Voorzitter Jaap van Praag betaalt het ,,heiersloon" aan Mareo Bobijn (foto ANP-foto) Daarna ontmoette Ajax in Enschede de FC Twente. Een erg belangrijke wedstrijd met een wat diepere achtergrond, vooral omdat eerder Feyenoord en PSV in resp. beker- en competitie verband daar verlies hadden moeten incasseren. Ajax had logi scherwijze nummer drie moeten zijn om het succes voor de thuis club volledig te maken. Gelukkig voor ons kwamen de Twente naren bedrogen uit. Een uitstekende 13 winst was het resul taat en daar valt niets op aan te merken. Ajax speelde een uiterst tactvolle wedstrijd, waartegen FC Twente weinig anders kon inbrengen dan alleen maar hoge-ballen-voor-het-doel en maar zien wat er van komt. Ajax probeerde bewust vanuit een wat defensieve instelling te blijven voetballen en had daarbij het toe val, dat René Notten al na enige minuten de score opende. Een schitterend schot van links met het rechterbeen afgevuurd, was goed voor 01FC Twente kwam terug via een goal van Johan Zuidema, nadat eerst Johnny Dusbaba ergens op het veld zomaar gewoon door een tegenstaander was neergehaald. Vlak voor rust scoorde Arno Steffenhagen, die een geweldige partij op het mid denveld vertolkte, een prachtgoal na een schitterende pass van Arie Haan. Tenslotte maakte Jan Mulder aan alle onzekerheid een einde door 13 te scoren. FC Twente bleef maar volharden in het uitzichtloze hoog-voor-de-goal-systeem. Bovendien speel den de mensen uit Enschede eigenlijk maar met tien man, omdat Eddy Achterberg het belangrijker vond ,,de clown" uit te han gen, overtredingen te maken en de grensrechter te woord te staan, dan echt te voetballen. Ajax won meer dan verdiend deze partij en zette daarbij FC Twente op nog grotere achterstand. Helaas ontbraken bij Ajax Ruud Krol en Gerry Mühren, maar vooral Henk van Santen was een volwaardige vervanger en had zijn directe tegenstander Achterberg helemaal „in-zijn-zak" Na het uitstekende resultaat van ons eerste el ff tal tegen FC Twente, een week later de ontnuchtering. Wat in geen jaren gebeurde, geschiedde op 23 februari jl.: verlies op eigen terrein. Een uitstekende start van onze kant met twee gave treffers van Arno Steffenhagen en Johnny Rep zorgde voor een zorgeloze 20 voorsprong. Maar hoe anders liep het afHoe weinig is er voor nodig om een wedstrijd een totaal ander beeld te geven. Zo denk je op rozen te zitten, zo is het gebeurd met de koopman. Onbegrijpelijk inderdaad maar hoe triest, hoe onnodig, hoe dramatisch was deze nederlaag. We kunnen zeg gen: het elftal is weer een ervaring rijker, maar het gaat dan wel ten koste van iets. We kunnen er lang of kort bij blijven stilstaan, het heeft allemaal weinig zin. FC Amsterdam verdiende de winst volledig. Ajax speelde de hele tweede helft té chaotisch. Elke lijn ontbrak, elke overtuiging eveneens, kortom, niets klopte meer. Van 20 terug keren naar 24 is een uitstekende prestatie van de Stadion bewoners. Gelukkig bleef de schade beperkt tot één verliespunt, omdat Feyenoord en PSV eveneens, zij het de halve winst, moes ten laten aan resp. AZ '67 en FC Utrecht. Maar het had voor ons zo anders, zo mooi kunnen zijn. Voor het overige maar gauw zand er over en doorgaan Ons C-elftal, Jong-Ajax, heeft zijn kans op de eerste plaats defi nitief verspeeld. Zonder twijfel zal het rivaal FC Den Haag zijn, die dit jaar met de eer gaat strijken, zó groot is de voorsprong van de Hagenaars nü reeds. Het heeft o.i. weinig zin de meren deels negatieve resultaten hier nog eens de revue te laten pas seren; er zal volgend seizoen zeker een andere wind door dit team moeten gaan waaien, wil er meer perspectief in zitten. Nu we het zoéven over de FC Den Haag hadden we kregen het Jubileumnummer van de ,,FC DEN HAAG ADO POST" onder het oog (zoals trouwens iedere week de POST van onze Haagse vrienden op de redactie-tafel binnenkomt), een en ander ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de club uit het Zuider park. Alsnog ook vanaf deze plaats daarmede onze hartelijke gelukwensen en een compliment voor de keurige samenstelling van de Jubileum-POST. Ergens in deze uitgave vindt u de tweede verantwoording betref fende de binnengekomen giften voor het cadeau ter gelegenheid van „75 JAAR AJAX". In de allereerste plaats willen wij allen die hun „steentje" bij droegen, daarvoor hartelijk dankzeggen, waarbij onze erkentelijk heid ook jegens hen die zich hebben ingezet die „steentjes" voor ons te verzamelen; we denken hierbij b.v. aan Bram Jansen en zijn medewerkers(sters). U weet dat de gedachten in eerste instantie uitgingen naar een elektronisch scorebord. Nu, na verschillende informaties (ook uit het buitenland) te hebben ingewonnen, is wel komen vast te staan dat dat niet uit de opbrengst te verwezenlijken is. Daar zijn „tonnen" mee gemoeid Intussen zijn echter een paar interessante alternatieven naar voren gekomen, waaromtrent binnenkort een beslissing wordt genomen. Als algemeen bekend mag worden verondersteld, de bouw van het nieuwe Clubhuis op Voorland heeft eindelijk een aanvang genomen. Op 12 februari jl. heide onze 10-jarige pupil Marco Robijn de eerste paal in de grond, waarvan tal van Ajacieden (waaronder opvallend veel „old soldiers") getuige waren en welk heuglijk feit na afloop met een dronk werd beklonken, na een toepasselijke speech van voorzitter Jaap van Praag. Wat betreft het JUBILEUM-JEUGDTOERNOOI 1975 kan gezegd worden dat de organisatie verder een gunstig verloop heeft, hetgeen, dachten we, gezien de enorme activiteit van de Toer- nooi-Commissie, eigenlijk niet anders dan te verwachten was. Gaarne ditmaal uw aandacht voor een bijdrage van de heer H. A. Smit. tt 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 3