BRILLEN Oogmeting Slijterij-Wijnhandel De Unie Ajax AlMeervogels Al 41 In deze 20e wedstrijd heeft de Al met een regelmatige over winning van 41 het kampioenschap behaald. Vóór de rust bepaalde Gerard Staats de stand op 10 door een hoekschop van Jaap Staats met een zweefsprong af te ronden. Door een gebrek aan concentratie vergat de A1 de voorsprong te ver groten. Meervogels kwam vlak voor rust gelijk, 11, door een levensgroot misverstand in onze achterhoede. Na de thee kwam er een ander Ajax in het veld en binnen tien minuten was de stand 31. De gebroeders Staats zorgden voor de doelpunten. De vierde goal werd keihard ingeschoten door Ad Bouma, uit een goede combinatie. Het is gebleken dat in deze afdeling (West I) Ajax onbetwist de sterkste was. Ongeslagen kampioen. Proficiat! Om deel te kunnen nemen aan het kampioenschap van Neder land dient echter nog van DWS (kampioen van West II) te wor den gewonnen. Ajax A2Pancratius A1 70 Een goed spelend A2 wist met de regelmaat van de klok te scoren. Het werd 70. Er rest nu nog één wedstrijd. En wel de moeilijke uit-wedstrijd tegen Uithoorn. Bij winst mag de A2 zich kampioen noemen. Sterkte, jongens. DWS B1—Ajax BI 1—2 In een geweldige wedstrijd tegen DWS werden punten binnen gehaald. De 12 winst betekende dat ook de B1 ongeslagen kampioen is geworden. Hulde! DWS probeerde ons de weg naar het kampioenschap nog te ver hinderen, wat tot de rust gelukte (00). Tactisch en technisch waren wij echter al sterker. Na de thee scoorde Peter v. d. Hengst schitterend 01, doch tien minuten later maakte DWS gelijk. Maar grote feest kon pas beginnen, toen Eef Heyt 12 doelpuntte. Aanvoerder Roel Brenker en zijn medespelers be reikten hiermee een sportief hoogtepunt in hun voetbalcarrière. Aan het kampioenschap werkten mee: Vonk, Slee, Boog, v. d. Meyden, Paschier, Schepers, Brenker, Heyt, Muller, Schroder, v. d. Hengst, Brandenburg, Besseling, Rohde, Papavoine, Beyne. DWS B2—Ajax B2 3—0 Terwijl de B1 van Ajax triomf vierde, ging de B2 op het veld ernaast kansloos ten onder. De schade was bij de rust nog 10, doch door uitvallen van de keeper (blessure), moest een veld- speler in het doel. De Spartaan ClAjax Cl 11 Wederom een teleurstellend resultaat. Ondanks het overwicht in de tweede helft wisten de C1-juniores geen overwinning te behalen. In de eerste helft kwamen wij via Donald de Vries met 01 voor, maar na een tweetal foutjes in de achterhoede maakte De Spartaan gelijk (11). De tweede helft is De Spartaan, ondanks het sterkere Ajax, niet echt in gevaar geweest, zodat het bij 11 bleef. DWS werd in deze afdeling kampioen. Ajax C2Rapiditas C1 12 Helaas werd deze wedstrijd met het kleinst mogelijke verschil verloren. Ondanks dat de C2 sterker was, hadden wij geen weer woord voor de uitvallen van de fysiek sterkere tegenstander. Rapiditas kwam enigszins tegen de verhouding in met 01 voor via een mooie kopbal. Vlak voor de rust maakte Leo Wil- lems gelijk (11). In de tweede helft waren de beste kansen voor Ajax. Doch door een fout van keeper Holtgreive kwamen we met 12 achter. Hier bleef het bij. Het was een wedstrijd die toch niet verloren had mogen worden. Slotervaart C1Ajax C3 05 Onze C3-juniores blijven op het pad der overwinningen. Ditmaal werden de Cl-juniores van Slotervaart op eigen terrein beslis send met 50 verslagen. Een overwinning, die echter toch niet W. W. Wassenaar Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Telefoon 724905 DE KUYPER VIEUX, de Vieux met de Franse brandy De zaak met de enorme sortering Bols - De Kuyper Legner - Levert Floryn Bokma zo gemakkelijk tot stand kwam als de uitslag zou kunnen doen vermoeden. Met de thee stonden wij nog maar met 10 voor. In de eerste helft vroeg ik mij dan ook af hoeveel kansen wij nodig zouden hebben om een doelpunt te maken. Op de meest simpele wijze voor open doel missen Na de rust liep de zaak aan onze kant ietwat gesmeerder en vielen de doelpunten als rijpe appeltjes van de boom. Maar het hadden er minstens 8 a 9 moeten zijn. Tegen DCG zullen we uit een geheel ander vaatje moeten tap pen, heren van de C3. Ook deze wedstrijd moet gewonnen wor den, maar dan met wapens als snelheid, overtuigingskracht in het spel, optimale inzet en geloof in eigen kunnen. Vriendschappelijk: De Meteoor C2Ajax C4 03 Na vele weken van afgelastingen was de C4 vandaag weer vrij, doch er was een vriendschappelijke wedstrijd aangenomen tegen De Meteoor C2 in Amsteerdam-Noord. Het werd een nuttige oefenwedstrijd met goede tegenstand. Het ging niet zo gemak kelijk als in de competitie, maar dat is wel goed voor de verdere verloop van de nog komende belangrijke wedstrijden. Het werd een verdiende 03 overwinning voor Ajax. H. BIJVANK Jr. Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 15