knikker" werd gelopen, een eerste 45 minuten waarin we met 1O achter kwamen te staan. Na de hervatting VIJF wissels. Radicaal! En het ging toen absoluut beter. Rob Kok slaagde er in de gelijkmaker te produ ceren en kon uiteindelijk tóch nog van een nuttige oefenpartij gesproken worden. Op Spangen tegen Jong-Sparta namen onze jongens wel de leiding maar als we u nu vertellen dat het uiteindelijk een 61 nederlaag werd door kapitale blunders in onze ver dediging, dan moeten we het maar kort houden Meldden wij u de vorige keer het vertrek van de heer en mevrouw Holzhuyzen conciërgethans kan mededeling worden gedaan van de komst van hun plaatsvervangers: de heer en mevrouw Nielsen. Een woord van hartelijk welkom tot dezen en veel succes in de Ajax-omgeving. Voor zover nog niet bij u bekend: de (officiële) clubavonden gaan vrijdag 5 september a.s. weer beginnen. Aldus een bericht van de nieuwe voorzitter van de Clubavond-Commissie: Karei van Mourik. Van AVRO-zijde vernamen wij, dat de door hen geproduceerde film ,,75 jaar Ajax" wel een grote kijkdichtheid verkreeg Daar hebben we ook nooit aan getwijfeld. Of echter onder de kijkers ook zo'n grote tevredenheid heerste over het vele werk van Ruud ter Weijden c.s. Wij voor ons vonden het helaas geen film over ,,75 jaar" Ajax. Slechts even (nauwelijks 10 minuten) werd in het verleden ge doken (Wim Volkers) de overige 40 minuten behandelden ,,het bedrijf" Ajax van de laatste tien jaren. En nu is dat wel een imposant en interessant bedrijf, maar daaraan ligt toch een niet minder grote historie ten grondslag, waar je bij zo'n 75-jarige herdenking, maar niet zo vlot aan voorbij kunt gaan. Het Radio/TV-weekblad „AVRO-TELEVIZIER" had wèl aandacht besteed aan het verleden en zijn we goed ingelicht succes voller reacties gehad dan hun collega's van ,,Sport-Panorama" Wat de Amateurs e.a. aangaat zullen de beide ,,Wimmen" (Schoevaart en Heisterkamp) u het komende seizoen weer vol ledig informeren over de teams Ajax 3 tot en met Ajax 6, zoals Hans Bijvank dat andermaal zal doen over het wel-en-weer van de Jeugd. Ze zijn ditmaal nog niet aan de redactie-bak" omdat deze editie er-uit" moest, maar in het volgende clubnieuws zult u hun zeer gewaardeerd overzicht" weer kunnen lezen. Aangezien in dit nummer het (verkorte) jaarverslag van secre taris Jan Westrik is opgenomen (dat in zijn normale vorm nogal lijvig is, zoals bekend) en er bovendien een vrij uitvoerig inter view heeft plaatsgevonden met André Kraan, zullen we de kroniek ditmaal beperken tot hier Wij groeten u, TMSR

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 5