AMSTEL BIER BRILLEN Oogmeting „Quatre-Vingts' Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen Bar-Restaurant Recepties, Lunches, Diners Noorddammerlaan 80 Amstelveen-Bovenkerk Telefoon 020-454881 Klaas C. Alberts Wim H. v. d. Velde AMCTII.BftOUWEB.IJ Vergadering, gehouden op 12 februari 1975 Voorzitter Van Praag heet om kwart over acht de aanwezigen welkom, in het bijzonder de ere-leden Geudeker, De Jongh, Volkers en Vunderink, alsmede zijn medebestuursleden Boering en Kraan. Hij deelt vervolgens mede: dat ere-voorzitter Koolhaas, die in het ziekenhuis was opge nomen, gelukkig weer thuis is, maar dat hij vanavond nog niet aanwezig kon zijn; dat de leden Van Deijck (ziekte), Van Eijden (ziekte), Hordijk (vakantie) en Lambregts (zakenreis) niet aanwezig konden zijn; dat het ere lid De Boer Sr. met vakantie in het buitenland ver toeft. De secretaris deelt mede, dat er een brief is ontvangen van de heer J. van Zanten. Op verzoek van de voorzitter zal deze wor den voorgelezen bij de behandeling van punt 5 van de Agenda. Bovendien is er een voorstel ontvangen van 5 leden van de raad om de leden F. Kubin, F. C. Molema en L. P. Schappert te be noemen tot lid van verdienste. De voorzitter stelt voor punt 4 van de agenda te wijzigen in 4a en dit voorstel te behandelen als punt 4b, waarmede akkoord wordt gegaan. De notulen van de vergadering van 17 december 1974, bestaan de uit 30 bladzijden en teruggelezen van de band, worden on gewijzigd door de voorzitter gearresteerd onder dankzegging aan de samenstellers. De heer Leentvaar zegt dat de notulen niet zo uitgebreid be hoeven te zijn. Het behoort een schriftelijk verslag te worden van hetgeen in een vergadering is behandeld, gezegd en besloten. Méér is zonde van de tijd, de energie en het geld. (Noot secretaris: U ziet hoe moeilijk het is om het iedereen naar de zin te maken, want in de vergadering van 17 december 1974 beklaagde de heer Klok zich over de kortheid van de no tulen van 14 november 1974). Bij de behandeling van het voorstel, gedaan door 5 leden van de ledenraad, om de bestuursleden Van Praag, Westrik, Timman en Kraan met ingang van 18 maart 1975 te benoemen tot ere lid, verlaten deze heren de vergadering en neemt de 1e plaats vervangend voorzitter Mr. Dr. E. W. Catz de leiding van de vergadering over terwijl de heer Boering als secretaris ad hoe zal fungeren. Na terugkomst van de 4 bestuursleden in de vergadering deelt de heer Catz mede, dat het voorstel bij acclamatie werd aan genomen. De heer Van Praag bedankt, ook namens zijn mede bestuursleden voor deze eervolle onderscheiding. Betreffende het voorstel om de heren Kubin, Molema en Schap pert te benoemen tot lid van verdienste, acht men het juister om het voorstel te plaatcen op de agenda van de eerstvolgende vergadering. In zijn algemeenheid vindt men het onjuist dat een ingezonden brief met een dergelijk voorstel zo maar direct zou worden behandeld, zonder dat de leden daarover van te voren overleg hebben kunnen plegen. Voorzitter Van Praag geeft een zeer uitvoerig verslag van de gang van zaken rondom het plan om te komen tot een inter nationaal voetbaltoernooi op 8 en 10 augustus ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Amsterdam. De heer Brandsteder is van mening dat Ajax aan een dergelijk toernooi behoort deel te nemen en dat hij nog wel een mogelijk heid ziet om Ajax op de plaats van 1 van de 4 reeds aangewezen deelnemers te krijgen. De vergadering is van mening dat deze poging dient te worden ondernomen. Voorzitter Van Praag stelt vervolgens aan de orde de brief van 27 januari 1975 van Mr. J. H. Jonker, abusievelijk gericht aan Mr. Dr. E. W. Catz en waarin deze vraagt om als raadsman van de heer A. de Wit bepaalde stukken te mogen ontvangen. Het bestuur heeft Mr. Jonker geantwoord dat het krachtens de reglementen van de vereniging niet bevoegd is, noch op grond van enig ander voorschrift verplicht is, aan het verzoek te vol doen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van der Zwaag deelt voorzitter Van Praag mede op welke gronden het contract met de heer Kraay met een jaar werd verlengd. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 12