TRAINERS, MEDISCHE STAF, FYSIOTHERAPEUT, MASSEURS EN EHBO Bij de aanvang van het seizoen 1974-1975 waren bij ons in dienst: J. H. Kraay: Technisch-Directeur. Zijn werkzaamheden bestaan uit het optimaal laten functioneren/precteren van de tull en semi-prof-voetballers. De eind-verantwoordelijkheid ten aanzien van de geleverde voetbalprestaties ligt bij hem. Voorbereiding en uitvoering van transferaangelegenheden binnen het hem toegekende budget. Contact met Pers en andere publiciteitsmedia. Algehele zelfstandigheid voetbal aangelegenheden betreffende. B. Haarms: 1e assistent van de Technisch-Directeur. Trainer van de A-selectie. J. van Daal: trainer van Jong Ajax, eventueei assisteren bij A-selectie. J. M. van Wijk: jeugdtrainer. C. Groot: trainer amateur-seniores-elftallen. J. van Gorp: fysiotherapeut. H. A. A. de Haan: masseur bij Jong Ajax, eventueel hulp bij A-selectie. H. Langenberg: dinsdag- en donderdagavond masseur amateur- seniores en jeugd. W. de Geest: EHBO complex-Voorland. VVGA-complex via coör dinatie van de EHBO-oproepcentrale. Heeft uitstekend vol daan. Het medisch team staat onder leiding van clubarts J. H. M. Rolink. Kan voor keuringen enz. een beroep doen op het Sint Lucas Ziekenhuis. Verder de doktoren J. M. Greep en J. N. Kee- man. Vrije artsenkeuze voor de spelers is gewaarborgd. In de loop van het seizoen hadden verschillende besprekingen plaats tussen het bestuur, de technisch-directeur en de medische staf. In de afgelopen periode hebben we te kampen gehad met vele en langdurige blessures. Heren doktoren, namens het bestuur van harte dank voor uw inspanning om de geblesseerde spelers zo spoedig mogelijk weer fit in het veld te krijgen. RECLAME Ook in het afgelopen verenigingsjaar werden alle zaken, betrek king hebbende op reclame, wederom door voorzitter Van Praag behandeld. Bij het voorlezen door de penningmeester van het financieel ver slag zult u ongetwijfeld vernemen hoeveel geld de reclame heeft opgebracht. van de werkzaamheden een nieuwe taxatie worden gevraagd. Verder lopen er nog enige verzekeringen als: ongevallenverzekering ten behoeve van de bestuursleden, de ad ministrateur en de technisch-directeur; berovingsverzekering brandkasten en overbrengen van gelden door de kassiers van de loketten; kostbaarhedenpolis, WA-verzekering tractor en maaimachines; alsmede ongedekte schadeverzekering; verzekering Peugeot 404 - 64 BZ 43, alsmede casco en inzit tenden-verzekering ten behoeve van de technisch-directeur. SLOTBESCHOUWING Geachte clubgenoten, Hiermede ben ik aan het einde gekomen van de vastlegging van de geschiedenis van Ajax in het verenigingsjaar 1 juli 1974 tot en met 30 juni 1975. Artikel 20, lid 4, van het huishoudelijk reglement luidt: ,,De sescretaris geeft bij het einde van elk boekjaar een algemeen overzicht van hetgeen is voorgevallen" Aan u ter beoordeling of door mij in voldoende mate is voldaan aan deze reglementaire bepaling. Voor het geval dat ik vergeten mocht zijn één of meerdere per sonen te bedanken voor hetgeen zij in het afgelopen verenigings jaar voor Ajax hebben verricht, wil ik hen vanaf deze plaats namens het bestuur hartelijk dankzeggen voor de aan Ajax be wezen diensten. Mijn mede-bestuursleden en het personeel zeg ik hartelijk dank voor alle steun en medewerking die ik in het afgelopen vereni gingsjaar van hen mocht ontvangen. De langdurig zieken wens ik van harte een spoedig algeheel her stel, zodat zij de verrichtingen van Ajax weer vanaf de tribune kunnen volgen. Waneer u dit leest heeft de competitie 1975-1976 reeds een aanvang genomen. In vergelijking met de aanvang van het sei zoen 1974-1975 gaan we met een sterk verjongd elftal van start, waaraan wij ons vertrouwen dienen te geven. Het is van belang, dat de spelers inzien dat alle krachten zullen moeten worden ingespannen om te trachten kampioen te worden. Wanneer we deelnemen aan de wedstrijden om de UEFA-Cup, dan spelen we voor de eerste ronde op 17 september thuis en op 1 oktober uit tegen Glentoran (Belfast). Bergen/Amsterdam, 7 juli-7 augustus 1975 J. H. WESTRIK, secretaris VERPACHTINGEN Hierin kwam geen wijziging van betekenis. De contracten met de heer Ferron (exploitant van het restaurant), de firma Oord en Belmer (verhuur van de zitkussentje) en Reclamestudio AKA (reclame via de geluidsinstallatie) liepen door. VERZEKERINGEN Tengevolge van een taxatierapport, uitgebracht door het Make laarskantoor J. Rappange d.d. 24 september 1973, werd het verzekerd bedrag opnieuw vastgesteld, terwijl verder de nieuw bouw op Voorland werd verzekerd. In verband met de bebouwing van de arcade en omdat het taxa tierapport alweer bijna twee jaar oud is, zal na het gereedkomen 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 21