van de voorzitter het feit dat Ruud Krol zijn 250e wedstrijd speelde en hijzelf en Pim van Dord twee mooie goals produceerden, waardoor we nog met 2O wonnen, werd het geen partij om lang bij stil te blijven staan. Ja, er is weer volop belangstelling voor de gebeurtenissen binnen de krijtlijnen én daarbuiten. Daarbij haalde Ajax weer eens ,,de voorpagina" door het plotselinge vertrek van Technisch- Directeur Hans Kraay. Voor velen als een donderslag"omdat nog vrij recent bekend was geworden dat Ajax het contract met de heer Kraay had verlengd. Er was voor de communicatie-media in het algemeen natuurlijk stof-te-over, om van de sensatie-wellustelingen maar te zwij gen Behalve de verklaring van de Voorzitter, die u hiernaast afgedrukt vindt, gelezen hebt, zult u over de affaire hier geen verdere mededelingen ontvangen. Aangaande deze binnenlandse aangelegenheid" zal het bestuur allereerst de Ledenraad op de bijeenkomst van 4 september in formeren, terwijl er daarna, op 15 september, de Algemene Ledenvergadering is, waar wellicht over deze zaak het een en ander gezegd zal worden. Het internationale toernooi in het Olympisch Stadion op 8 en 10 augustus jl., zulks ter gelegenheid van 700-jaar Amsterdam, is wat het feest zelf aangaat, een groot succes geworden. Vooral voor de eerste avond en dan in het bijzonder ten aanzien van de ontmoeting AjaxBarcelona was er enorme belangstelling on danks de tropische hitte). En sfeer; het had een beetje van een Europa-Cup-succes weg. Want dit laatste werd het: met 31 won Ajax, ondanks zijn voormalige .meesters" aan de andere kant: Johan Cruyff en Johan Neeskens. Aangezien Feyenoord tegen RWD Molenbeek gelijk speelde en na het nemen van strafschoppen verloor, ging de finale op zondag 10 augustus tussen Ajax en de Belgische kampioen. Hadden onze zuiderburen tegen de Rotterdammers wel laten zien een goede ploeg te hebben, tóch kwam dit er op die eerste avond nog niet zo uit. Maar tegen Ajax was dat anders. Vooral in het laatste kwartier, toen een door ,,ref" Taylor gegeven penalty tégen Ajax de partijen op gelijke voet bracht (22) en Ajax duidelijk aan conditie tekort kwam, leidde een winning mood" bij de Belgen tot een 52 overwinning, hetgeen voor de onzen wel even een koude-doche betekende, welke echter ondanks de hitte toch beslist niet aangenaam was. Dat de wedstrijd tot dat voor Ajax fatale ogenblik het dertigduizend koppige publiek enorm had geboeid door het aan vallend in hoog tempo uitgevoerd karakter, waarvoor men keer-op-keer de handen op elkaar bracht, is zeker. Willen we nog vermelden dat RWDM de leiding nam, Steffen- hagen na een bijzonder fraaie solo de gelijkmaker scoorde, Geels 11 minuten na rust met een magnifieke kopbal ons de leiding gaf (21De rest weet u. Wat JONG-AJAX betreft zouden we het allereerst over willen hebben dat over de verrichtingen van dit elftal wat meer in deze kolommen vermeld zou kunnen worden, de ploeg wat meer in de publiciteit komt. Ronald Klinkenberg heeft zich nu aangeboden daaraan zijn medewerking te willen verlenen, waarvoor wij hem zeer erkentelijk zijn. Waren de beschikbare gegevens voor deze keer nog wat sum mier, langzamerhand hopen we de berichtgeving uitvoeriger te kunnen maken. Ja na de toch wel succesvolle en hoopgevende verrichtingen in de oefenwedstrijden, was het resultaat in de eerste compe titiewedstrijd (1O verliezen thuis van PSV) natuurlijk een teleurstelling. Weinig initiatief onzerzijds, een veel feller spelen de Eindhovense ploeg natuurlijk dan kan ook geen succes verwacht worden. Mid-weeks werd een oefenpartij gespeeld tegen de amateur- hoofdklasser SDW. Op hun terrein. Ronald vertelde ons van een slechte eerste helft, met van onze kant weinig overtuigend voetbal, waarin veel te veel met die Het lijkt mij niet juist zo vlak voor de algemene jaarlijkse vergadering van de Ledenraad, welke op 4 september a.s. wordt gehouden, uitgebreid verslag te gaan doen over het onverwachte vertrek van de heer H. Kraay en de oorzaken daarvan. Evenzo over de onverwachte komst van de heer M. Michels als zijn opvolger. Ondanks het feit, dat afgesproken was via de pers geen inlichtingen te ventileren en ons beiden (d.w.z. de heer Kraay en het Bestuur) uitsluitend te houden aan het door beide partijen samengestelde communiqué, is daar op het moment dat ik deze regels schrijf van de zijde van de heer Kraay niet geheel aan voldaan. Het Ajax-bestuur heeft zich tot op heden daaraan gehouden. De gehele zaak was voor radio, t.v. en pers een prachtige kluif, waar men zich, de een nog meer dan de ander, (de goede niet te na gesproken) met allerlei veronderstellingen etc. etc. als hongerige leeuwen op heeft gestort. Dat schijnt de straf te zijn om de was binnenshuis te willen houden, zelfs al is deze schoon. Vandaar alvast de volgende verklaringen: 1. De heer H. Kraay heeft pertinent en ongedwongen zelf om ontheffing van zijn contract gevraagd en wel op 6 augustus jl., dus nog twee dagen vóór de aanvang van het toernooi „Amsterdam 700". Het ontslag is hem, zo u bekend, op 12 augustus jl. verleend. 2. Er bestonden op dat tijdstip geen contacten met de heer Michels of met wie dan ook om hem te vragen de heer H. Kraay te willen opvolgen. Ik dacht u allen met deze verklaringen een voorlopig inzicht te hebben gegeven. J. VAN PRAAG CDCZx^>CZ>CZ>CI>CZ>Cr>CI>C2>C2>CZ><^>C^>C3<=^C^<=>^<=> 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 3