rondom de jeugd 31 MAART Terwijl de A1, BI en C1 aan toernooien deelnamen, respectieve lijk Bellinzona, Sparta en Montaigu, werd in Amsterdam door de overige teams voor de competitie gespeeld. De Volewijckers A1Ajax A2 08 Nadat het weer twee weken afgelast was geweest, moesten we deze keer naar Amsterdam-Noord. De thuiswedstrijd was door ons maar met 10 gewonnen, zodat deze wedstrijd niet zo gemakkelijk zou worden. De Volewijckers trad echter maar met 9 man aan en dat speelde deze club natuurlijk parten. Na plm. 15 minuten, waarin wij reeds enige kansen hadden laten liggen, kwam er een trekbal van links. Weldam kopte door en Duyvels- hoff maakte geen fout, 01. Een prima doorspeelbal van Wel dam naar Herman Haar en het was 02. Met deze schamele voorsprong (gezien de krachtsverhouding in het veld) brak de rust aan. Na de thee mocht Robert Weldam een penalty nemen, maar de ingeschoten bal werd door de keeper goed gestopt. Dit was echter uitstel van executie, want de doelpunten vielen daar na als rijpe appelen van de boom. Een pass van Keyser naar Haar en van Haar naar Nol Boerkoel en het was 03. Freek Lamain maakte er 04 van. Duyvelshoff 05, Boerkoel 06 en Meyer met een afstandsschot 07. Hier had hij de gehele tweede helft op geloerd. Freek Lamain bepaalde de einduitslag op 08. Jammer was, dat Keyser, door ongemotiveerd spelen, zich onnodig liet vervangen. Dit getuigt toch nog niet van een goede instelling. Met deze overwinning blijven we nog volop in de race om het kampioenschap meedoen. Ajax B2—Rood Wit A B2 1 1 Onze B2-juniores kwamen op Tweede Paasdag niet verder dan een gelijk spel tegen Rood Wit A B2 (11). Zelfs een straf schop konden wij niet benutten. Een veldmeerderheid die er niet om loog. Belegeringen van de Rood Wit-veste aan de lopende band, maar geen doelpunt. Bij een van de schaarse uitvallen van Rood Wit, wisten de jongens uit Amsterdam-Noord toch nog een voorsprong te nemen. Het kan gek gaan in voetballen. Toen maakte Matteman gelijk (11). En verder kwamen wij niet. Maar wij hadden deze wedstrijd wel moeten winnen. Rood Wit A kreeg loon naar werken. Ajax C3Blauw-Wit C3 90 Helaas kon Blauw-Wit in deze wedstrijd maar 8 spelers in het veld brengen. Een ongelijke strijd derhalve. In weerwil hiervan had ons elftal met de rust nog maar een magere 20 voor sprong. In de pauze werd uiteraard een pittig woordje gesproken in de Ajax-kleedkamer. Dat hielp, want na de rust werd de score met de regelmaat van de klok opgevoerd tot 90. Gezien het aantal gemiste kansen aan onze kant had het minstens 150 moeten zijn. Mijne heren van de C3, elke wedstrijd optimaal voetballen met karakter en inzet. Jullie hebben nog kampioens kansen. 6 APRIL Na een zwaar en vermoeiend week-end (toernooi te Bellinzona) volgde voor de A1 wederom een zware wedstrijd. RCH AlAjax A1 3—3 RCH is voor Ajax altijd een moeilijke wedstrijd, vooral als er in Heemstede gespeeld wordt. Ook in deze wedstrijd zouden onze jongens tot het uiterste moeten gaan. De match begon met goede kansen aan beide kanten, doch door prima keeperswerk bleef de stand 00. Na plm. een half uur spelen kwamen wij onverwacht en zeker ook onnodig met 10 achter. Er werd door Ajax- spelers geappelleerd als zou de bal over de zijlijn zijn gegaan. Onze achterhoede bleef staan en de RCH-linksbuiten kon met alle gemak scoren. Het duurde tien minuten voordat wij verdiend gelijk konden maken. Jaap Staats mocht vlak bij de cornervlag een vrije trap nemen en Gerard Staats kopte prachtig in 11). Met deze stand ging de rust in. Na de thee kwamen we al snel op winst te staan. De RCH-keeper liep onnodig uit, zodat Gerard Staats met een boogbal 12 kon maken. Ajax bleef na dit doelpunt sterker en liet zich niet uit het spel halen door de zwakke leiding en het enigszins provocerende spel van RCH. Na een half uur in de tweede helft kwam Ajax op 13. Nico Kanon ging alleen op de keeper af, doch werd genadeloos neergelegd. Herman Sterk nam de vrije trap en knalde van zo'n 30 meter raak. Ajax dacht op rozen te zitten. Doch RCH „vocht" terug. Al na een paar minuten maakte zij er 23 van, ook door een afstandsschot. Zou het dan toch nog moeilijk worden? Het wérd moeilijk door een cadeautje van de scheidsrechter kon de thuisspelende club op 33 komen. (In de laatste minuut kregen we een penalty tegen.) ledereen (zowel van RCH- als van Ajax- zijde) vraagt zich nu nog af: waarom? Door dit gelijke spel kan de A1 volgende week (13 april) thuis, tegen Meervogels '31, bij winst kampioen worden. DWG BI—Ajax BI 1—4 Een zeer enthousiast spelende DWG maakte tien minuten na het begin 10. Dit bracht zo'n vreugde bij de gastheren te weeg, dat men met zeer harde middelen wilde proberen Ajax van de gelijkmaker af te houden. Dit gelukte tot de rust. Het werd een „keiharde" wedstrijd, waarvan onze spelers zich echter geweldig onthielden. Vier minuten na rust kwam de gelijkmaker van de voet van Joost Schroder. DWG kwam hierna bijna niet meer aan de bal, zodat Ajax de wedstrijd besliste in een vol komen verdiende overwinning (14) met doelpunten van Peter v. d. Hengst (2x) en Eef Heyt lx). Door dit resultaat bleef aanvoerder Roel Brenker met zijn ploeg genoten nog steeds ongeslagen. B1 kan kampioen worden door minstens gelijk te spelen tegen DWS. Geuzenveld C1Ajax C3 13 Ofschoon het terrein van Geuzenveld, als gevolg van de zware regenval in de voorafgaande dagen, moeilijk te bespelen was, kwam er toch een redelijk goede partij jeugdvoetbal uit de bus. Dat Ajax deze wedstrijd met 13 won, kwam meer op het conto van Geuzenveld te staan, omdat de verdediging tot twee maal toe een bal in eigen doel werkte, terwijl bij ons Ronald Eilts nog scoorde. In de laatste fase van de wedstrijd verspeelde onze laatste man de bal aan de spits van Geuzenveld, die deze uitgelezen kans met beide handen aangreep om te doelpunten. In het algemeen zou ik toch nog tegen onze spelers willen zeg gen de bal sneller te spelen, want men krijgt daardioor veel meer verrassing in de aanval. De scheidsrechter in deze wedstrijd, een jeugdleider van Geuzenveld, floot uitmuntend. Hij besefte ten minste welke opvoedende taak een scheidsrechter in het jeugd voetbal heeft. 13 APRIL Twee teams zouden deze dag kampioen kunnen worden. De Al en BI. Beide stelden niet teleur. De Al won met 41 van Meer vogels '31 en de BI won de uit wedstrijd tegen aartsrivaal DWS met 12. Proficat, jongens! (Ook onze hulde. Red.) 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 14