P*rafica O by drukkerij leden in de bestuurskamer bijeen geroepen om de kleine gerezen geschillen eens grondig uit te praten, hetgeen de lucht weer geheel deed opklaren. Vanaf deze plaats een beroep op alle leden om de aanwijzingen die door de heren worden gegeven, op te volgen. Rijdt u niet harder dan 10 km op het complex. Autokaart s.v.p. op voorruit plaatsen. Alle inzittenden in uw auto dienen een geldig diploma of toegangsbiljet te bezitten en te tonen. Op uw medewerking wordt gerekend! Namens het bestuur een bijzonder woord van dank aan de leden van deze commissie. VERGADERINGEN In het afgelopen verenigiugsjaar werd, behalve de 5 vergaderin gen van de ledenraad, waarvan u reeds onder het hoofdstuk Ledenraad" beknopte verslagen heeft aangetroffen, de Jaar lijkse Algemene Ledenvergadering gehouden, waarvan ik onder staand een verslag laat volgen. Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 19 september 1974 Voorzitter Van Praag heet om ruim 8 uur de aanwezigen van harte welkomr wa.abij een speciaal woord tot ere-voorzitter Koolhaas. Applaus. Er zijn 80 stemgerechtigde leden aanwezig, waaronder de ere leden De Jongh, Volkers en Vunderink. Hij zal eerst enige zake lijke mededelingen doen en wel: dat penningmeester H. G. A. Timman, de Commissaris Amateur voetbal A. Kraan, het lid van de Financiële Commissie A. J. Bou- wens, de drie leden van de Redactie-commissie: M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag, in de jaarvergadering van de ledenraad, gehouden op 5 september 1974, in hun functie werden herkozen. Applaus. In de vacature van Commissaris Algemene Zaken werd voorzien door de verkiezing van de heer D. J. Boering, waardoor deze dus geen kandidaat voor de ledenraad meer kan zijn. Hij herdenkt met enige ogenblikken stilte de leden, die ons in het afgelopen verenigingsjaar door de dood ontvielen. Hierna verklaart hij de vergadering voor geopend. Hij zal thans overgaan tot de huldiging van de kampioenselftallen, te weten: de Juniores A1 en A2, de Juniores Cl, C3 en C4. Hij roept ach tereenvolgens de leiders van deze elftallen naar voren, feliciteert hen met het behaalde succes en overhandigt voor de spelers herinneringsplaquettes. Speciale aandacht wordt besteed aan de Juniores A1, die erin zijn geslaagd Kampioen van Nederland te worden, waarbij hij zegt: „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst." Applaus. i elandsgracht 37 amsterdam-c. telefoon 232847 voor al uw brochures, periodieken, briefpapier, folders, programma's, geboortekaartjes, enveloppen enz. zeer korte levertijden De notulen van de vergadering van 14 september 1974 werden ongewijzigd door de voorzitter gearresteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Uit de gestelde kandidaten worden de heren A. R. Been, Mr. Dr. E. W. Catz, W. P. Deegen, P. van Deijck Sr., A. W. van Dijk, N. Klok Jr., Ir. J. Lambregts, G. Leentvaar en W. F. Schoevaart ge- of herkozen. Voor de vervulling van de vacature-Dukker komt de heer W. P. Deegen in aanmerking, omdat deze van de 9 gekozen leden het minste aantal stemmen had gekregen. Het gevolg hiervan is, dat hij in 1975 reeds weer aan de beurt van aftreden komt, het jaar waarin de heer Dukker aan de beurt van aftreden zou zijn geweest. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester kregen veel applaus. De heer Fischer las het rapport voor, dat de Financiële Com missie in de jaarvergadering had uitgebracht aan de ledenraad. In aansluiting daarop deelde hij mede, dat de ledenraad het door de Financiële Commissie gegeven advies om de penningmeester en de overige bestuursleden décharge te verlenen, met algemene stemmen had opgevolgd. Applaus. Bij de Rondvraag werd het woord gevoerd door de heren Mid dendorp Sr., Schalm Sr., De Boer Jr. en Snijder. In zijn slotwoord zei voorzitter Van Praag onder meer: dat hij bijzonder verheugd was over de vrij grote opkomst van de werkende- en ondersteunende leden; dat het prettig was dat de ere-voorzitter Koolhaas ter vergade ring aanwezig kon zijn (applaus); dat hij vertrouwen had in het verloop van de lopende competitie; dat hij iedereen bedankte voor zijn komst. Daarna sloot hij de vergadering met de woorden: „Wel thuis". PERSONEEL Het administratieve personeel bestond op 1 juli 1975 uit de heren N. Dalmulder (administrateur), H. A. Smolders, P. Hoer- man en C. Brood. Laatstgenoemde nam met ingang van 7 sep tember 1974 ontslag. Op 30 september 1974 werd in dienst genomen A. J. de Pauw. Ons ere-lid de heer W. F. C. Bruijnesteijn is nog steeds iedere middag aanwezig om hulp te verlenen, terwijl daarnaast de heer F. C. Molema altijd bereid is om te assisteren bij piekwerk- zaamheden. Namens het bestuur zeg ik beide heren hartelijk dank voor hun belangeloze medewerking. Bij het terreinpersoneel kwam geen wijziging, zodat dit bleef be staan uit de heren P. C. Bosman (voorman), Th. A. Bosman en D. Hoefman. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd nam conciërge Holshuysen ontslag. De nieuwe conciërge werd de heer J. C. Nielsen, geassisteerd door zijn echtgenote, mevr. M. M. Nielsen- v. d. Berg. Mevrouw C. Berendsen-Lens verzorgde de was en hield de kan toorlokalen schoon. Laatstgenoemd werk zal worden overge nomen door mevr. M. M. Nielsen-v. d. Berg. De heer Huberts, chef buitendienst van de Gemeentelijke Inspec tie voor de Lichamelijke Opvoeding (GILO), bestudeerde voor ons de rapporten, ingediend door de Nederlandse Heidemaat schappij betreffende de restauratie van het hoofdveld en het trainingsveld betaald voetbal. Dankzij zijn deskundigheid advi seerde hij ons onder meer om geen graszoden te laten leggen, maar de velden te laten inzaaien. Deze methode vergde wel en kele weken meer tijd, maar zal in de praktijk beter voldoen en het leverde een zeer belangrijke besparing op. De heer Huberts komt regelmatig kijken en verstrekt zonodig adviezen aan ons terreinpersoneel. Heer Huberts, hartelijk dank voor uw bemoeie nissen. Het terreinpersoneel nam het oefenveld amateurs terdege onder handen. Of een en ander tot gevolg heeft dat de voorvelden in betere staat blijven dan de laatste jaren het geval is, zullen we moeten afwachten. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 20