaurant van de Jaap Eden-hal, ter viering van de 75e verjaardag van Ajax. Voor de goede orde vermeld ik nog even, dat de heer W. H. Meijer had medegedeeld, dat hij door omstandigheden was ge dwongen om te bedanken als lid van het comité. Het lijkt mij juist om ook vanaf deze plaats de heer Meijer hartelijk dank te zeggen voor de vele jaren, dat hij bereid was om penningmeester van het comité te zijn. De heer Bruijnesteijn werd bereid gevonden het penningmeester schap op zich te nemen en de heer G. Fischer om de opengeval len plaats in te nemen. Om half zes begon het borrel,.uurtje". Tafelpresident Wim Vol kers verzocht de aanwezigen omstreeks acht uur aan tafel te willen plaatsnemen. In zijn openingstoespraak herinnerde hij er aan, dat het precies 75 jaar geleden was, dat Ajax werd op gericht en dat het de 30e keer was, dat de Bordjesclub bijeen was. Tot zijn spijt moest hij mededelen, dat de gezondheid van ere-voorzitter Koolhaas niet toeliet, dat hij vanavond aanwezig kon zijn. Doordat enigen wegens ziekte verhinderd waren, werd het magi sche getal 100 niet gehaald, maar toch waren er 94 leden aan wezig. De 1e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad, mr. dr. E. W. Catz, overhandigde de bestuursleden J. van Praag, J. H. Wes- trik, H. G. A. Timman en A. Kraan de versierselen, behorende bij hun benoeming tot Ere-Lid. Het voormalig bestuurslid de heer J. Hordijk werd onder enig voorbehoud bevorderd van Lid van Verdienste tot Ere-Lid, omdat de ledenraad in zijn eerstvolgende vergadering daaraan nog zijn officiële toestemming moest ver lenen. Voorzitter Van Praag sprak woorden van dank, mede namens de andere bestuursleden, voor deze onderscheiding. De stem ming bleef er goed in. Verschillende leden voerden het woord en een paar van hen lieten hun vocale kwaliteiten horen, begeleid door het „Joker Duo". Ruim elf uur hield tafelpresident Volkers zijn sluitingstoespraak, waarna nog vele leden een plaatsje zoch ten aan de bar. Zoals gewoonlijk was de verzorging door de heren Swart en Haverkamp en hun medewerkers prima in orde. Hieronder laat ik een opgave volgen van het aantal leden per categorie: Werkende leden. Aantal op 1 juli 1975: 261, waaronder 13 ere leden en 13 leden van verdienste. Buitengewone leden. Aantal op 1 juli 1975: 53 waaronder 28 contract-spelers. Ondersteunende leden. Aantal op 1 juli 1975: 1206. Juniores A. Aantal op 1 juli 1975: 45. Juniores B. Aantal op 1 juli 1975: 46. Juniores C. Aantal op 1 juli 1975: 54. Pupillen A (10-12 jaar). Aantal op 1 juli 1975: 49. Pupillen B (8-10 jaar). Aantal op 1 juli 1975: 13. BESTUUR Het bestuur was op 1 juli 1974 als volgt samengesteld: Dagelijks bestuur: J. van Praag, voorzitter J. H. Westrik, secretaris H. G. A. Timman, penningmeester Commissaris Algemene Zaken: vacature Commissaris Amateur-voetbal: A. Kraan Aftredend waren de penningmeester, de heer H. G. A. Timman, en de Commissaris Amateur-voetbal, de heer A. Kraan. Beide heren hadden zich herkiesbaar gesteld. In de jaarvergadering van de ledenraad, gehouden op 5 septem ber 1974, werd penningmeester H. G. A. Timman, bij enkele kandidaatstelling, wederom voor drie jaren herkozen. Voor de functie van Commissaris Amateur-voetbal waren de heren A. R. Been en A. Kraan kandidaat gesteld. De stemming wees uit, dat de ledenraad de voorkeur gaf aan de heer A. Kraan. In de vergadering van de ledenraad, gehouden op 9 mei 1974, was de heer A. de Wit uit zijn functie van Commissaris Alge mene Zaken getreden. Besloten werd om in de komende jaar vergadering van de ledenraad in deze vacature te voorzien. Kandidaat werden gesteld de heren D. J. Boering en A. Brand- 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 7