ROCHAS monsieur after shave stelling bij de wedstrijden, wat mij en zeker ook de spelers zo bijzonder ge troffen heeft is de geweldige bekendheid en populariteit die Ajax ook in Indonesië heeft. Als ik u nu vertel dat bij de wed strijd tegen Manchester United, wat tus sen twee haakjes ondanks de warmte een geweldige wedstrijd is geworden, vanuit die 130.000 aanwezigen alsmaar geroe pen werd (en hoe!): Ajax Ajax Ajax dan zult u zich wellicht kunnen voorstellen dat ik mij, gezeten naast de voorzitter van Manchester United, tegen over deze wel wat gênant gevoelde. Maar de zeer sympathieke Engelse praeses stel de mij gerust met de mededeling dat hij het met Manchester United ook nog eens zover hoopte te brengen. De wedstrijd van Ajax tegen het Indone sische elftal werd bijgewoond door Presi dent Suharto. Bij alle overige wedstrijden hij heeft er niet één gemist was Minister Malik (Buitenlandse Zaken) aan wezig, een bijzonder aangename man, die zich steeds weer op zeer prettige wijze met ons heeft onderhouden. De voorzitter van de Indonesische Voetbalbond, gene raal Bordosono, die tevens secretaris is van President Suharto, heeft uiteraard ook alle wedstrijden bijgewoond. De cadeaux die wij hadden meegenomen, zijn door allen op de meest enthousiaste wijze ontvangen. Ons Jubileum-nummer van het clubblad, daarvoor waren zoveel gretige handen, was zoveel belangstelling, als we duizend exemplaren hadden mee genomen, was dit nog niet voldoende ge weest. De Delfts-blauwe borden met de befaamde Nederlandse molen erop werden o.a. door President Suharto met niet min der blijdschap in ontvangst genomen. Alles bij elkaar kan worden vastgesteld, dat Ajax in Indonesië een geweldig goede beurt heeft gemaakt. Men heeft ons ver zekerd dat, zo we dit willen, wij over twee jaar gaarne weer door hen ontvangen zul len worden. Hiermede meen ik het, wat onze Indone sische reis betreft, te kunnen laten. Een nogmaals zeer geslaagde reis. Ach, u hebt kunnen lezen dat er in Medan enig misverstand geweest is met de organisatie aldaar inzake de hotelruimte, maar dat kwam later helemaal in orde en overigens hebben we overal in eerste klas hotels gelogeerd. Kortom, het was geweldig en zeker een voorrecht om dit te hebben mogen mee maken. Sprekend over verleden en heden zou ik de spelers die ons hebben verlaten, gaarne vanaf deze plaats alsnog verder veel suc ces willen toewensen. Het moest er nu eenmaal van komen, dat we afscheid van elkaar gingen nemen, maar als we dan ten aanzien van een Arie Haan, Horst Blankenburg en Johnny Rep nog eens den ken aan de grandioze successen, o.a. het driemaal achter elkaar winnen van Europa Cup 1 en het veroveren van de Wereld beker, dan blijft bij ons zeker een goede Beelden van de Indonesische reis herinnering aan hen en hoop ik slechts dat dit omgekeerd ook het geval zal zijn. Een hartelijk welkom tot de nieuwe spe lers, met name: Tscheu La Ling, Ton Wickel, Dick Helling en Geert Meijer. Mag ik de wens uitspreken, dat ten aanzien van elk de nieuwe verbintenis aan wederzijdse verwachtingen zal beantwoorden. Mij thans richtend tot u, leden van Ajax e.a., wil ik een ogenblik uw aandacht vra gen voor een m.i. belangrijk moment in ons Ajax-leven. Natuurlijk, met vreugde en trots kunnen wij steeds terugblikken op geweldig suc cesvolle jaren, op een ongeëvenaard ver leden, maar nu zullen we ons toch moeten gaan instellen op een hernieuwd en ver jongd Ajax. We moeten ons realiseren dat een nieuw tijdperk is aangebroken, waarin gewerkt zal moeten worden om ,,top" te zijn én ,,top" te blijven. De basis van dit werken vinden we terug in het trainings schema dat voor het nieuwe seizoen tot stand gekomen is en geheel er op gericht om jong talent te kweken en tot ontwikke ling te brengen. Op pagina 44 van de Jubileum-uitgave van ons clubblad wordt terecht gezegd:welke club had b.v. zoveel „eigen kweek" resp. jong talent in haar wereldformatie Jong talent de jeugd is altijd onze kracht geweest. En hebben we momenteel in figuren als o.m. een Hanny Das, een Henk van San ten, een Kick Seegers, een Rob Tervoort e.a. al niet zoiets als een voorproefje In ieder geval zal onder leiding van jeugd trainer Bob Haarms er alles aan worden gedaan om van hieruit aan de verdere toe komst van ons aller Ajax te bouwen en onze Technisch Directeur Hans Kraay steeds van goed materiaal te voorzien. Redacteur Middendorp heeft in zijn Kro niek aangekondigd, dat ik nog iets zal schrijven over de bekende zaak rond de tweede deelnemer aan de strijd om de UEFA-Cup. Maar, zoals bekend, is in deze binnenkort de uitspraak van een arbitrage commissie te verwachten: ik zou vóórdien met mijn commentaar willen wachten. Wél kan ik zeggen dat wat er ook gaat ge beuren, met name of wij zonder meer als tweede deelnemer worden aangewezen óf dat we er in een na-competitie om moeten spelen maar in het volgende clubblad zal ik in ieder geval uitvoerig op deze zaak terugkomen, want daarover valt wel het een en ander te vertellen. J. VAN PRAAG monsieur ROCHAS altfr-ihavr ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 7