kroniek ajax-nieuws We schrijven zondag 17 augustus 1975 Wat de eredivisie betreft is vandaag (en gisteren voor de Jeugd-elftallenhet sei zoen 1975-1976 begonnen. En in alle hevigheid gele kaarten, weglopende scheidsrechters enz. Ons eerste elftal was ook een dag eerder aan de start Sparta verkoos op zaterdagavond te spelen, een voorkeur die bij meer dere clubs bestaat. Tja, tegenwoordig nu praktisch iedereen een licht-installatie heeft en de publieke belangstelling is er zeker niet minder door. Integendeel, dachten we. Nu, als gewoonlijk was het voor onze jongens daar op Spangen geen zacht eitje, hoewel in haar oefenwedstrijden Sparta nu niet zo'n grootse indruk had gemaakt. We kwamen na een vrij langdurige achter stand van 10 op het nippertje toch nog op 11 door een fraai door René Notten genomen vrije schop, niet minder mooi door Arno Steffenhagen benut, waardoor we niet helemaal met lege handen naar Mokum terugkeerden (11Maar best was het niet! Dit was overigens niet onze eerste officiële" wedstrijd. Eerder deze week was Ajax op bezoek bij de FC Twente om wel onder protest deel te nemen aan de zgn. (na-)voor- competitie, waarbij betrokken: AZ '67, Sparta Twente en Ajax, om uit te maken wie alsnog als tweede Nederlandse club mag meedoen aan de competitie om de UEFA-Cup. U weet, daar loopt een kwestie over tussen de UEFA en de KNVB, waarover op dit moment de arbitrage uitspraak nog niet bekend is. Goed, we zijn dus wèl aan die competitie begonnen en togen naar Enschede. Ook daar hielden we het op 11 en ook hier was het Arno, die Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1975/1976 - Augustus 1975 - No. 1 Abonnement (voor niet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgende nummer moet vóór 20 sept. 1975 op het redactie-adres aanwezig zijn Omslag AjaxRWD Molenbeek op het internationale voetbal toernooi ter gelegenheid van „Amsterdam-700" Willy Brokamp tüdens AjaxBarcelona (toernooi „Amsterdam-700") die ,,1" voor Ajax op het scorebord bracht, na keurig aangeven van Ruud Geels. In de strijd der periode-kam proenen voor deelname aan de UEF A-Cup ontving Ajax het Alkmaarse AZ '67. In het Olympisch Stadion. Nu, voor de rust (als u er ook was, bent u het waar schijnlijk wel met ons eens) was het, vooral van Ajax-zijde, een slechte wedstrijd. Alleen kundig optreden van Piet Schrijvers, die voorkwam dat we al te spoedig tegen een achterstand moes ten aankijken. In het bijzonder onze aanval was nergens. Maar het werd toch 10 voor AZ door weliswaar een fout bij onze verdediging, doch de grensrechter had daarbij wel de vlag op gestoken voor buitenspel. ,,Ref" Pijpers negeerde echter dit signaal en van Ajax-zijde volgde geen protest. Nou ja, dan maar zonder meer aan de aftrap. Na de hervatting ging het beter. Ajax agressiever, meer durf en zowaar, net toen we tegen de naast ons gezeten Leo van Wijk zeiden: ,,Nu zullen we toch niet de mazzel hebben in deze laatste ogenblikken toch nog gelijk te maken," knikte Geert Meyer de bal langs de AZ-doelman. En bleef het bij 1 Zondag 24 augustus hadden we Excelsior op bezoek. Behalve 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 2