Jongh, Volkers en Vunderink en de bestuursleden Boering en Kraan. Voorzitter Van Praag zegt in zijn openingswoord, dat hij niet wil verhelen dat enige van onze spelers toch wel een enigszins geestelijk vermoeide indruk maken, tengevolge van de deelname aan de wedstrijden om het Wereldkampioenschap, maar dat gelukkig we ons gisteravond hebben kunnen plaatsen voor de volgende ronde voor de UEFA-Cup. Hij complimenteert de heren Middendorp Sr. en Jr. voor de samenstelling van het jaarboekje, dat in het kort de geschiedenis van Ajax bevat en dat in het buitenland op de persconferenties zeer veel aftrek heeft. Nadat hij nog heeft medegedeeld, dat in de loop van de ver gadering een uitvoerige uiteenzetting zal worden gegeven over de gerezen moeilijkheden met Piet Keizer, waarbij de technisch- directeur de heer Kraay aanwezig zal zijn, verklaart hij de ver gadering voor geopend. Voorzitter Van Praag stelt voor om een ingekomen brief van Mr. J. H. Jonker, betrekking hebbende op de zaak-De Wit, te behandelen bij punt 5, waarmede akkoord wordt gegaan. Hij zegt vervolgens dat de installatie van nieuwe leden niet gepaard gaat met een zwaardslag, maar dat hij beide leden, de heren W. P. Deegen en G. Leentvaar, niettemin van harte welkom heet in de ledenraad en dat hij de herkozen leden feliciteert met hun herbenoeming. De notulen van de vergadering van 5 september 1974 worden, nadat nota is genomen van enige door de leden Been en Volkers voorgestelde aanvullingen, door de voorzitter vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. De leden Mr. Dr. E. W. Catz en J. H. Potharst worden herkozen tot respectievelijk 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad. Hierna geeft de heer Kraay een chronologisch overzicht van alle besprekingen, die hij met Piet Keizer heeft gevoerd. De heer Catz zegt dat hij na deze uiteenzetting een uitstekend beeld van deze zaak heeft gekregen. De heer Fischer merkt op, dat hij misschien niet namens alle leden van de raad spreekt, maar dat ze achter het door de heer Kraay gevoerde beleid staan en dat Keizer uitermate dankbaar mag zijn over de wijze waarop het bestuur hem heeft behandeld. Bij brief van 28 oktober werd door Mr. J. H. Jonker een beroep schrift overgelegd, namens de heer De Wit, tegen het besluit van het bestuur van 19 september 1974 om hem uit het lid maatschap te ontzetten. Besloten wordt de heer De Wit mede te delen: dat hij vanzelfsprekend de gelegenheid krijgt zich te verdedigen in de ledenraad waarin zijn beroep zal worden behandeld, maar dat de reglementaire bepalingen niet toestaan dat hij zich laat vergezellen door zijn raadsman, noch het horen van getuigen. De voorzitter deelt mede dat de 3 bestuursleden, die lid zijn van de ledenraad, te zijner tijd uiteraard niet zullen deelnemen aan de stemming omtrent het door het bestuur gevoerde beleid om de heer De Wit te ontzetten uit het lidmaatschap: Bij de Rondvraag voeren onderstaande leden het woord over de achter hun naam vermelde onderwerpen. Van Wijk: rapport gemeentebestuur betreffende het betaald voet bal te Amsterdam. Klok: contract met O.S., gereserveerde plaatsen in het O.S. voor leden, die hebben betaald voor een gereserveerde plaats in het Ajax-Stadion. Middendorp: citeert artikel uit „De PSV-er", betrekking heb bende op een in 1934 door Ajax tegen The Corinthians gespeelde wedstrijd. Schoevaart: internationaal jeugdtoernooi. Potharst: transfers, artikel Maarten de Vos in „Accent" omtrent bejegening Leo Horn door de secretaris. Vorenstaande vragen werden tot tevredenheid beantwoord. Omstreeks 11.00 uur sloot de voorzitter de vergadering. Vergadering, gehouden op 17 december 1974 Bericht van verhindering was ontvangen van de leden P. van Deijck (ziek) en A. J. Bouwens (zakelijke redenen). Ook ere voorzitter Koolhaas had bericht van verhindering gezonden. Wel aanwezig waren de ere-leden De Boer Sr., Geudeker, De Jongh, Volkers en Vunderink en de bestuursleden Boering en Kraan. Een voorstel van 10 leden van de raad om twee ondersteunende leden, te weten de heren C. Deegen en W. Meester, te benoemen tot werkend lid zal worden behandeld bij punt 5 van de agenda. Na enige bemerkingen van de leden Potharst, Klok en Midden dorp worden de notulen van de vergadering van 14 november 1974 door de voorzitter vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. De heer Klok kan zijn goed keuring aan de notulen niet geven, omdat hij deze niet uitgebreid genoeg vindt. Het gelangrijkste punt is de behandeling van het eerder genoem de beroepschrift, ingediend door de heer A. de Wit, tegen het besluit van het bestuur van 19 september 1974 om hem te ont zetten uit het lidmaatschap, op grond van het bepaalde bij arti kel 12, lid d, van het huishoudelijk reglement. De heer De Wit is op deze vergadering uitgenodigd. Tijdens zijn verdediging voert de heer De Wit enige argumenten aan, die hij tegen het bestuursbesluit van 19 september 1974 heeft. Vele leden van de raad stelden vragen aan de heer De Wit ter toelichting op zijn argumenten. Na het vertrek van de heer De Wit werd na een uitvoerige gedachtenwisseling, bij meerderheid van stemmen, het beleid van het bestuur in deze goedgekeurd en het beroep van de heer De Wit ongegrond verklaard. Voorzitter Van Praag deelde mede, dat naar zijn mening geen bezwaar bestond tegen benoeming van een Commissie van Goede Diensten. Vervolgens wordt een voorstel behandeld, ingediend door 10 leden van de raad, om de ondersteunende leden C. Deegen en W. Meester op grond van aan de vereniging bewezen diensten te benoemen tot werkend lid. Voorzitter Van Praag zegt dat van bestuurszijde geen enkel bezwaar bestaat tegen dit voorstel, maar dat het bestuur daar nog graag aan toe wilde voegen de heren C. J. Bieshaar, C. van Dekken en B. Janssen. Onder applaus worden de 5 heren met algemene stemmen tot werkend lid benoemd. Bij de Rondvraag geeft de heer Timman een tussentijds financieel overzicht per 31 oktober 1974. De volgende leden stellen nog vragen over het onderwerp dat achter hun naam is vermeld. De vragen werden tot tevredenheid beantwoord. Van Wijk: inrichting spelershome. Middendorp: ledenraad tijdig inlichten indien zich in de toekomst een soortgelijke zaak voordoet als De Wit. Hordijk: transfer Notten. Boerkoel: notulen in handen van journalist. Fischer: huishoudelijk reglement wijzigen. Klok: uitgebreidheid van notulen. Van der Zwaag: Jan Mulder. Potharst: De Wit ingelicht over besluit ledenraad etc. Kamlag: Cruyff. Hierna geeft de heer Kraan een uitvoerig verslag van de stand van zaken betreffende het internationaal jeugdtoernooi. Voorzitter Van Praag, als laatste spreker, stelt de ledenraad in kennis van de moeilijkheden die zijn gerezen bij de onder handelingen omtrent de deelname van Ajax aan het internatio naal voetbaltoernooi, dat op 8 en 10 augustus 1975 zal worden gehouden ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Am sterdam. Hierna sluit hij de vergadering, wenst iedereen prettige Kerstdagen, een goed uiteinde van het jaar 1974 en een voor treffelijk 1975. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 11