kort verblijf aldaar, waarna om 15.45 weer voet aan de Volen- damse wal wordt gezet en het gezelschap naar Zeist zou terug keren. Met de grote gastvrijheid van onze „Volendam" Sportvrienden, waarin we hier de figuur van Pé Muhren willen verpersoonlijken heeft het gehele programma een grandioos verloop gehad. Stel den we in de aanvang reeds: de stralende dag de Toernooi- Commissie had het zich inderdaad niet idealer kunnen voor stellen. 's Avonds in het Hotel van het KNVB-Sportcentrum zitten we met de buitenlandse gasten tegenover een groot TV-scherm (dank zij de medewerking van Ton Brandsteder) om aldus de finale Europa Cup I te zien. Waarbij blijkt dat behalve uiteraard de jeugd van Leeds United er toch ook supporters voor Becken- bauer c.s. onder de aanwezigen zijn. Maar algemeen was er spijt voor Leeds. Nadat de heren van „SONY" hun TV-spullen hadden ingepakt, werd de bijeenkomst besloten met het aan de spelers uitreiken van een op naam gestelde oorkonde, keurig verzorgd in carton- nen koker, vermeldende het feit dat men had deelgenomen aan het Internationale Jeugdtoernooi ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van Ajax en zich daarbij een waardig en goed sportsman had getoond. Verder ontving iedereen een exémplaar van het Jubileum-Clubnieuws. Einde van een opnieuw uitstekend geslaagde dag. Donderdag 29 mei 1975 Heden zijn de wedstrijden in Den Haag (terrein FC Den Haag- ADO) en te Eindhoven (PSV-Stadion). In de Residentie wordt gespeeld: FC Den Haag tegen Barcelona, daarna AjaxAnderlecht. De ontmoeting tussen de Hagenaars en de Spanjaarden is niet zo interessant. Het wordt na rust 01 uit een penalty benut door Moret, doch enkele minuten later maakt JOL voor de gastheren gelijk (11). En daarbij blijft het ook. Van heel wat hoger gehalte wordt: AjaxAnderlecht. Gelet op het spel van de Belgen tot nu toe, worden zij beschouwd als kan didaten voor de finale. Ze hebben om dat te bereiken, heden aan een gelijkspel genoeg. Ajax móét winnen om de finaleplaats eventueel vóór de Belgische neus te kunnen wegsnoepen. Het begin is niet hoopvol voor de onzen; door Hermans neemt Anderlecht (mooi doelpunt) al spoedig de leiding. Maar Ajax, de steun hebbend van routiniers als een John Dusbaba en Henk van Santen en ook coming-man Han Das in die gelederen, lijkt „niet klein te krijgen". Onze jongens pakken de zaken flink aan, o.a. Simons Tahamata, fysiek in het nadeel, compenseert dat door een niet aflatende „storende" activiteit. En we komen na een half uur op gelijke voet door een fraaie kopbal van Eddy Kraal. Wat denkt u vijf minuten later hebben we door de zelfde speler, en weer met „het koppie" zelfs de leiding (21). Na de pauze hetzelfde beeld. Twee goed spelende elftallen inzet aan beide kanten spanning volop. Anderlecht maakt gelijk; Bau brengt de stand op 22. Maar Ajax blijft doorgaan en een kwartier voor tijd' legt Tahamata de bal op het hoofd van (weer) Eddy Kraal, goal! en door deze hattrick is de zo begeerde finale-plaats inderdaad voor Ajax. Want die 32 wordt niet meer uit handen gegeven. Natuurlijk niet En diep teleurgestelde Belgen begrijpelijk. Nu, dat gaf natuurlijk bij de Ajax-mensen, in het gezellige „home" van de FC Den Haag-ADO bijeen, een geweldige stem ming. En als je dan daarbij nog zo prettig en goed verzorgd door Drs Arons c.s. wordt ontvangen ja, is het weer een beste avond. In Eindhoven deelden Feyenoord en Leeds United de eer (22). Thomas gaf de Engelsen de leiding doch Rosmalen maakte nog vóór de rust gelijk. De tweede helft had nog maar net een aanvang genomen, toen het toernooi in Zoetermeer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 8