Dinsdag 15 juli jl. werd de, we mogen wel zeggen, traditionele Persbijeenkomst gehouden, waarin nadere mededelingen werden gedaan door de Technisch Directeur aangaande het komende seizoen. Ditmaal sprak, hieraan voorafgaande, voorzitter Van Praag over de bekende KNVB/UEFA-aangelegenheid, waarbij hij de Pers o.m. informeerde aangaande een telegram-wisseling tussen het Ajax-bestuur en de Sectie Betaald Voetbal van de KNVB in zake deze kwestie. Verder kwamen nog enkele correspondentie stukken ter tafel; overigens, hoe dan ook, het wachten is op de uitspraak van de Arbitrage-Commissie. Daarna kwam onze Technisch Directeur aan het woord, die er allereerst op wees, dat we de eerste thuis-wedstrijd (tegen Excelsior) in het Olympisch Stadion zullen spelen, zulks in ver band met het nog niet in orde zijn van onze grasmat, doch vanaf de tweede thuiswedstrijd (tegen Roda JCdat is dus op 14 sep tember, wordt de competitie weer in ons Ajax-Stadion voort gezet. De training van de A-selectie vindt voorlopig plaats in Zandvoort (terrein: Zandvoortmeeuwen), terwijl in deze omgeving tevens bossen en strand zullen worden benut. Leiding: de heer J. H. Kraay, geassisteerd door de heren J. van Daal en C. Koppelaar. Jong-Ajax oefent voorlopig op het Shell-complex o.l.v. trainer Bob Haarms. Verder noemde de heer Kraay nog de namen van de nieuwe oefen meesters: de heren Herman Weynands (Amateurs) en Dick de Groot (assistent Jeugd). Vervolgens kon de Pers noteren, dat onze Technisch Directeur voortaan iedere vrijdagavond rond de klok van 17.00 uur voor haar bereikbaar is om inlichtingen te geven over de-opstelling- van-zondag. Ook vertelde de heer Kraay iets over de nieuwe aankopen: Geert Meijer, Ton Wickel, Tscheu La Ling en Dick Helling, als mede over doorbrekend jong talent. Tenslotte gaf hij als zijn mening te kennen, dat in deze selectie vergeleken met het vorige seizoen een betere sfeer, een betere mentaliteit aan wezig is, wat voor hem Kraay natuurlijk nog niet inhoudt een kampioenschap te beloven, wel daar kwamen zijn woor den op neer een succesrijker seizoen te verwachten dan de twee voorafgaande Bij de persmensen kwamen hierna uiteraard nog wat vragen los, die tot aller tevredenheid door de heer Kraay werden beant woord. Woensdag 16 juli was het in de Utrechtsestraat te Amsterdam, om precies te zijn: op no. 6, zo tussen 19.00 en 21.00 uur een drukte van belang. Bobby Haarms en zijn echtgenote hadden vrienden en bekenden uitgenodigd voor de feestelijke opening van hun BRUIN CAFEETJE". En aangezien het echtpaar Haarms zich in een groot aantal vrienden en bekenden mag verheugen, was het vol, zeer vol in de nieuwe ,,tent". Maar wél gezellig, waartoe o.m. een schat van bloemen e.d. het nodige bijdroeg. Wij wensen de nieuwe onderneming" veel succes en goede zaken toe. De heer en mevrouw Holzhuyzen (conciërge) gaan ons ver laten. Ome Henk heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt... zodoende. Een andere woning, ergens aan de De Boelelaan, wacht. Vanaf deze plaats zij beiden een ,,good luck" in de nieuwe omgeving de klok in de nieuwe bestuurskamer 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 3