Bij de Rondvraag werden door de volgende leden vragen gesteld over de achter hun naam gestelde onderwerpen. Neefjes: interview Kraay in Telesport, scouting. Middendorp: voldoende service publiek. Brandsteder: overkapping staantribunes. Van Wijk: gemeente-garantie voor internationaal jeugdtoernooi. Hierna wordt de vergadering door voorzitter Van Praag gesloten. Vergadering, gehouden op 15 mei 1975 Nadat hij de aanwezigen welkom heeft geheten, deelt voorzitter Van Praag mede, dat de leden Van Deijck en Smit bericht van verhindering hebben gezonden. Ere-voorzitter Koolhaas en de ere-leden De Jongh en Volkers hebben eveneens bericht van verhindering gezonden. Hij begroet hierna de ere-leden De Boer Sr. en Geudeker, alsmede de bestuursleden Boering en Kraan. Later komt ook nog het ere-lid Vunderink ter vergadering. Hij herdenkt met enige ogenblikken stilte het ere-lid F. H. W. de Bruyn, na diens verdienste voor Ajax te hebben gememoreerd. Hij behoeft nauwelijks te zeggen dat bij het bestuur teleurstelling bestaat over het behaalde resultaat in de competitie met zijn vele ups en downs. De zaak De Wit loopt nog steeds, maar de Rechtbank heeft de uitspraak bepaald op 20 mei a.s. In de vergadering van 12 februari jl. heeft hij toegezegd, dat hij de heer Kraay zou vragen of deze in de volgende vergadering van de ledenraad zijn visie zou willen geven op zowel het afge lopen als het komende seizoen. De heer Kraay is aanwezig en daarom stelt hij voor om punt 4 van de Agenda te wijzigen in 4b en bij punt 4a de heer Kraay het woord te geven. De vergadering gaat met dit voorstel akkoord. De secretaris deelt mede, dat als ingekomen stuk alleen een brief van 13 mei 1975 is ontvangen van de heer P. van Deijck, waarin hij bericht nog steeds verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Besloten wordt hem telegrafisch een spoedig herstel toe te wensen. De notulen van de vergadering van 12 februari 1975 worden, na een kleine aanvulling op verzoek van de heer Potharst, door de voorzitter gearresteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Nadat de voorzitter de heer Kraay welkom heeft geheten, geeft deze een zeer uitvoerig exposé omtrent de door hem in de af gelopen periode gedane aankopen en werpt een blik vooruit op het komende seizoen. Hij doet ook mededeling over de aangetrokken nieuwe trainers, het trainingsschema en dat de heer Koppelaar weer de loop training gaat verzorgen. De vragen gesteld door de heren Van Dijk, Bouwens, Catz, Pot harst, Klok, Schoevaart, Boerkoel, Hordijk, Middendorp en Lam- bregts werden door de heer Kraay vlot en vaardig beantwoord. De ledenraad geeft zijn waardering te kennen door applaus. Na de pauze gaat de ledenraad met algemene stemmen akkoord met het voorstel van het bestuur om de contributies, de bij dragen, alsmede het entreegeld voor nieuwe leden voor het ver enigingsjaar 1 juli 1975 tot en met 30 juni 1976 conform het lopende verenigingsjaar vast te stellen. Voorzitter Van Praag herinnert eraan dat over het voorstel het voormalig bestuurslid, de heer J. Hordijk, met ingang van 18 maart 1975, te bevorderen van lid van verdienste tot ere-lid reeds een schriftelijke stemming heeft plaatsgevonden, waarbij meer dan 80% van de geldig uitgebrachte stemmen voor het voorstel werden uitgebracht, zodat het zijns inziens een vol dongen feit is dat hij nu dus met een hamerslag kan afdoen. Applaus. Op voorstel van de leden Been, Boerkoel, Bruijnesteijn, Kamlag en Schoevaart worden de leden F. Kubin, F. C. Molema en L. P. Schappert met algemene stemmen benoemd tot lid van verdienste op grond van aan de vereniging bewezen diensten. Vervolgens verstrekt voorzitter Van Praag gegevens over de trip naar Indonesië. Penningmeester Timman geeft een financieel overzicht over de periode 1 juli 19741 april 1975. De heer Kraan informeert de vergadering terwijl gelijktijdig aan de leden het draaiboek van het toernooi wordt uitgereikt omtrent het laatste nieuws betreffende het internationaal jeugd toernooi, dat ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Ajax wordt gehouden van 2531 mei 1975. Voorzitter Van Praag maakt de toernooicommissie een compli ment voor al het werk dat is verzet. Hij deelt nog mede, dat het Gemeentebestuur vrijstelling van de vermakelijkheidsbelasting heeft verleend. Hierna geeft hij een uiteenzetting omtrent de gerezen moeilijkheden betreffende de eventueel te spelen na- competitie voor een plaats in het UEFA-Cup-toernooi. De heer Potharst vraagt inlichtingen omtrent het artikel in De Volkskrant van jongstleden zaterdag waarvan de kop luidt: „Le denraad Ajax in de aanval." Voorzitter Van Praag antwoordt na het stuk te hebben voorgelezen dat hij naar aanleiding van dit artikel, heden middag in de gehouden Persconferentie het volgende heeft ge zegd: „Gewoonlijk ben ik niet zo lief voor de pers, maar deze keer wil ik een compliment geven aan Het Algemeen Dagblad, Het Parool en De Telegraaf, dat zij het telefonisch binnen gekomen anonieme bericht niet hebben geplaatst, hetgeen een andere krant in zijn ochtendblad van jongstleden zaterdag wel heeft gedaan." De heer Potharst vraagt vervolgens waar het naar toe gaat als een reporter tijdens de rust van een wedstrijd de scheidsrechter een microfoon voorhoudt om hem te interviewen. De heer Van Praag antwoordt, dat de KNVB dergelijk soort interviews direct daarna uitdrukkelijk heeft verboden. Na de vraag van de voorzitter of de aftredende leden van de ledenraad zich herkiesbaar stellen, blijkt dat alleen de heer W. P. Deegen zich niet herkiesbaar stelt. De heer Brandsteder deelt mede, dat Ajax na nieuwe be sprekingen deelneemt aan het in augustus te houden interna tionaal voetbaltoernooi, dat wordt gehouden ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Amsterdam. De heer Potharst bedankt de heer Brandsteder voor zijn inter mediair in deze. Applaus. Tijdens de Rondvraag stelden de volgende leden nog vragen over het onderwerp, dat achter hun naam is vermeld. Middendorp: rapport Structuurcommissie. Lambregts: het naar buiten slecht overkomen van Kraay. Schoevaart: nieuwbouw Jeugdhome op Voorland. Klok: ontbreken foto ledenraad in jubileumnumer van het Ajax- Nieuws. Geudeker: ontbreken van een foto van de ere-leden in het jubi leumnummer. Fischer: Perscommuniqué. Van der Zwaag: transfer Varga en kantinewagens. Potharst: inspraak spelers bij verlenging contract Kraay; wenst ontheven te worden van zijn lidmaatschap van de Commissie van Goede Diensten. Leentvaar: wenst deze ontheffing ook. De heer Potharst zal in de eerstvolgende vergadering van de ledenraad met een voorstel komen om de Commissie van Goede Diensten op te heffen. Hordijk: bouwcommissie. Lambregts: urinoirs. Kraan: pupillentoernooi op 3 mei en amateur-seniores-toernooi op 8 mei 1975. Nadat voorzitter Van Praag de elftallen, die tijdens de Pinkster dagen deelnemen aan toernooien, en hun begeleiders een goede reis en veel succes heeft gewenst, sluit hij met een „Wel thuis" de vergadering. Hiermede ben ik aan het einde gekomen van mijn verslag van de werkzaamheid van de ledenraad in het afgelopen verenigings jaar. Aan u ter beoordeling of ik erin geslaagd ben u daarmede een voldoende inzicht te hebben gegeven omtrent die werkzaam heid.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 13