overhandigen namens het bestuur en de vaste bezoekers van de clubavonden, waarbij hij ook de dames niet vergat. De heer Van Mourik werd als enig overgebleven lid aangewezen om voorzitter te worden van een door het bestuur te benoemen nieuwe commissie. De jaarlijkse viswedstrijd, door de commissie georganiseerd op zondag 6 oktober 1974 te Avenhorn, werd wederom een groot succes, ook wat betreft het traditionele borreluurtje, diner, prijs uitreiking, optreden van Tante Leen en Harry de Groot en wat al niet meer. Tot veler verrassing bracht vrijdagavond 6 december Sint Nico- laas en zijn knecht een kort bezoek aan de clubavond. De Kienavond, dit jaar gehouden op 20 december 1974, mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen. Zoals gebrui kelijk was de prijzentafel bijna te klein om alle prijzen te be vatten, die veelal beschikbaar waren gesteld door leden. Er heerste een bijzonder goede stemming. Een commissie, genaamd „Vrienden van Ajax", bestaande uit de heren F. J. P. Breet, C. Geelkerken, W. H. Koek, P. Mendes en J. Schouwenburg, had op zaterdagavond 25 januari 1975 voor de 2e maal een Carnavalsavond georganiseerd. De zaal was geheel versierd met slingers en ballonnen. Het was een bijzonder geslaagde avond, die door ongeveer 250 personen werd bezocht, waaronder Prins Carnaval Jan de Eerste. De muziek werd verzorgd door de HYZ-Combo en De Dauwtrappers. In verband met „Glaasje op, laat je rijden" had de commissie gezorgd dat er voor iedereen vervoer was. Bedankt heren voor deze Carnavalsavond. Op Goede Vrijdag (28 maart 1975) had de commissie 'n eieren- avond georganiseerd, waar ook de dames aanwezig waren. Weer milde gevers voor een groot aantal prijzen, zodat niemand met lege handen naar huis ging. Het bestuur zegt de leden van de Clubavondencommissie har telijk dank, dat door hun inspanning de leden zich op vrijdag avond kunnen ontspannen. TERREIN- EN ONDERHOUDSCOMMISSIE Door het bestuur was de commissie als volgt samengesteld: W. P. Deegen C. van Dekken N. Klok Jr. F. J. v. d. Meijden en H. G. A. Timman Het was een druk jaar, door de verbouwing van de arcade en de bouw van een nieuw Jeugdhome op het complex Voorland. Zonder de overige leden te kort te willen doen, werd het meeste werk verzet door de heren W. P. Deegen en N. Klok Jr. Namens het bestuur, alle heren bedankt voor het vele werk dat door hen werd verricht. REDACTIECOMMISSIE In de samenstelling van deze commissie kwam geen wijziging, zodat deze wederom bestond uit de heren: M. Middendorp M. J. W. Middendorp en J. van Praag In het afgelopen verenigingsjaar verscheen het Ajax-Nieuws 10 maal, namelijk: 10. juli 1974 1. september 1974 2. oktober 1974 3. november 1974 4. december 1974 5. januari 1975 6. maart 1975 7. april 1975 8. mei 1975 9. juni 1975 In nummer 4 werd uitgebreid aandacht besteed, ook door vele foto's, aan het feit, dat 9 december 1974 ons Stadion 40 jaar in gebruik was. Nummer 7 was geheel gewijd aan ons 75-jarig bestaan op 18 maart 1975. In het voorwoord van de Redactie-Commissie viel o.a. te lezen: Gaarne spreken wij de hoop uit, dat dit AJAX-NIEUWS een goede herinnering moge zijn bij MIJLPAAL 75 aan de weg die AJAX ging en zal blijven gaan de weg naar het hoogste niveau tot in lengte van dagen. De Redactie Ook in het afgelopen verenigingsjaar zette de heer Midden dorp Jr. zijn interviews voort. Hij sprak achtereenvolgens met de heren: Arie Haan, A. Boerkoel, Vader en Moeder Lens en Jan van Daal. Het blad werd vanzelfsprekend typografisch weer verzorgd en gedrukt bij de Drukkerij Grafica. U heeft zelf kunnen constateren, dat ons Clubnieuws er immer keurig verzorgd uitziet, waarvoor een woord van dank aan de heren Van Steenbergen mijns inziens zeer zeker op zijn plaats is. Namens het bestuur ook hartelijk dank aan alle medewerkers. ENQUÊTE-COMMISSIE Reglementair bestaat deze commissie uit de secretaris van de vereniging, de secretaris van de Keuzecommissie amateur-senio- resvoetbal en de secretaris van de Jeugdcommissie, respectieve lijk als voorzitter, secretaris en lid van de commissie. Door de verkiezing van de heer Boering tot commissaris Alge mene Zaken, werd deze vervangen door de nieuwe secretaris van de Jeugdcommissie, de heer J. Neefjes. De heren Boering (Neefjes) en Schoevaart zijn onderscheiden lijk ten nauwste betrokken bij het aannemen van jeugdleden en amateur-seniores-leden en omdat het aannemen van nieuwe on dersteunende leden praktisch beperkt blijft tot vrienden en bekenden van leden, was er voor de commissie geen aanleiding om te vergaderen over ballotage. CONTROLE COMMISSIE In de samenstelling van de commissie kwamen enige wijzigingen, zodat deze bij de aanvang van het seizoen 1974-1975 bestond uit de volgende heren: F. Bastaans C. J. Bieshaar E. W. Bormann F. J. P. de Breet G. Couton J. van Dalen C. Deegen C. van Dekken J. Duyn J. A. van Ginkel F. Grijzenhout W. H. Koek J. J. Ledegang M. Lindeman M. Markusse W. Meester T. M. Merk L. Slosser C. Snijder Ph. v. d. Stam J. L. Staneke J. H. de Sterke M. A. C. Theunissen A. Verkaart De heren controleren bij iedere toegang tot de tribunes of de suppoost voldoende aandacht besteedt dat de bezoekers voor zien zijn van een geldig plaatsbewijs voor de betrokken tribune. De heren blijven tot na 2 uur op hun post en alvorens naar boven te gaan wordt er met de hulp van 6 honden en hun begelei ders voor gezorgd, dat de dan nog aanwezige personen op het complex worden verwijderd. Een en ander is ten opzichte van verleden jaar een aanmerkelijke verbetering. Dinsdagavond 28 januari 1975 had penningmeester Timman alle 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 19