amateur-overzicht door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Het weer is dit jaar, met name in de afdeling Amsterdam van de KNVB, de grote spelbreker. Een goed overzicht van de stand van zaken is erg moeilijk te geven. Het verschil in aantal ge speelde wedstrijden bedraagt momenteel al zo'n 6 a 7 in som mige afdelingen. Desalniettemin zullen wij u hierna van de resul taten van onze senior-amateurelftallen op de hoogte stellen. Ajax 3 heeft van de terreinafkeuringen nog het minste last gehad. In een van Ajax-zijde zwak gespeelde uit-wedstrijd tegen Haarlem 3 moesten wij de punten aan de roodbroeken laten. Het werd een 40 nederlaag, waarbij de goals keurig over de twee wedstrijdhelften werden verdeeld. Voor rust was een en ander de oorzaak van slecht verdedigen en toen na de hervatting alles op de aanval werd gegooid, scoorden de Haarlemmers bij counters nog tweemaal. De thuiswedstrijd tegen JOS 2 was eveneens een matig duel, waarbij weer eens te meer bleek dat scoren het grote probleem is in dit elftal. Zeker hadden we over kansen niet te klagen, maar een hopeloos veld en een flinke dosis pech hielden de nul op het scorebord. Toen scoorde JOS nog voor rust na slecht wegwerken in de verdediging. In de tweede helft moest Arie van Eyden naar voren komen om de verdiende gelijkmaker te laten aantekenen. Ajax bleef daarna sterker, maar gescoord werd er niet meer. In de wedstrijd tegen eeuwige concurrent Volendam 3 aan de rand van het IJsselmeer werd een verdiende 02 overwinning behaald. Op het zeer goed bespeelbare hoofdveld van de wijd- broeken werd door Ajax een degelijk partijtje ten beste gegeven. Het was John van Meerlant die bij een mooie aanval, een voor zet van Johan van de Water bekwaam afrondde (01). In de tweede helft zorgde Johan van de Water zelf voor 02 na prima voorbereidend werk van Jan van Doorn. Volendam, alhoewel goed speleend, was niet bij machte iets terug te doen. Kort voor tijd kreeg Johan van de Water een zeer simpele kans om van elf meter raak te schieten, maar met in het achterhoofd: ,,de zege is toch al binnen", mikte hij een beetje te nonchalant, waardoor de stand 02 bleef. Ook tegen het leidende Blauw Wit 2, op Sportpark Sloten, werd een goede partij voetbal gespeeld. Blauw-Wit wist zich bij een gelijkspel kampioen van de reserve 1e klasse KNVB. Ons derde elftal heeft met alle sportieve middelen geprobeerd dit althans nog wat uit te stellen en in een gelijkopgaande strijd was het lange tijd de vraag wie met een zeer kleine zege zou gaan strij ken. Het werd tenslotte Blauw-Wit, dat een kwartier voor het einde het kampioenschap veilig stelde. Vanaf deze plaats willen wij de blauw-witten van harte feliciteren. Elftalleider Fischer zorgde op het groene veld reeds voor de verdiende bloemen. Ajax 4 ziet een kampioenstitel in het verschiet. Uit de resterende twee wedstrijden zijn nog punten nodig om onbereikbaar te zijn voor de concurrentie. Hier volgen de resultaten van de afgelopen maand. De thuiswedstrijd tegen een op volle sterkte spelend Zeeburgia 2 leverde een 21 overwinning op. Dit elftal van leider Been staat in de thuiswedstrijden steeds weer voor de moeilijke taak een veld te bespelen, dat reeds negentig minuten intensief is gebruikt door de A1-juniores. Door het bijzonder slechte weer van de laatste maanden is de grond erg zacht, zodat het haast niet mogelijk was het veld steeds te rollen. Ondanks dat werd er zowel door Ajax als Zeeburgia goed gevoetbald. Reeds na 10 minuten kwamen wij op 10 door Wim Schuffelen met een harde schuiver via het linkerbeen. Onze doelman Wim Knaap, hij krijgt steeds meer routine, verrichtte vóór rust nog een gewel dige redding, door een op kniehoogte ingeschoten bal uit de hoek te tikken. Vlak voor het laatste fluitsignaal van de eerste 45 minuten, kreeg Ron Oudendijk heel onverwacht nog een fraaie kans op 20, maar de Zeeburgia-goalie wilde niet voor zijn Ajax-collega onderdoen en redde schitterend. Kort na de her vatting werd het toch 20 door captain Joop de Vries, die een mooie combinatie met Rob Ombre afrondde. Hoewel Zeeburgia daarna nog op 21 wist te komen, gaf ons team de winst niet meer uit handen. De thuiswedstrijd tegen concurrent Elinkwijk 2 eindigde in een teleurstellende 13 nederlaag. Kenneth Pont zorgde al vrij snel voor een 10 voorsprong, na goed aangeven van Henk de Jong. Onbegrijpelijkerwijze verslapte toen de concentratie en kreeg Elinkwijk de kans om terug te komen. Zij scoorden twee maal doordat de Ajax-verdediging niet resoluut opruimde, en hoewel Ajax in de tweede helft veel sterker was dan de Zuilenaren en zich legio kansen schiep, was het toch Elinkwijk dat opnieuw het doel trof 13). Een lelijke streep door de rekening met het oog op onze kampioenskansen. In de wedstrijd tegen NFC 2 was Ajax veel sterker dan de Am- stelveners, maar het was tien minuten voor tijd nog slechts 10 door toedoen van Wim Schuffelen. Toen pas kon Henk de Jong met een keihard schot de zege veilig stellen (20). De return tegen Zeeburgia 2 werd een draw 11). In de eerste helft verzuimde Ajax tot minstens tweemaal toe te scoren en bij een Zeeburgia-uitval viel toen prompt weer een doelpunt aan de andere zijde. In de tweede helft trok Ajax voorzichtig in de rich ting van het vijandelijke doel (een 20 achterstand mocht beslist niet gebeuren), maar het duurde toch tot de laatste minuut voordat de gelijkmaker geboren werd. Een goed genomen vrije schop van Joop de Vries kwam hoog voor het Zeeburgia- doel in een mêlée van spelers. Een verdediger van de withemden maakte vervolgens zijn eigen, ten onrechte uitgelopen, doelman kansloos door achterwaarts in het lege doel te koppen. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 12