after shave Zaterdags Pupillen Al Pupillen A2 Pupillen A3 Pupillen A4 Pupillen BI Administratie C. Harms H. Bijvank Jr. J. H. Helman W. v. d. Geest nog in te voorzien C. C. Kamlag Algehele reserve, toezicht op het complex Voorland en ont vangst van de scheidsrechters: B. Tak. Secretaris van de commissie blijft de heer J. Neefjes Jr. De Juniores Al hadden reeds 17 achtereenvolgende wedstrijden gewonnen, alvorens zij op 6 april 1975 in de uitwedstrijd tegen RCH met een gelijk spel (33) genoegen moesten nemen. Op 13 april 1975 eindigde de wedstrijd tegen Meervogels in een 41 overwinning, waardoor het ongeslagen kampioenschap een feit werd. Om te mogen deelnemen aan de wedstrijden om het Kampioenschap van Nederland moesten eerst nog 2 wedstrijden tegen DWS-Juniores A1 (kampioen van de andere afdeling) met eerr voordelig totaal-resultaat worden beëindigd. In de 1e wed strijd (thuis) stond het 5 minuten voor tijd nog 10 voor DWS, maar door 2 doelpunten van Gerard Staats werd de eindstand toch nog 21 voor Ajax. Ook in de 2e wedstrijd (uit) wist DWS een 10 voorsprong te nemen. Vlak na rust maakte een DWS-er hands in het straf schopgebied en de strafschop werd door Tamahata benut (11). Even voor het eindsignaal kopte Gerard Staats uit een voorzet van Jan Letcher raak, waardoor ook deze wedstrijd met 21 werd gewonnen. Dit gunstige resultaat was mede te dan ken aan keeper Tervoort, die zijn doel voortreffelijk verdedigde. Door het resultaat van beide wedstrijden verkreeg Ajax het recht om deel te nemen aan de wedstrijden om het Kampioen schap van Nederland, die op zaterdag 7 en zondag 8 juni 1975 in het Sportcentrum van de KNVB te Zeist werden gespeeld. De andere kampioenen waren ADO, Emmen, Go Ahead, PSV en Venray. De wedstrijden trokken veel belangstelling van familie leden van de spelers. De totale resultaten leidden tot de volgende eindstand: Ajax Go Ahead PSV ADO Emmen Venray 8 18—1 8 8—0 5— 2 6— 8 4—14 2—18 Onze Juniores Al waren hierdoor voor de 2e maal in successie Kampioen van Nederland geworden bij de interregionale jeugd. De Juniores A2 moesten hun laatste competitiewedstrijd, uit tegen Uithoorn, winnen om kampioen te worden. Bij een gelijk spel kon Blauw-Wit, dat tegen Uithoorn gelijk had gespeeld, nog in punten gelijk komen. Door dit resultaat waren onze jongens gewaarschuwd en in een prima gespeelde wedstrijd kwam het einde met een 51 overwinning, zodat het kampioenschap binnerr was. Gelijktijdig met de Juniores A1 werd op 13 april 1975 ook de Juniores B1 ongeslagen kampioen door een 21 overwinning op DWS. Jammer genoeg werd de voorlaatste wedstrijd, enigszins ongelukkig, met 10 van WA verloren, zodat het ongeslagen kampioenschap uiteindelijk de mist inging. De Juniores C3 eindigde de competitie gelijk met de Juniores C1 van Neerlandia. De beslissingswedstrijd werd op 7 juni 1975 met 30 gewonnen, zodat ook dit elftal kampioen werd. Het laagste Juniores-elftal, de C4, wilde niet achterblijven en won alle 18 wedstrijden (doelcijfers 1307). Ze werden dus ongeslagen kampioen met 9 punten voorsprong op nummer 2, de Juniores C1 van de vereniging CTO '70. Van de 8 jeugdeltallen behaalden dus 5 elftallen het afdelings kampioenschap en wel de Juniores A1 (ongeslagen), A2, B1, C3 en C4 (ongeslagen). Voorwaar een resultaat waarop de Jeugdcommissie trots kan zijn. Namens het bestuur hartelijke felicitaties aan de spelers, de Jeugdcommissieleden en aan de trainers. Voor de volledigheid de eindstand in de competitie 1974-1975 van de 8 jeugdelftallen. Juniores A1 Juniores A2 Juniores B1 Juniores B2 Juniores C1 Juniores C2 Juniores C3 Juniores C4 gesp. 22 18 18 17 18 15 20 18 146 pnt. 42 32 32 19 29 20 34 36 plaats 1e 1e 1e 5e 2e 3e 1e 1e 244 Ook dit jaar waren St. Nicolaas en zijn knecht bereid gevonden om zaterdagmiddag 23 november 1974 een bezoek aan onze jeugd (C-Juniores en alle Pupillen) te brengen in het restaurant van ons Stadion. De Goedhiligman en zijn knecht werden door de jeugd met luid gezongen Sinterklaasliedjes verwelkomd. Verschillende spelertjes werden vermanend toegesproken. Als geschenk had Sint o.m. een boekje over Piet Keizer mede gebracht. Namens het bestuur hartelijk dank aan de Sint en zijn knecht voor hun jaarlijkse bezoek. De muziek voor deze middag werd middels grammofoonplaten verzorgd door de heer Van Mourik, terwijl de heer Verburgt tijdens het bezoek van de Sint onze jeugd bij hun zang op de piano begeleidde. Beide heren hartelijk dank voor hun mede werking. De wederom door de Jeugdcommissie, in nauwe samenwerking met de heren trainers, georganiseerde instuifdagen zijn een enorm succes geworden. Vele spelertjes haalden het niveau om lid te worden van onze vereniging en laten wij hopen, dat zij zch ontwikkelen tot talentvolle spelers. ROC H AS-PA RIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 17