Ter gelegenheid van ons 75-jarig bestaan werd van 25 tot en met 31 mei 1975 een zeer sterk bezet Internationaal Jeugdtoer- nooi georganiseerd door een commissie, bestaande uit de heren (in alfabetische volgorde) D. J. Boering, N. Dalmulder, A. Kraan, J. C. Muller en H. A. Smit. De deelnemende verenigingen waren: Anderlecht, Barcelona, Benfica, Leeds United, Feyenoord, FC Den Haag, PSV en Ajax. De verenigingen waren verdeeld over 2 poules. Poule A: Ajax, Anderlecht, Barcelona en FC Den Haag. Poule B: Benfica, Feyenoord, Leeds United en PSV. De standen in de poules werden: Het toernooi werd gewonnen door PSV, met Ajax op de tweede plaats. Namens het bestuur woorden van dank aan de commissieleden en alle andere personen, die hebben medegewerkt om dit toer nooi feilloos te doen verlopen. De dank van het bestuur geldt ook voor de bedrijven, die door advertenties in het programmablad financiële steun gaven. Hieronder volgt nog een opgave van de andere toernooien, waar aan door de diverse elftallen werd deelgenomen en de daarin behaalde resultaten. 28-31 maart: FC Bellinzona Juniores A1 1e 30 maart: Sparta Juniores B1 2e 29-31 maart: Montaigu Juniores C1 9e 8 mei: Lijnden B-Pupillen 2e 8-10 mei: DSO Juniores B1 5e 10 mei: Rijswijk Juniores C1 1e 11 mei: Soest A-Pupillen 1e 17 mei: Rood-Wit A B-Pupillen 4e 17 mei: Rood-Wit A A-Pupillen 4e 17-19 mei: Haarlem Jong Ajax 3e 17-19 mei: Croix A- en B-jon. comb. 6e 31 mei-1 juni: Go Ahead Juniores B1 2e 1 juni: CVV Pupillen A1 en A2 1e Aan het slot van dit overzicht over de Juniores worden de Jeugd commissieleden en de trainers namens het bestuur gefeliciteerd met de behaalde successen en bedankt voor hun medewerking. AJAX PUPILLEN TOERNOOI Zaterdag 3 mei 1975 werd door de Jeugdcommissie voor de vierde maal een Pupillen-toernooi georganiseerd, waaraan werd deelgenomen door de A1 en A2 Pupillen van de verenigingen ADO, CVV, Feyenoord, Haarlem en Ajax. Zowel bij de A1 als bij de A2 Pupillen eindigde Feyenoord dus op de 1e en Ajax op de 2e plaats, zodat Feyenoord winnaar werd van de verenigingsprijs. Het ondersteunend lid, de heer Tepaske schonk aan onze pupillen een voetbaltas, hetgeen uiter aard bij de jongens in goede aarde viel. Namens het bestuur woorden van dank aan de jeugd-commissie- leden en allen die hebben medegeholpen om het toernooi te doen slagen. Het afgelopen verenigingsjaar was het de laatste maal dat de heer C. C. Kamlag optrad als leider van de Pupillen. Hij wordt de exploitant van de kantine in het nieuwe clubgebouw op het complex Voorland, waardoor hij noodgedwongen na 15 jaar zijn functie ter beschikking stelde. Carel werd echter bereid gevon den om de vrij omvangrijke administratie van de Pupillen te blijven verzorgen. De heer Kamlag is in dit kalenderjaar 40 jaar lid van de ver eniging, waarvan dan de laatste 15 jaren leider van de Pupillen. Op de agenda van de Jaarvergadering van de ledenraad staat een voorstel van het bestuur om de heer Kamlag te benoemen tot lid van verdienste, op grond van de aan de vereniging bewezen diensten. Een onderscheiding die hem mijns inziens ten volle toekomt. Tot slot, namens het bestuur, hartelijk dank aan de leden van de Jeugdcommissie, die tezamen met de heer Kamlag in het afgelopen verenigingsjaar hun krachten hebben gegeven aan het pupillen-voetbal. FINANCIËLE COMMISSIE Op 1 juli 1974 bestond de commissie uit de heren: J. A. Bouwens; G. Fischer en Drs. L. M. van Wijk. In onderling overleg trad de heer Bouwens op als voorzitter van de commissie. In de jaarvergadering van de ledenraad van 5 september 1974 werd de heer Bouwens voor 3 jaren herkozen. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de heer Drs. L. M. van Wijk, die zich herkiesbaar heeft gesteld. In de loop van het afgelopen verenigingsjaar werd meerdere malen door penningmeester Timman telefonisch contact opge nomen met voorzitter Bouwens van de Commissie omtrent finan ciële aangelegenheden. Alle besprekingen verliepen in een prettige sfeer. Namens het bestuur een woord van dank aan de heren voor hun werk op het financiële vlak verricht voor de vereniging. TOTO-COMMISSIE Op 1 juli 1974 bestond de commissie uit de navolgende heren: F. Kubin; F. C. Molema en G. J. Hulcher. Omdat per 1 september 1974 de lotto van start ging, waardoor de werkzaamheden toenamen, besloot het bestuur de commissie uit te breiden. De heren J. Slauerhof en C. W. F. Timman waren bereid lid van de commissie te worden. Het is mij van nabij bekend dat het verzorgen van de toto en de lotto een hele klus is. Bij afwezigheid van één van de heren door vakantie of ziekte was de heer Schappert immer bereid om als invaller te fungeren. In de vergadering van de ledenraad van 15 mei 1975 werden de heren Kubin, Molema en Schappert met algemene stemmen benoemd tot lid van verdienste op grond van de aan de ver eniging bewezen diensten. Met hoeveel de opbrengst is vermeerderd door het gaan mee draaien van de lotto is mij niet bekend, maar dat zult u wel vernemen uit het financieel jaarverslag van de penningmeester. Ook vanaf deze plaats namens het bestuur woorden van dank aan de heren voor hun activiteiten. CLUBAVOND-COMMISSIE In het afgelopen verenigingsjaar kwam er geen wijziging in de samenstelling van deze commissie, zodat deze wederom be stond uit de heren: C. J. la Fleur, voorzitter; F. Louwaard; K. W. van Hourik en K. W. v. d. Toorren. De heer J. H. Westrik bleef als gedelegeerde van het bestuur deel uitmaken van de commissie. De heren La Fleur, Louwaard en Van der Toorren hebben aan het bestuur medegedeeld, dat zij hun functie ter beschikking stelden. Gezien hun leeftijd en gezondheid waren zij van mening dat anderen maar eens hun plaats moesten innemen. Op de slotavond van dit seizoen was voorzitter Van Praag aan wezig om hun toe te spreken, te bedanken en geschenken te 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 18