sltlits sltlits sltlits Bennie M henri henri henri SiïlïtS henri henri HENRI VOOR SFEER EN MÉÉR! BELFORT RESTAURANT-HOTEL ROSARIUM AMSTELPARK DE HOP AMSTELPARK HENRI SMITS CATERING SERVICE Sigarenmagazijn uennie Huiler Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto - inleveringsadres voor Ajax-B.P.C.-Spartaan - Maccabi - S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 antwoord, bedankte voorzitter Van Praag hem met zijn prachtige stuk werk. Applaus. De heer Bouwens las het door de Financiële Commissie op gemaakte rapport voor betreffende haar werkzaamheid en be vindingen. Aan het slot adviseerde de commissie de penning meester en de overige bestuursleden décharge te verlenen. Een advies waaraan door de ledenraad met algemene stemmen gevolg werd gegeven. Na een korte discussie wordt de door de Financiële Commissie reeds goedgekeurde begroting ongewijzigd vastgesteld. Bij punt 8: Bespreking Bestuursbeleid, werd onder meer het woord gevoerd door de leden Potharst (scouten en transfers), Van Wijk (bedenkelijke mutaties in het ledenbestand). Hierna leest voorzitter Van Praag een aantal brieven voor, be trekking hebbende op het artikel in De Nieuwe Revu en doet vervolgens mededeling van een door hem opgestelde motie. De heer Geudeker zegt: dat deze motie een belediging voor hemzelf (Van Praag) is; dat de leden het volle vertrouwen in hem hebben; dat de leden er daarom geen enkele behoefte aan hebben om dit in een motie te bevestigen. (Applaus). Penningmeester H. G. A. Timman werd, bij enkele kandidaat stelling, wederom voor 3 jaren herkozen. Zomaar in de Amsterdamse Beethovenstraat Verrassende keuken, redelijke prijzen, air-cond. 3 minuten van het RAI Congrescentrum Geopend van 10 tot 24 uur, zondags gesloten Beethovenstraat 55 - Tel. 020-791706 Het gemakkelijkst bereikbare trefpunt voor zakenlunches, recepties en partijen Internationale keuken. Hotel alle kamers met douche en toilet Restaurant geopend van 8 tot 24 uur, ook zondags Surinameplein 53 - Tel. 020-174333 Het fleurigste steakhouse van Amsterdam Gemoedelijke herbergsfeer met terras en rozentuin. Grill-specialiteit. Rustiek café Uniek voor zakenlunches en recepties 400 parkeerplaatsen Geopend van 10 tot 24 uur Europaboulevard, Park-ingang t.o. de grote hotels - Tel. 020-444085 Uniek in Nederland. Helemaal buiten tussen de vogels en toch in Amsterdam Café-restaurant met pergola en groot zonneterras met ligstoelen aan de karpervijver met fontein, om zo maar eens te zonnen of voor een onvergetelijke trouwreceptie Europabouievard, Park-ingang t.o. de grote hotels - Tel. 444550 Gespecialiseerd in de verzorging van uw parties bij u thuis, in bedrijf of kantoor. O.a. zaken lunches, diners, recepties, koude buffetten, hors d'oeuvres, cocktail snacks enz. Beethovenstraat 55 - Tel. 020-791706 Voor de functie van Commissaris Amateur-voetbal waren de leden A. R. Been en A. Kraan kandidaat gesteld. Na telling van de stembriefjes bleek dat op de heer Been 6 en op de heer Kraan 17 stemmen waren uitgebracht, zodat laatstgenoemde weer gedurende 3 jaren commissaris Amateur-voetbal blijft. De heren Boering en Brandsteder waren kandidaat gesteld voor de vacature van Commissaris Algemene Zaken. Op de heer Boering werden 12 en op de heer Brandsteder 11 stemmen uit gebracht, zodat de heer Boering precies met de volstrekte meerderheid was gekozen. De heer J. A. Bouwens werd weer voor 3 jaren als lid van de Financiële Commissie gekozen, omdat hij bij de gehouden stem ming 19 stemmen kreeg tegenover de heer Van der Zwaag 3 stemmen. Later bleek dat de heer Van der Zwaag zich als kandidaat beschikbaar had gesteld door een minder goede voor lichting. Vanzelfsprekend bleef het Ajax-Nieuws ons officieel orgaan. Aangezien er geen tegenkandidaten waren gesteld, werden de leden van de Redactie, te weten de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag, bij enkele kandidaatstelling weer voor 1 jaar herkozen. Voordat met de Rondvraag werd begonnen werd een brief van 5 september 1974 van de heer M. J. W. Middendorp voorgele zen, die een motie bevatte waarin werd voorgesteld om vooruit lopende op een eventuele wijziging van het structuurbeleid der vereniging, de ledenraad, ter bevordering van een betere com municatie dan tot nu toe, met of zonder agenda, telkens na een periode van 6 weken doch uiterlijk binnen 8 weken te rekenen vanaf de datum van de vorige vergadering, bijeen te laten komen. Voorzitter Van Praag zegt dat reglementair tenminste 2 ver gaderingen per verenigingsjaar moeten worden gehouden. In het voorgaande verenigingsjaar zijn 6 vergaderingen gehouden en dit jaar zullen er ook wel weer ongeveer zoveel worden ge houden. Hij vraagt of iedereen er mede akkoord gaat als hij namens het bestuur verklaart, dat de ledenraad aan zijn trekken zal komen, door niet minder te vergaderen dan de laatste jaren gebruikelijk is, totdat hierin eventueel een wijziging wordt ge bracht door aanneming van een structuur- en reglementswijzi ging. De aanwezigen gaan allen hiermede akkoord. Bij de Rondvraag worden vragen gesteld door de volgende leden: (het door hen aangesneden onderwerp is bij de naam vermeld) Potharst: arbitragecommissie, transfersom, sponsoring interna tionaal jeugdtoernooi, pensioenverzekering personeel, ballen- jongens. Van Dijk: herdruk huishoudelijk reglement. Schoevaart: bouw clubhuis Voorland. Been: scouting. Hordijk: contractspelers, spelen van de wedstrijd tegen FC Twen te in het Olympisch Stadion. Boerkoel: gereserveerde plaatsen voor ledenraadsleden in de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering. Lambregts: noot op convocatie jaarvergadering ledenraad, na men van voorstellers vermelden bij de gestelde kandidaten, interviews zelf op de band opnemen. Vunderink: huidige samenstelling van de Terrein- en Onderhouds- commissie. Kraan: kandidaatbespreking, internationaal jeugdtoernooi. Van Praag: eventuele ontzetting uit het lidmaatschap van de heer A. de Wit. Vergadering, gehouden op 14 november 1974 Bericht van verhindering was ontvangen van de leden P. van Deijck (ziek), A. W. van Dijk (ziek), J. de Boer Jr. (zakenreis in het buitenland), J. A. Bouwens en A. J. van Eijden (zakelijke redenen). Ere-voorzitter Koolhaas had laten weten, dat hij tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Wel aanwezig waren de ere-leden De Boer Sr., Geudeker, De 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 10