kroniek ajax-nieuws Is momenteel menigeen nog in een heerlijke vakantie-rust, in het Rijk van ,,King Soccer" is de levendigheid alweer aan de gang. Een keurig verzorgd (zij het voorlopig-) trainingsschema, samen gesteld door Hoofd-Jeugdtrainer Bob Haarms, dwarrelt op onze redactie-tafelAls dit clubblad u bereikt, is ook het oefen programma van de A-selectie begonnen uit de amateurshoek een epistel van secretaris Wim Schoevaart aangaande oefen- en indelingswedstrijden kortom, er is volop leven in de Ajax- brouwerij. Geen al te spectaculaire transfers in de achter ons liggende periode wel rumoer rondom de deelname van de tweede Nederlandse club aan de UEFA-Cup. Daarover vertelt voorzitter Van Praag in zijn artikel iets. En misschien is intussen al bekend of het Ajax is geworden óf de winnaar van de na-competitie wat ook Ajax kan zijn. Grote activiteit steeds op en rondom ons Stadion, o.m. wat be treft de velden. Kijk, onze ,,groundmen" zullen de laatsten zijn om niet iedereen een vooral zonnige vakantie toe te wensen, met een blauwe lucht, zon, heerlijke zomeravonden, en gaat u maar door. Maar voor de groei van onze grasmatten is het dringend nodig dat Pluvius zo nu en dan van zich laat horen. Want het is nog altijd zo, dat die waterkanonnen hun werk prima uitvoeren, doch niets kan tippen aan het hemelse water 's Nachts ja, zou iedereen bijzonder goed uitkomen. Laat ons hopen. De Administratie heeft inmiddels de nieuwe kantoren betrokken. Een enorme vooruitgang. Achter deze ruimten het Bureau van Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" I Maandblad j Seizoen 1974/1975 - Juli 1975 - No. 10 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar f Postgiro 123977 Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 15 augustus 1975 op het redactie-adres aanwezig zijn Omslag: Seizoen 1975/1976 - Barry terug aan de bal de Technisch Directeur en de bestuurskamer, waarin de prach tige klok, aangeboden door de Technisch Directeur, Trainers en Administratieve Staf, zulks ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan, thans bijzonder goed tot haar recht komt. Een trapje hoger vinden we dan de Pers-ruimte, alsmede de recreatie-zaal voor de A-selectie. Op Voorland krijgt het Jeugdhonk nu ook gestalte en nadert daar de tijd, dat Karei Kamlag in de mooie kantine de scepter gaat zwaaien. Maar bovenal is hier natuurlijk van belang de behoor lijke kleedkamers, de aanzienlijke verbetering van het sanitair, kortom in zijn totaliteit eindelijk een clubhuis: Ajax waardig. Door de nieuwe taak van Karei, alsook die van Dick de Groot trainer Juniores), zullen beiden hun activiteiten in de Jeugd- Commissie gaan beëindigen, met dien verstane dat Karei Kamlag nog wel secretaris van de Pupillen-afdeling blijft. Deze gelegenheid wordt mede in verband met de reorgani satie van de training (zie ons vorig clubblad) tevens benut om de Jeugd-Commissie uit te breiden; zo zullen naast de reeds bekende namen, dié te vinden zijn van: Nol Boer koel, Jan C. van Dijk, Wim de Geest en Cas Harms. Alle heren voor het komende seizoen veel succes toegewenst. Natuurlijk hier een dankwoord aan Karei en Dick voor de grote diensten aan de Jeugd-Commissie bewezen. En beiden natuurlijk ook veel succes in de nieuwe functies. Op 10 juli jl. werd mevrouw Blomvliet ja precies, zoals ze vaak nader wordt aangeduid: de moeder van Henk NEGEN TIG jaar. Daar passen natuurlijk allereerst ook vanaf deze plaats onze en wij nemen aan óók die van u hartelijke geluk wensen bij. NEGENTIG jaar jawel, en mogen wij daar even aan toevoegen, dat ze daarvan 53 JAAR ondersteunend lid van onze club is. Een vrouw zó lang donatrice van een voetbal club dat is toch wel heel bijzonder, menen we. Mevrouw Blomvliet nog vele jaren. Uitkijken wat de gezond heid betreft. Om in cricket-termen te blijven (wat hebt u toch vele jaren zondags met Wil Dukker achter het score-boek gezeten) de NEGENTIG staan er op nu rustig blijven runnen". dan zit die century er ook wel in. De familie Schoevaart gaat haar huis aan de Reguliersgracht op 31 juli a.s. verwisselen met het adres Jekerstraat 77-111, Amster dam-Zuid. Het telefoonnummer wordt vanaf genoemde datum: 020-790120. Veel geluk zij het de Schoevaarts in hun nieuwe omgeving toegewenst. Om nog even op het Seniores-Amateurvoetbal terug te komen: naast het schema aangaande de training, die onder leiding zal staan van de heer H. Wijnands, vermeldt het programma oefen wedstrijden te Flakkee, te Hazerswoude (Bernardus) tegen HBS-combinaties, en ontvangen we op zondag 31 augustus a.s. elftallen van Excelsior 3 en Excelsior 4 (Rotterdam). Op 2 augustus neemt een Ajax 3-combinatie deel aan het Inter nationale NEC-Jubileumtoernooi (ook 75 jaar). Mr. Dr. E. W. Catz is sinds enige tijd opgenomen in de Boer- haave-Kliniek, zulks in verband met een longontsteking. Gaarne wensen wij hem vanaf deze plaats een algeheel herstel toe. Good Old Henk Hordijk is eveneens in het ziekenhuis opgeno men, in verband met maagklachten. Rust houden. Henk, een van harte spoedige beterschap zei je vanaf deze plaats namens je vele Ajax-vrienden toegewenst. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 2