De Don's „Quatre-Vingts' haarverzorgers Bar-Restaurant Recepties, Lunches, Diners Noorddammerlaan 80 Amstelveen Boven kerk Telefoon 020-454881 Klaas C. Alberts Wim H. v. d. Velde vele ouders, maar tevens een bloemenhulde in ontvangst te mogen nemen van het aanwezige bestuurslid Dick Boering en jeugdsecretaris Jan Neefjes. Al met al een fraai succes van ons elftal. Gaarne wil ik allen spelers, trainer, verzorger en elftalleider nogmaals feli citeren met dit fraaie succes. Een uitstekende propaganda voor onze club is er in Zuid-Zwitserland gemaakt. Tevens wil ik ook de spelers bedanken voor hun gedrag zowel in als buiten het veld. Ronald Klinkenberg was een prima aanvoerder. Dank aan mijn mede-begeleiders, t.w. Co Fleijsman, Henk Langenberg en Hassie van Wijk, waarmee ik enige dagen prettig mocht optrek ken. En tot slot de namen van alle spelers die tot deze prestatie kwamen: Rob Tervoort, Frans Post, Ed Kraal, Han Das, Erik van Aken, André Beerepoot, Ad Bouma, Nico Kanon, Peter Jager, Ronald Klinkenberg, Hans Singerling, Gerard Staats, Jaap Staats, Herman Sterk, Simon Tahamata en Floor Buma. Alsmede nog dank aan de (7) ouders, die met hun aanmoedi gingen de spelers zeker tot steun zijn geweest. A. KRAAN JEUGDTOERNOOISPARTA Ons B1-junioresteam was weer uitgenodigd door het Rotter damse Sparta voor de jaarlijks terugkerende voetbalhappening voor B 1-junioresteams. We speelden ons haast moeiteloos in de finale door overwin ningen op ADO (20), het Franse Lille (40) en Sparta (31), zodat wij laat in de middag in de finale moesten aan treden tegen Feyenoord en niet tegen Beerschot (België) zoals wij verwacht hadden. Dit laatste beslissende treffen tegen onze oude aartsrivaal ein digde onbeslist (00). Mijn indruk was, dat ons elftal op de een of andere wijze ,,vast" zat, niet draaide zoals de leider, de heer D. Groot .verwacht had. Of was het de naam Feyenoord, die uiteraard imponeert? Niemand vermag dit te zeggen. In elk geval bleef het 00 en zo moesten strafschoppen de beslissing brengen. Feyenoord deed dit beter dan Ajax en zo konden de Rotterdammers met de beker naar huis gaan. Jammer voor ons B1-team, dat op dit toernooi een zeer goede indruk achterliet. Teleurstellend ook voor de heer D. Groot. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Rest ons dank te brengen aan Sparta, dat terug kan zien op een goed geslaagd voetbalfeest, dat echter werd overschaduwd door het overlijden van één zijner leden tijdens het toernooi. J. H. H. JEUGDTOERNOOI TE MONTAIGU Donderdag 27 maart vertrokken de C1-juniores om 7.50 uur van Amsterdam CS richting Montaigu (Frankrijk) om aldaar deel te nemen aan een internationaal jeugdtoernooi, dat werd gehouden van 29 t.m. 31 maart. Na een lange trein/busrit kwamen we om 21.30 uur op de plaats van bestemming aan. Daags daarna was het een rustdag: tevens was er gelegenheid tot trainen. Deze training werd door Ajax benut om het nemen van penalties te beoefenen. Vorig jaar hadden wij immers op dit punt gefaald. Het beloofde weer een mooi toernooi te worden met klinkende namen van de tegenstanders: Anderlecht, Ajax, Basel, Bayern München, Eintracht Frankfurt, Feyenoord, Maccabi Tel Aviv, Nantes, Paris-St. Germain, War schau, Zoetermeer en Montaigu-district. Helaas hadden we het weer niet mee; de velden waren zeer slecht, drassig, wat het spelen extra moeilijk zou maken. Zaterdags lag er bovendien een laag sneeuw op en het was weer zeer koud. Na een langdurige openingsplechtigheid, waarbij enkele majorettes bevangen werden door de kou en flauw vielen, moest Ajax in het stadion van St. George aantreden tegen Nantes. Alhoewel wij sterker waren en een paar mooie kansen kregen, bleef het helaas 00. 's Middags volgde de wedstrijd Ajax Warschau. Een gelijk spel zou voor Ajax voldoende zijn om een ronde verder te komen (plaats 1 t.m. 8). Het begon goed. Ajax kwam met 10 voor, door een doelpunt van Philip Uiten- bogaard. Na rust kwamen de Polen sterk opzetten. Sjaak Storm kreeg heel veel te doen. Hij wist door prima keeperswerk de nul te handhaven tot plm. 8 minuten voor tijd. Toen liet hij helaas de bal glippen, zodat Warschau gelijk kon maken (11). Vlak voor tijd wisten zij zowaar de winst (12) binnen te halen, enigszins tegen de verhouding in. Een grote tegenvaller voor ons. Ajax kon nu alleen nog verder komen als Warschau van Nantes won. Doch de Poolse ploeg was geen schim van die tegen Ajax en verloor kansloos met 20. Ajax was nu derde in de poule geworden en kon hoogstens nog negende worden. Het zou een zeer vreemd toernooi worden, met verrassende uitslagen. Hierbij speelden weers- en veldomstandigheden een grote rol. Zondags moest Ajax aantreden tegen Feyenoord. Ook zij waren derde geworden in hun poule. Het was een gelijkopgaande wed strijd, met over en weer kansen, doch het bleef 00. Aldus penalties nemen om de wedstrijd te beslissen, leder 5. Nu bleek dat het oefenen op vrijdag niet voor niets was geweest. Ajax benutte ze alle vijf. Feyenoord daarentegen kon er maar 3 in krijgen: Sjaak Storm stopte zelfs de eerste strafschop. Door dit resultaat was het voor Ajax maandagmorgen aantreden tegen Montaigu. Eindelijk speelden wij ons spel zoals we dat gewend zijn en wonnen danook verdiend met 31, door drie doelpunten van Johnny Holshuysen. Dit betekende een 9e plaats, wat zeker te laag was voor het door ons vertoonde spel in vergelijking met de andere ploegen. De finale werd gespeeld door Anderlecht en Bayern München. Voor de derde maal was Anderlecht te sterk; Bayern München ging met 30 ten onder. Al was het voor Ajax een wat teleurstellend resultaat, toch was het voor de jongens een hele ervaring om in dit toernooi mee te kunnen doen. Hopelijk zit het ons volgend jaar wat meer mee. De ploeg, die dit toernooi heeft meegemaakt, bestond uit: J. Storm, M. Waas, H. Bergsma, C. Smit, H. Panday, R. Bos, J. Cornet, G. van Wees, F. Uytenboogaard, J. v. d. Beid, J. Hols huysen, D. de Vries, B. Rohde, S. Sijbrands, R. Kaman. Begeleiders waren de heren: Holsheimer, Wijnands en onder getekende. H BIJVANK Jr 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 18